İpucu: Goole sıralaması için hız trick. Yeni buldum, sıcağı sıcağına sizlerle. - R10.net
 • 01-07-2020, 02:11:08
  #1
  ilk buraya yazıyorum. bu konunun howto sunu ise kendi sitemde yazdım daha detaylı incelemek isteyen olursa diye: https://www.nasill.com/internet/goog...-nasil-yapilir
  yine NasiLL.com bunun canlı örneği olarak kabul edilebilir. Aşağıda vereceğim kodların bulunduğunu ve güzel de çalıştığını bu işi bilenler hemen açıp bakıp test edip görebileceklerdir.
  Hemen konuya giriyorum.
  Google biliyorsunuz siteleri hız gruplarına ayırdı. Yavaşlar orta hızlılar ve hızlı olanlar diye, özellikle yavaş grubun içinde debelenip duran malesef çok site sahibi var bunu zaten onların çabalarından da görüyorum. Fakat sayfalarının hızlarından haberi yok bazılarının buraya bir göz gezdirmelerinde fayda var.

  Benim hikayem google'ın kendi ürünü olan Sayfaların hız indexini hesaplayan motor ile yine google'ın kendi ürünü olan ADSENSE'in çakışmaları. PageSpeed ingishts, Google Adsense'i sayfamdan kaldırmamı tavsiye ediyor ve beni fena halde sinirlendirip sitemi Sarı alanın dışına çıkarmıyordu.
  Hatta mobilde ise Kırmızı en yavaş alana sokuyordu, Kırmızı alandan kaçmalısınız! Sitelerinizi kırmızı alandan çıkarın! Bu yazının ana konusu da budur. Ve vereceğim trick siteniz çok hantalsa sizi yeşil yapamasa bile kırmızıdan çıkaracaktır.

  Google arama konsolum alarm vermiş ve 145 sayfanın tamamı google hız kriterlerinin altında kaldı diye işaretlenmişlerdi bile. zaten kaç sayfa kaldı geriye ki?
  Adsens'i Analytics i kaldırıyorum oh mis sayfa uçuyor, koyuyorum sayfa kırmızı alanda! Para mı Şöhret mi
  yazımda da belirttiğim async, defer, head den al başka yere koy, onu al sayfa yüklendikten sonra yükle felan denemediğim şey kalmadı.
  Ancak sonra aklıma bir fikir geldi Manual olarak Adsens'i ve lazımsa diğerlerini geç yüklemek. Site bi açılsındı abi.
  Buraya kadar canı sıkılanlar için hemen kodu yapıştırıyorum: (kodun script başlıklarını yapıştıramadım bloklanıyor r10 cloudflare koruması tarafından tamamını görmek isterseniz linkten alın lütfen.

  ...............
  window.addEventListener("DOMContentLoaded", function() {
  window.setTimeout(function() {
  var adsense = document.createElement('script');
  adsense.type = 'text/javascript';
  adsense.src = "https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js";
  adsense.async = "async";
  adsense.defer = "defer";
  var att = document.createAttribute("data-ad-client");
  att.value = "ca-pub-BURAYA SİZİN ADSENSE KODUNUZU YAZIN";
  adsense.setAttributeNode(att); ** **
  var head = document.getElementsByTagName('head')[0];
             head.appendChild(adsense);
  
   //VARSA BAŞKA YÜKLEMELERİ YAVAŞLATAN REKLAM POPUP VS. VS. BURAYA YAZIP ÇAĞIRIN!
  
  }, 3000);}, false);
  ....................
  Okumasını bilenler durumu anladılar ancak özellikle konunun uzağında olanlar için detaylı anlatıyorum.

  Bu kod ile adsense, tüm sayfa yüklendikten sonra 3sn. de üzerine beklenip öyle yükleniyor ve reklamlar 3sn. sonra gözükmeye başlıyorlar. (Siz kendi optimizasyonunuzu yapın, ancak çok fazla küçültürseniz PageSpeed insighter onu yüklemeye çalışıp sayfayı yavaş sanacaktır, 1sn de bu kod trick yapmayacaktır.)

  Bu bulduğum TRICK'i kullanmak için. Yine patenti bende başaranlar için teşekkür ve link beklerim.

  Sitenizde nereye ADSENSE koyduysanız kaldırıyorsunuz tümünü, plugin varsa plugini felan. Adsens'i biz kendimiz yükleyeceğiz.
  Bu kodu ister biliyorsanız sitenizin HEAD ine yazıyorsunuz içindeki yazıları okuyorsunuz sanırım oraya kendi reklam kodunuzu yazmayı unutmayın! ve açıklama yazdığım yere isterseniz sitenize yük olan başka scriptleri de taşıyabilirsiniz. Maksat alayını sonradan yükleyip siteyi uçurmak. Tabi ana işleve sahip scriptlere bunu yapamazsınız! Ona dikkat edin, atıyorum Jquery lazım sayfanız içinde veya Bootstrap lazım, onları böyle yükleyemezsiniz.
  Neyse bilenler direk yazabilirler.

  Bilmeyenler ise yüzlece wordpress eklentisi var head body vs. kısımlarına kod yazmanızı sağlayan onlardan birini kurup Head içine bunu yazsınlar. ben örnek https://wordpress.org/plugins/head-footer-code/ bunu gördüm mesela arayınca, fazla abartı eklenti kullanmayın onlar da siteyi yavaşlatır. basitçe işinizi görsün.

  Bu eklentiyi kurup içinden head kısmına bu kodu yapıştırıyorlar ve düzenliyorlar tekrar söylüyorum unutmayın kendi kodunuzu ve özelleştirmenizi. Sonra siteniz adsens olmaksızın açılıp onu 3sn. sonra yüklüyor olacak.

  Ve mutlu son sitenizin veya sayfalarınız 90'ın üzerinde not aldığını görün hatta 100 olabilir, çünkü benim hostingim yavaş biraz 96 alıyorum.
  işte kanıtı:
  _ founder of ​nasıl​​​ ?
 • 01-07-2020, 02:28:06
  #4
  İşte sorun tam olarak bu. Muhtemelen reklam gösterimi yarıya düşer ve gelir azalır bu durumda. bizde hitlerim arttı ama kazancım düştü diye ağlarız bu sefer
 • 01-07-2020, 02:37:44
  #5
  zurbahan adlı üyeden alıntı
  İşte sorun tam olarak bu. Muhtemelen reklam gösterimi yarıya düşer ve gelir azalır bu durumda. bizde hitlerim arttı ama kazancım düştü diye ağlarız bu sefer
  Reklamlar gösteriliyor. Sitenizden 3 saniye içinde çıkacak birisi varsa zaten size faydası yok. AdSense için click önemli.
  _ founder of ​nasıl​​​ ?
 • 01-07-2020, 02:59:14
  #6


  OYUN İNDİRME SİTEM İÇİN İDEAL BİR HIZ DURUMUMUDUR ? GÖRÜŞLERİNİZ NELERDİR ?
  Gamedakika.com İNTRO+BİTİŞ+BAŞLANGIÇ+BANNER+GİF YAPILIR PM
 • 01-07-2020, 03:00:41
  #7
  Uzun zamandır kullandığım bir yöntem, ek olarak her sayfanın css ve js dosyalarını da ayırıyorum.
  Bir domates ışık hızına ulaşırsa ışık olur. Ampul yandığında yanından geçen ışık mı domates mi bilemezsin.
 • 01-07-2020, 03:12:30
  #8
  Bende nedense işe yaramadı. Ayrı ayrı reklam kodları için nasıl yapacağız bu kodu acaba? Esas reklam kodu olması gerektiği yerde dururken bu kodu headera ekleyeceğiz değil mi?
 • 01-07-2020, 08:46:59
  #9
  PHONIX adlı üyeden alıntı


  OYUN İNDİRME SİTEM İÇİN İDEAL BİR HIZ DURUMUMUDUR ? GÖRÜŞLERİNİZ NELERDİR ?
  Yeşil gruba geçip hızlılar kategorisine girmenize az kalmış. Bence optimize edin 90 I bulursunuz.  ParlakJurnal adlı üyeden alıntı
  Bende nedense işe yaramadı. Ayrı ayrı reklam kodları için nasıl yapacağız bu kodu acaba? Esas reklam kodu olması gerektiği yerde dururken bu kodu headera ekleyeceğiz değil mi?
  Esas reklam kodundan kastınız nedir? Mesela benim kullandığım auto ads AdSense sadece tek bir kodla yükleniyor. Yerleşim yerleriniz var ise evet onları bırakabilirsiniz ama script yüklememeli o kısmı sonradan yükletiyoruz. Trick bu.
  _ founder of ​nasıl​​​ ?