Google Adsense'den düşük kazanç galiba türk webmasterların ortak problemlerinden birisi. Bunda etkili olan şeylerden biri de bazı reklamların çok düşük tbm oranı.


İçerik Adsense için oldukça önemlidir fakat bazen bazı reklamlar alakasız çıkabiliyor. İşte bu sorun Adsense filtreleme işe yarıyor mu sorusunu gündeme getiriyor.


Google Adsense yayıncılarına reklamlarını yayınlamak istemedikleri siteler için filtreleme seçeneğini sunuyor. Fakat çoğu webmaster forumunda gördüğümüz listeler artık çok eski.


Güncel Adsense çöp siteler listesi arayan kullanıcılar bu tür listelerle aslında zaman kaybediyor.


Kendi reklamlarını gözlemleyen kullanıcılar bu listeyi kendi kendilerine oluşturabilirler aslında.

Google Adsense Çöp Siteler Listesi 2013 diye arama yaptığınızda sizlere sunulan siteleri incelemeden filtreleme yapmak oldukça yanlış bir durummuş.

Bu tür listelerden birini ben de kullanmıştım fakat gördüm ki içerik ile uygun düşecek bazı yayıncı reklamlarını da filtreliyormuşum.

Yani en iyisi kendi gözlemleriniz olacaktır Google Adsense konusunda. 400-500 site adresinin olduğu çöp site listelerini kullanmak yerine kendi kendinize listeler oluşturun.


Olayı şöyle örnekleyelim : Eğer modayla ile ilgili bir siteniz varsa reklamlarınızı inceleyin ve modayla alakasız (arkadaşlık sitesi, oyun sitesi vb.) sitelerin reklamlarını engelleyiniz. Google Adsense ile yüksek kazanç siteniz üzerinde reklam yerlerinin, renklerinin değiştirilmesi ile elde edilebilmektedir.

Bazı şeyleri denemekten korkmayınız. Ben ne yapıyorum mesela ziyaretçi gelen bir konuyu açıyorum ve test ediyorum reklamlar gözüme ne kadar görünüyor ve ne kadar tıklanabilir nitelikte.

Böyle bir çalışma sonucunda %0.65 olan tıklanma oranını % 2.5'e çıkardım ve hala denemeler yapıyorum. Sizlere Adsense ile ilgili tavsiyem de deneme-yanılma yoluyla iş yapmanız olacaktır.

Bu konu hakkındaki görüşlerimi sizinle de paylaşmak istedim. Okuduğunuz için teşekkürler.


Kaynak: Google Adnsense Çöp Siteler Listesi Faydalı Mı? |HaberiOku.Net|