Google Algoritması Değişti! - R10.net
 • 13-09-2019, 16:35:39
  #1
  Merhabalar.

  Google, algoritmasında çok önemli bir değişiklik gerçekleştirdi.
  Artık özel haberler başta olmak üzere özgün içerikler ön plana çıkarılacak.

  Binbir emekle hazırlanan özel haberler ilk kaynağında yayımlandıktan dakikalar, hatta saniyeler sonra onlarca site tarafından kopyalanıyor.

  Bugüne kadar Google bu tür özgün içeriklerin ilk kaynağını değil, içeriği barındıran sitenin “otorite” puanını dikkate alıyordu.

  Bu yüzden özel haber üretmeyen, diğerlerinin ürettiklerini aynen alıp dağıtan siteler Google sonuçlarında öne çıkıyordu.
  Google’ın yaptığı son algoritma değişikliği ise kopyala yapıştır yayıncılığına darbe vurmayı vadediyor.

  Şirketin haberlerden sorumlu başkan yardımcısı Richard Gingras, arama motorunun algoritmasının “önem taşıyan ve orijinal habercilik olarak tanımlanan makaleleri öne çıkaracak” şekilde değiştirildiğini duyurdu.
  Yeni algoritmanın tüm dünyada devreye alındığı ve özgün içeriklerin Google sonuçlarının üst sıralarında daha uzun süre tutulacağı da medyaya yansıdı.

  Yeni Google Algoritması Nasıl Çalışıyor?

  Google’ın içeriklerin özgünlüğünü ve “önemini” nasıl tespit edeceğinin detayları henüz bilinmiyor. Fakat şirketin bu kapsamda güncellediği Arama Kalitesi Değerlendirme Rehberi’ne göre, “yayımlanmaması durumunda ortaya çıkmayacak bilgileri” içeren orijinal haberler “yüksek kaliteli içerik” olarak tanımlanıyor.

  Özgün ve derinlemesine bilgiler sunan araştırmacı gazetecilik bu tür içeriklere örnek gösteriliyor. Çünkü bu haberleri yapabilmek için yüksek derecede yetenek, zaman ve çaba gerekiyor. Bu içeriklerde bilgilerin asli kaynaklarının belirtilmesi, doğru veriler sunulması ve profesyonel gazetecilik standartlarının karşılanması bekleniyor.

  Journo.com.tr sitesinden alıntıdır.
  Kaynaklar : Journo - Google Blog - Niemanlab

  Siz bu gelişme hakkında ne düşüyorsunuz ?
  © OrhanGStudio | Creativity Doesn't Need Limits.
 • 13-09-2019, 16:44:43
  #2
  inşallah yaparlar haber paylaşıyoruz news e düşüyor saniyeler içinde adam benden aldığı haberle beni silip atıyor sonra sıralamada bile çıkmıyorum.değişmesi gerekiyordu en kısa zamanda değişir inşallah güzel haber
 • 13-09-2019, 16:49:42
  #3
  Haber sitesi haber paylaşımı yapar. Ama bizimkiler soğanın faydalarından yumurta nasıl kırılır'a kadar gidiyor. Önce adam gibi bu sorunu çözsün sonra özgünlükten bahsetsin. Ayrıca kopyala yapıştırın önüne de geçebileceğini sanmıyorum.
  sigorta acenteleri
 • 13-09-2019, 18:43:45
  #4
  Ous adlı üyeden alıntı
  Haber sitesi haber paylaşımı yapar. Ama bizimkiler soğanın faydalarından yumurta nasıl kırılır'a kadar gidiyor. Önce adam gibi bu sorunu çözsün sonra özgünlükten bahsetsin. Ayrıca kopyala yapıştırın önüne de geçebileceğini sanmıyorum.
  aynen katılıyorum hocam. Sağlam siteleri olduğu için herşeyi paraya çevirmekten başka hiçbşey yapmıyorlar ve google ses çıkarmıyor. ama özgünlük işi kısmen de olsa küçük "esnaf"a etkisli illaki olacaktır.
  PATRON ÇILDIRDI R10 UYELERE OZEL GOOGLE NEWS KAYIT HİZMETİ 10 TL

  İLETİŞİM WHATSAPP 0532 66BIR 0IKI 5DOKUZ
 • 13-09-2019, 18:45:58
  #5
  Bir beceremediler bu aramayı. Tamam 2000 yılında güzeldi sadece arama kutusu ve aradığın sonuca ulaşıyordun ama artık çok vasatlaştı. Bu güncelleme de açıkçası bir işe yaramayacaktır. 2000 yılında ihtiyacı karşılıyordu sene 2019 oldu kendi bu ihtiyacı halen 1 adım öne götüremedi.
  Az konuş, çok çalış, az dinlen, çok gez, az tüket, çok üret, yaşadığına değsin.