• 15-05-2024, 11:12:09
  #1
  📕 Birçok SEO Uzmanının bildiği ancak uygulamadığı hatta bahsetmeye bile çekindiği yöntem, POP-UP linkler.

  💡Pop-up linkler, bir web sitesinden başka bir siteye trafik yönlendirmek için kullanılan bir stratejidir. İnternet sitesinde her hangi bir yeri tıklamanız sonucu yeni bir sekmede açılır ve istemsiz ziyaret gerçekleşir. Özellikle film sitelerinde sıklıkla karşılaştığımız bir durumdur.

  🗒 Bu uygulama, oldukça tehlikeli bir yöntem olmakla beraber internet sitesinin cezalandırılmasına sebep olabilir. Sadece *belirli sektörlerde*, uzman kişiler tarafından A/B testleri eşliğinde uygulanması gerekir.

 • 16-05-2024, 10:46:42
  #2
  backlinkmatik.com
  site türüne göre değişiyor bu. ilgi çekici, herkese hitap eden sitelerde güzel sonuçlar veriyor çünkü gelen trafik uzun süre takılabiliyor. Popcent vs. ile bu tür sitelerde güzel sonuçlar almak mümkün.

  Fakat dar bir kitleye hitap eden sitelerde, özellikle ticari ve kurumsal sitelerde bunu kullanmak intihardır. Max etkileşim süresi 3 saniye olur ki bu da sayfada kalma ortalamasını ciddi düşüren, faydasını geçin olumsuz sinyal veren bir çalışma olur.

  Malesef piyasada birisi ya bu hap bana iyi geldi deyince, herkes hastalıgı nedir, ihtiyacı nedir bilip bilmeden aynı hapı alıyor. Her sitenin, sektörün kendi dinamiklerine göre strateji belirlemek gerekmektedir.

  Paylaşım için teşekkürler