Adwords banı ve Youtube'da para kazanma ilgisi - R10.net
 • 10-09-2020, 00:30:44
  #1
  Mevzuyu biraz kısaltarak yazayım, umarım anlatabilirim.
  2002'de, lisedeyken evimizin altındaki internet kafeden tarihle alakalı kurduğum sitenin html dosyalarını atıyordum. Aradan 2-3 ay geçtikten sonra Adsense hesabıma ban geldi. Hiçbir kural ihlali yapmadım. Ama o yıllarda yazdığım mailler, sonra yıllar içinde yazdığım mailler bir fayda etmedi. O mail adresinin Adsense banını kaldırmadılar.

  5 ay önce kurduğum Youtube kanalını başka mail adresine kurdum. Elbette o eski mail adresini de bilgisayarda kullanıyorum. Yani aynı IP'den eşleşebilirler. Yine de ilk anda Adwords'den gelen 100 TL kredi için 25 TL harcadım, krediler bitti, biraz daha para yükledim derken ban yedim. "Hesabınız askıya alındı. Hesabınız Sistemleri Atlatma politikasını ihlal etti." uyarısı çıktı. İtiraz ettim. Halbuki sadece kanaldaki bir eğitim videosunun reklamını vermiştim. Belki ödemeyi sanal kartla yaptım diye kural ihlali saydılar diye düşündüm, sonra kartın aslıyla değiştirdim ama fayda etmedi. En son "... hesabınızın Google Ads politikalarını hâlâ ihlal ettiğini doğruladık. Bu nedenle, hesabınız yeniden etkinleştirilmeyecektir. Oluşturacağınız yeni Google Ads hesapları da askıya alınacağı için lütfen hesap oluşturmayın. Bir Google Ads hesabını askıya aldığımızda bu işlem hem hesap sahibine hem mevcut ve gelecekte oluşturulacak tüm bağlı Google Ads hesaplarına uygulanır." şeklinde bir mail attılar.

  Şimdi aklımda 3 soru var:
  1- Youtube kanalımın para kazanma özelliği aktif olmayacak mı? (Adsense ama bandan dolayı bir şekilde Adwords'e bağlıdır diye düşünüyorum.)
  2- Kanalı marka hesabına taşısam fayda eder mi?
  3- Google'dan ömür boyu engellenmiş mi oldum?

  Tecrübelerinizle fikir verebilirseniz memnun olurum. Ne yapmalıyım?
  İşim değil ama hobim bu: https://www.youtube.com/seyfullahaslan1