İpucu: Hiç bilinmeyen bir SEO Taktiği - 1 aramada 3 sonuç göstermek - Sayfa 3 - R10.net
 • 02-04-2010, 00:41:09
  #19
  Beyler daha nasıl açıklamasını bekliyosunuz.Gayet açıklayıcı olmuş aslında güzel bir teknik ama keşke bu teknik ünlü kelimelerdede geçerli olsaydı.
 • 02-04-2010, 01:05:28
  #21
  juba08 adlı üyeden alıntı
  hayır o değil. bu yöntemin bilinmemesinin en büyük nedeni kullanımının kullanımının kısıtlı olması. senin dediğinin olması için oyun oyna kelimesinin oyun kelimesinden çok daha üstün olması gerekir ki oyun yazınca böyle birşey önersin bu da bilinen keywordlerde pek mümkün değil. kullanım alanı kısıtlı olsada faydası olur.  yapacağın birşey yok şansın varsa sana uygun keydorlerin içinde buna benzer birşey çıkarsa uygularsın.
  oyun oyna kelimesinde yükseldikçe sitenize oyun kelimesinden de hit gelir. Eğer title da oyun, oyun oyna kelimeleri geçiyorsa ve oyun kelimesi ve türevlerinin keyword yogunlugu sitenizde doğru orandaysa bu gerçekleşir.(tabiki oyun oyna kelimesinde ilk sayfada çıkıyorsanız, yani o kelime de güçlü olunca daha güçlü kelimelerden de pay kaparsınız) Yoksa ozaman oyun oyna kelimesi ile oyun arasında google nasıl bir bağ kuracak, işin birde bu yanı var.
  Bildiğimi paylaşırım.
 • 02-04-2010, 04:04:34
  #22
  r10 sitesi r10 kelimesinde 1. sırada helal r10 un seocusuna
 • 02-04-2010, 05:56:16
  #23
  sildim. Tartisarak zaman kaybi olmasi diye.
 • 02-04-2010, 06:46:40
  #24
  İyiki biride bir şey paylaştı arkadaş

  Taktik güzel ama, ama çok yerde işe yaramıyor malesef, hafif hacimli kelimeler bunun dışında kalıyor haliyle, mesela kral oyun kelimesinde "kral oyun nedir" diye bir şey yok, yüksek hacimli ve rekabet olan kelimelerde zor...
 • 02-04-2010, 09:10:51
  #25
  juba08 adlı üyeden alıntı
  hayır o değil. bu yöntemin bilinmemesinin en büyük nedeni kullanımının kullanımının kısıtlı olması. senin dediğinin olması için oyun oyna kelimesinin oyun kelimesinden çok daha üstün olması gerekir ki oyun yazınca böyle birşey önersin bu da bilinen keywordlerde pek mümkün değil. kullanım alanı kısıtlı olsada faydası olur.
  Bu geçerli bir taktik olarak düşünülemez. Çünkü google bu önermeyi yapması yani bir arama içinde farklı bir arama önermesi için sizin kelimenizin arama sayısının önerilen kelimeden az olması gerekir.

  Google ilişkisinden haberdar olduğu arama terimlerinde baskın arananı diğerinin içinde önerme olarak vermektedir. Buradaki asıl problem peyzaj kelimesindeki bilinçsiz seocular ve firmalardır.

  Peyzaj kelimesi 130k aylık arama hacmine sahip gibi görünse de bu içinde peyzaj geçen tüm arama terimlerinin toplamıdır. Ama peyzaj gibi kelimeler tek başına bir şey ifade etmez. Yani 130k içinde sadece peyzaj yazıp arayan aylık 10k yoktur. Peyzaj nedir, peyzan mimarlığı, peyzaj mimarı, peyzay odası, x peyzaj gibi 100 kelime aylık 1000 arama hacmiyle çıkar.

  Yani popüler ve ciddi rekabetin olduğu alanlarda bu taktik hiç bir işe yaramaz. Ancak arama hacmi dar arama olan bazı kelimelerde kısa dönemli işe yarayabilir.

  Mesela aynısını kuaför aramasında görebilirsiniz.
  http://www.google.com.tr/search?hl=t...=&oq=&gs_rfai=

  Kuaför arama hacmi aylık 823 bin. Kuaför oyunları arama hacmi aylık 300 bin. Benim kuaför aramasındailk 3 de sitem vardı günlük 1k hit gelmiyordu. Yani 823 bin aramanın 30k sı direk kuaför araması değil.

  Şimdi kuaförü bırakıp kuaför oyunları aramasını deneyebilir misiniz? Kuaför aramasında 1 milyon sonucun içinden çıkmak kuaför oyunları aramasındaki 623 bin sonucun içinden çıkmaktan çok daha kolaydır emin olun.

  O yüzden peyzaj bir istisnadır. Böyle istisnaları bulursanız kullanırsınız. Ama istisnadan taktik olmaz kanaatimce.

  saygılar
 • 02-04-2010, 10:14:48
  #26
  Birde Oyun Oyna yazıyorsunuz ya alt kısımda benzer kelimeler çıkıyor. Bu çıkan kelimeleri Titlesinde yazan sitelerden link alma durumunda ise sizlere ilk sayfada çıkma süreceni kat kat hızlandırır
 • 02-04-2010, 10:21:48
  #27
  seohocasi adlı üyeden alıntı
  Örnek olarak, zor olan peyzaj kelimesinde yükselmeye çalışmak yerine, kolay olan peyzaj nedir kelimesinde yükselerek, "peyzaj" kelimesinde de listelenmek tekniğin temelidir.

  Bunları zaten yapıyorsanız bravo
  Ben size daha iyi bir taktik vereyim o zaman.
  Madem bunu farkettiğinizde büyük birşey keşfettiğinizi zannettiniz.

  peyzaj olsun yine ana kelimemiz.

  Şimdi bunda yükselmek için peyzaj kelimesinde kasmak hariç Googleye peyzaj yaz sonra sayfanın en altında googlenini önerileri var.

  peyzaj mimarlığı peyzaj sulama peyzaj mimari peyzaj mimarları

  bu kelimeleride kas hatta kelimen çok zor ise bu 4 kelimeyide ana kelime gibi düşün.

  peyzaj mimarlığı kelimesini de googlede arat ve aşağıda çıkan.
  peyzaj mimarlığı nedir peyzaj mimarlığı iş olanakları peyzaj mimarlığı puanları peyzaj mimarlığı iş imkanları
  peyzaj mimarlığı iş imkanı peyzaj mimarlığı hakkında bilgi çevre mühendisliği ziraat mühendisliği

  Bu kelimelerde de kas.

  Bu şekilde bazen farkedemediğimiz yüksek hit alan kelimeleride bulduğunuzu farkedeceksiniz hedef kelimenizde de daha hızlı yükseleceksiniz.
  Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri yorum yaparak sizde beğendiğiniz siteleri ekletebilirsiniz.