Google Analytics'den Kurtulun ! - Sayfa 10 - R10.net
 • 19-02-2010, 02:01:23
  #82
  dün bu konuyu baştan sona okudum, epey bi kararsız kalmıştım, ama yınede ekledım, googlede 3. sırada olan sitem şimdi 9. sıraya geriledi ve www yok oldu, hemen kodları kaldırdım, umarım sitem düzelir :
 • 19-02-2010, 09:25:24
  #84
  warchild adlı üyeden alıntı
  Yapar.Chrome, firefox, adsense, google dns vs gibi googlenin içinde olduğu herşey google'ye veri sağlar.
  digiklan adlı üyeden alıntı
  1) Google analytics ile veri topluyor. Ama siz de analytics ile veri topluyorsunuz. Diğer hizmetlerin hiç biri google kadar sağlık veri vermiyor.

  2) Google veri toplayacak tabi. Hanginiz kendi server üzerinizde awstats ya da başka bir istatistik yazılımını sorunsuz çalıştırıyorsunuz yüksek hitlerde.

  3) Hiti 200-300 olan arkadaşlar analytics kaldırınca 20k -30k olacağını mı sanıyorlar. Hitiniz 100k altındaysa analytics kullanın. Analytics verilerini okuyun. Okuduğunuz bilgiler çerçevesinde sitenizdeki hataları giderin. Analytics inanılmaz süper özellikler sunuyor ama bu sitedeki bilinçsiz tayfa hangi kelimeden kaç hit gelmiş dışında hiç bir naneye bakmıyor. Sitenize goaller tanımlıyor musunuz? Top giriş çıkış sayfalarınızdan optimizasyon fikirleri üretiyor musunuz? Siz google a kıçı kırık siteniz ile ilgili bilgi vermekten çekiniyorsunuz google size sitenizi anlatıyor anlamasını bilene.

  4) Protos kullanmayın demiş. Elbette black hat yapıyorsanız, doorway, cloacking, keyword sufferin yapıyorsanız koymayın. Alakasız kelimelerden ziyaretçi getiriyorsanız, 20 sayfalı 20k etiketli siteniz varsa analytics kullanmayın. Yani işin çakallığına ağırlık veren webmaster analytics kullanmaz.

  5) Ama doğru düzgün projeleriniz varsa. Özgün işler yapıyorsanız. Amacınız sitenizle sağlam ve güçlü şekilde yükselmek ise Analyticsten başka alternatfiniz yok. Analytics size sitenizi anlatır. İyi sayfalarınızı kötü sayfalarınızı gösterir. Kullanıcıları nereden kazandığınızı nereden kaçırdığınız gösterir. Analytics ile kullanıcı davranışlarını sadece google ölçmez siz de ölçersiniz. Sitenizde yanlış gidenleri düzeltirsiniz.

  6) Google elbette analytics verilerini kullanıyor. Hatta chromu, adsense kodlarını da kullanıyor. Hatta siz arama yaptığınızda arkada bıraktığı cookieler ile kendi dns servisleri ile kullanıcı davranışlarını takip ediyor. Bu davranışlar hala tek başına dominant bir değere sahip değildir. Yani google sistemi kullanıcı odaklı değil henüz. Çünkü kullanıcı odaklı sistemler paradoks içerir. Daha çok hit alan site daha yukarıda çıkar. Daha yukarıda çıkan site daha çok hit alır. Daha çok hit alan site daha yukarıda çıkar. Böylece sıralamalar değişmez insanların daha yeni ve daha güzel içerkileri keşfetmelerinin önü tıkanır. O yüzden google hala backlink sistemi üzerine kuruludur.

  7) Google analytics verilerini ve kullanıcı hareketlerini trustrank algoritmasına dahil kullanmaktadır. Kullanıcı hareketleri sadık ve stabil olan sitelerin backlinkleri daha güçlü etki etmektedir. Yani analytics kodunu kaldırdığınızda analytics sitenize olumsuz katsayı veremeyeceği gibi olumlu katsayı da veremez. Muhtemelen analytics kullanmayan sitelere verilen düşük standart bir katsayı kullanılır trustrankiniz hesaplanırken. Ama elbette film izle dizi izle bedava izle hemen indir hayvanlı cüceli gibi çer çöp kelimelerde etiket kasarak hit topluyorsanız, sitenizde ortalama geçirilen süre 15 saniye altındaysa, ve yeni ziyaretçi oranınız %90 üzerindeyse analytics kullanmadan ortalama bir katsayı almak kötü bir katsayı almaktan iyi olabilir. Onun dışında normal sitelerde analytics kodu kaldırmak zararından kurtulmak için faydasını da boşvermek olur.

  saygılar
  en güzelini bu arkadas açıklamış.istese zaten sen analytıcs kullanmasanda senle istediği gibi oynar
  saç dökülmesi bioxcin
 • 19-02-2010, 12:45:09
  #85
  ahan da kaldırıyorum ben de bir siteden test etmek amaçlı. Bakalım ne yapacak

  edit: bir alt mesajı okuyunca vazgeçtim
 • 19-02-2010, 13:01:59
  #86
  Galiba dediğim olacak Bu konuyu okuyan herkes kodları kaldırmaya başlamış yakında 1000 kişilik istatistiğe kavuşuruz
  Bildiğimi paylaşırım.
 • 20-02-2010, 09:54:21
  #87
  Analitic Kodlarını Kaldırdım. Stat Counter Koydum Bakalım neymiş...
  Görsel Tasarım Eğitmeni ve Uzmanı...
 • 20-02-2010, 16:46:21
  #88
  Google analytics kullanıyorum. Şimdiye kadar hit açısından zarar görmedim.
 • 20-02-2010, 19:21:19
  #89
  Cenk adlı üyeden alıntı
  Kaliteli bir site ise Google Analytics'in zararı olmaz olucaksa da faydası dokunur. Ama siz gidip de spam siteye yada illegal siteye Analytics koyarsanız bu tabiki zarar doğurabilir.
  evet .. sonuna kadar da destekliyorum...
 • 20-02-2010, 19:44:13
  #90
  kaldırın bence hiç riske girmeye gerek yok zararı olmasa bile.gidin sayyaç kullanın.ne gereği var analistiğein.