Google arama motorunda neler oluyor Ne yapıyor Sorunlar ve çözümler - R10.net
 • 15-04-2010, 17:08:21
  #1
  Öncelik olarak tüm arkadaşlara burada uzun zamandır dikkatimi çeken bazı sorunlar hakkında birşeyler paylaşmak istiyorum.


  Googlenin ilk değişime başladığı günleri herkez bilir . Coffain sanırım adı öle bir sisteme geçildi ; Sistem de ne gibi şeyler değişti. Öncelik olarak sitelerin açıklama bölümü desc. eski önemini kaybetti ve sıralamalarda belli başlı siteler de değişmeler olmaya başladı ve örnek olarak dersek yeni açtığınız bir konuyu anında indexlerken birkaç sonra baktığınız o indexin aramada filitrelendiğini gördük. Öncelik olarak filitre altına aldıktan sonra 1 kaçgun sonra özgün içeriği sıralamaya soktuğunu da uygulayarak gördüm. Uzun süredir google arama motoru optimum. yapan arkadaşların en çok kullandığı sistemlerden biri de wordpress default temasını kurduktan sonra google her index aldığında yeni içerik girmekti fakat son güncellemeden sonra böyle sitelerin birçoğu filitre yedıgını gordum ve halen filitrelerı bırakmıs değil. Bazı onceden fılıtre yıyen sıtelerı de tekrar sıralamaya sokmuştur. Diğer bir olay ise wordpress temalarında güncellemeden önce sitenizde etiketler olmasına rağmen sıkıntı yoktu fakat ; güncellemeden sonra birçok site taglar yüzünden filitre gördü tagları kaldırdıktan sonra sitelerin tekrar düzeldiği de tecrübeme dayanır. Eski olaya göre pr değerlerinin neredeyse önemi çok az orana düştü günümüzde pr 4 bir sitenin pr 1 sitenın altın da oldugunu gormemiz mümkündür.

  Backlink olayına söz etmek gerekirse google değişimin de backlink olayının önemini yitirceğini duymuştuk fakat böyle birşeyin mümkün olmasının imkansız olduğunu da anlamış olduk.


  Aşırı dalga olayı nasıl çözülür. Öncelik olarak arkadaşlar aşırı dalga olayı google o an hangi steyi daha alakadar görürse bu siteyi ön sıralara taşıyor, bayadır da düzeldiğini görmedim fakat kaliteli backlinkler alır sitenizide zamanla güncellerseniz büyük etkisi olmaktadır.


  Şimdilik aklıma gelen bunlar fakat ilerleyen zamanlar da daha toplu ve hepsini anlaşılır şekilde sizlere sunacağım.


  Teşekürler arkadaşlar
  Otobüs Lazım ?