Tıklamalar ve gösterimler

Geçersiz etkinlikleri engellemeye yardımcı olmak için neler yapabilirim?

Bildiğiniz gibi, reklamlarının aldığı trafikten nihayetinde AdSense yayıncıları sorumludur. Bu nedenle, hesabınızın politikalarımızla uyumlu olmasını ve geçersiz etkinlik oluşturmamasını sağlamak için reklam trafiğinizi özenle izlemeniz önemlidir. Aşağıdaki ipuçlarını uyguladıktan sonra şüpheli bir şey görürseniz, bize bildirebilirsiniz.

Program politikalarımızın tamamı ile Şartlar ve Koşullarımızın yanı sıra AdSense politikalarına başlangıç kılavuzumuzdaki bilgileri de incelemenizi öneririz. Bunlara ek olarak, reklamlarınızla ilgili geçersiz etkinlikleri engellemenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz:

Kanalları kullanarak reklam trafiğinizi segmentlere ayırın.
URL kanallarını, özel kanalları veya hatta DFP reklam birimlerini kullanarak trafik raporlarını anlamlı segmentlere ayırın. Bu, trafik kaynaklarındaki veya uygulamadaki değişikliklerin reklam trafiğinizi nasıl etkileyebileceğini ölçmenize yardımcı olur. (Örneğin, bu reklam birimini taşımak, bu kanaldaki BGBG 'mi nasıl etkiler? AdWords'ten trafik satın almak bu kanallardaki TO'mu nasıl etkiler?)
Sitenizi kimin ve nasıl ziyaret ettiğinden haberdar olun.
Sitenizin ziyaretçileriyle ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için Google Analytics'i kullanın ve tüm şüpheli kullanıcı davranışları konusunda tetikte olun. (Kullanıcılarım coğrafi olarak veya İnternet'te nereden geliyor? Sitemde hangi sayfaları görüntülüyorlar?) Ayrıca, ek kaynaklar bulmak üzere, Google'da "web yöneticisi kaynakları", "web sitesi izleme ve günlük kaydı tutma" veya " site trafiği analizi" gibi terimleri arayabilirsiniz.
Güvenilmez / düşük kaliteli taraflarla iş ortaklığı yapmaktan kaçının.
Bazı yayıncılar, sitelerine gelen trafiği artırmak amacıyla düşük kaliteli reklam ağları, arama motorları veya dizin siteleri ile iş ortaklığı yaparken geçersiz etkinliklerle ilgili sorunlar yaşamıştır. Trafikle ilgili daha fazla bilgi edinin.
Bir sakınca görmeseniz bile kendi reklamlarınızı tıklamayın.
Bir reklamla ilgilenseniz veya hedef URL'sini arasanız bile, kendi reklamlarınızı tıklamanız yine de yasaktır. Bunun yerine, lütfen AdSense önizleme aracını kullanın. Kendi reklamlarınıza yapılan tıklamaları filtrelediğimizde bile bu tıklamaları tamamen yok saymadığımızı lütfen unutmayın. Bir yayıncının, kazançlarını veya bir reklamverenin maliyetlerini yükseltmek için kendi reklamlarını tıkladığını fark edersek, reklamverenlerimizi korumak için ilgili hesabı devre dışı bırakabiliriz.
Uygulamanızı iki, hatta üç kez kontrol edin.
Bazı yayıncılar, reklam istekleri üzerinde istenmeyen sonuçları olabilecek özel uygulamaları kullanır. Reklam uygulamanızda programlama hataları bulunmadığından, uygulamanızın AdSense politikalarına uyduğundan emin olun ve tüm kullanıcıların reklamlarınızla beklediğiniz gibi etkileşimde bulunmasını sağlamak için reklamlarla etkileşimi, farklı tarayıcılarda ve platformlarda test edin.
Reklam kodunuzun izinsiz kullanımını engellemek için yetki verilen siteler özelliğini kullanın.
Yetki verilen siteler özelliğimiz, hesabınızda yalnızca, belirttiğiniz sitelerde görünen reklamlara ilişkin istatistiklerin birikmesini sağlar. Bununla birlikte, sitelerinizi doğru eklediğinizden emin olun. Aksi takdirde sistemimiz, tutmayı tercih edeceğiniz trafiği filtreleyebilir.
AdSense Yardım Forumu'na bakın.
Sorunuz varsa, büyük olasılıkla başka bir yayıncı da aynı sorunu yaşamıştır. Dolayısıyla, daha fazla bilgi edinmek bir tartışmaya katılın veya kendi tartışmanızı başlatın. Geçersiz etkinlik oluşturma eğilimi gösteren bir üçüncü taraf veya durumla karşılaştıysanız, bunu diğer kullanıcılarla paylaşın.

Kaynak : http://support.google.com/adsense/bi...8720&ctx=topic