• 08-01-2009, 15:32:52
  #1
  Arkadaşlar google da sitem oyun indir kelimesinde max 5. sıradaydı. ve ilk 5 arasında değişiyordu. bir kac gun önce bir baktımki 2.sayfada sonra 3. yaptıklarım sanıırm faydası oldu ki 3. sayfadan gerilemedi daha. belki tesadüfte olabilir fakat paylaşmak istedm.

  2. sayfada gördüğümden itibaren sitemin
  description
  keywords
  ve meta taglarını değiştirdim ilk olarak.

  Ve değiştirmelerde soyle yaptım

  mesela keyword a oyun indir, game downlod, full oyun indir, gibi tekrarlı etiket gibi yapacagıma kısa ve öz ekledim

  Pc xbox oyunları indirip ücretsiz kurabileceğiniz site Oyun indir

  Gibi Sonra google bunu indexleyene kadar belli süre aralarla siteme makale ekledim sonra indexledi tekrar değiştirdim bütün taglarımı ve sonradan tekrar belli süre ara ile konu ekleyerek google u misafir etmek istedim ve devamlı siteyi güncel tuttuğum için istediğimide başardım.

  Ve ilk 5 e giremesemde su anda ilk sayfada oyun indir kelimesinde tekrar eski yerime kavusuyorum sanırım yavaş yavaş.

  tekrar söylüyorum belkide tesadüf bu yaptıklarım

  Fakat tesadüf olamyabilir diyede paylaşmak istedim
 • 08-01-2009, 15:46:05
  #2
  ellerine sağlık
 • 08-01-2009, 15:56:50
  #3
  altintas adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  ellerine sağlık
  sagol kardeşim yorumun için

  ve önemli degil
 • 08-01-2009, 16:04:14
  #4
  Büyük bir ihtimal tesadüf değil çünkü keyword değiştirmek sıralamayı etkileyen birşey ama verdiğin keyword örneği çok kötü. Keyword'e yalnızca anahtar kelimeler yazılır senınkısı description gibi olmus...
 • 08-01-2009, 16:14:35
  #5
  Hiç bir şey yapmasan belki şu anki durumundan daha iyi bir pozisyona dönebilirdi.
  3 hafta önceki asıl dalgalanmada anahtar kelimelerim olan 3-4 farklı aramada bağlantılarını açan bir sitem tamamen kayboldu.
  Allahtan 2. e 3. sıradaki sitelerde benimdi çok panik yapmadım.
  2 gün sonra kaybolan site yine 1. sırada yine bağlantılarını açarak geri döndü.

  Dalgalanmadan ne önce ne de sonra içerik eklemedim ayrıca backlink de almamıştım.

  Yani dalgalanma farklı bir şey, pozisyonunu kaybetmek farklı bir şey, sandbox ya da filtre farklı bir şey...


  Dalgalanma:
  Sitelerin içeriğinde veya backlinklerinde bir değişiklik olmasa dahi google ın algoritmasındaki değişikliklerden veya pagerank hesaplanan süreçlerdeki yeni backlink değerlendirmelerinde meydana gelen sıralama değişiklikleridir. Hemen hemen bütün aramalarda etki gösteren genelde geçici olan bir sıralama değişikliğidir.

  Sandbox:
  Özellikle yeni açılan sitelerde backlink anomalisi tespiti halinde uygulanan bir çeşit bekleme filtresidir. Sandboxın asıl nedeni backlinklerdeki anormal yapılanmalardır.

  Filtre:
  Site içeriğinde veya linklemesinde yapılan haksız içeriklendirme ve linkleme ile manipülatif backlink inşaası karşısında google verdiği bir cezadır. Yeni eski tüm sitelere uygulanabilir

  Sıralama Değişikliği:
  Google uzun bir süredir eskisi gibi site sıralamalarını pagerankler ile birlikte güncellemiyor. Eskiden her pagerank güncellemesinde sıralamalar pageranke göre sıralanır yeni pagerank güncellemesine kadar ceza almayan tüm siteler aynı sırada kalırdı.
  Ancak artık google toolbar pagerank değeri ile sıralama değerini bir birinden ayırdı. Artık sıralamalar dinamik olarak değişiyor. Yani siz backlink almaya başladığınızda bir hafta içinde rakibizin üzerine çıkabiliyorsunuz. Mücadele olan kelimelerde kim daha çok çalışırsa o yukarı çıkabiliyor. Yani bunun adı dalgalanma değil sıralama değişikliği.

  Dalgalanma ile sıralama değişikliğinin farkı
  -DALGALANMA sitenizden veya backlinklerinizden kaynaklanmaz google ın sıralama kurallarını değiştirmesi ya da hesaplama yaparken sitenizin yerinin kısa süreliğine değişmesidir. Genelde geçicidir google yeni sıralama teknikleri denerken başarı sağlayamadığı sürece eski haline dönüyor. (ancak daha önce başarılı olduğu ve kalıcı olduğu durumlar oldu ve bazı arkadaşlar için yıkıcı olmuştu) Ayrıca dalgalanma tüm arama sonuçlarında meydana gelen düzensiz sıralam değişikliğidir herkesi az çok etkiler.

  -SIRALAMA DEĞİŞİKLİĞİ ise sitenizin içeriğinde ya da backlinklerinizde meydana gelen değişiklikler veya rakip sitelerinizin değer kazanması sonucu sıralamınızın değişmesidir. Unutmayın nasıl sizin yükselmeniz başkalarının arka sayfaya düşmesi demekse başkalarının yükselmesi ise sizin düşmeniz demektir. Sıralama değişikliği tüm aramalarda görülmez bazı aramalarda sıralamalar aynı kalır bir birine yakın mücadelenin olduğu aramalarda ise sık görülür değişen sıralamalar.

  Her dalgalanma (genelde geçici) bir sıralama değişikliğidir ancak her sıralama değişikliği bir dalgalanma değildir.

  Kavram kargaşasını aşmak için biraz açıklama gereği duydum. Çünkü arkadaş dalgalanmayı aştım diye açmış başlığı.


  Eksik ve hatalı yazdığımı düşünen arkadaşlar düzeltsinler.
 • 08-01-2009, 16:33:06
  #6
  digiklan adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Hiç bir şey yapmasan belki şu anki durumundan daha iyi bir pozisyona dönebilirdi.
  3 ...

  bilgilendirme için teşekkür ederim.

  baştan sona okudum

  seo konusunda fazla bilgim olmadığı için başımdan geçeni tesadüfte olabilir diye altını çizerek yazdım. tesadüf değilsede faydalı olsun diye yani..
 • 08-01-2009, 20:22:20
  #7
  Kısa zamanlı bir oynama olmuştur. Olur ara sıra böyle şeyler.
 • 23-01-2009, 07:03:38
  #8
  Hayırlısı olsun güzel düşünmüşsün.