Kendi sitenizdeki reklamları tıklamak

Yayıncılar, sitelerindeki reklamları tıklamamalı ve otomatik veya manuel araçlar kullanarak reklamların aldığı gösterimleri ya da tıklamaları yapay olarak artırmamalıdır. YouTube yayıncısıysanız videolarınızı izlerken, reklamveren maliyetlerinin istemeden yapay olarak artırılmaması için reklamı atlamalısınız.
Sitenizde reklamı görüntülenen reklamverenlerden biriyle ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen reklamın URL'sini doğrudan tarayıcınızın adres çubuğuna girin.
Reklamların doğru bir şekilde uygulanıp uygulanmadığını test etmek için reklamları tıklamak istiyorsanız, Google Yayıncı Araç Çubuğu'nu kullanın. Araç Çubuğu, geçersiz tıklama oluşturma riski taşımadan sayfanızdaki reklamların hedefini kontrol etmenize olanak tanır.

Otomatik veya robot kaynaklı trafik oluşturmak veya almak

Robot veya aldatıcı yazılımlar gibi otomatik araçlarla oluşturulan yapay gösterimler ve tıklamalar yasaktır. Otomatik trafik bir yayıncı tarafından oluşturulabileceği gibi satın alınan trafik aracılığıyla da alınabilir. Bir trafik kaynağıyla çalışma kararı almadan önce trafik kaynaklarınızı incelemeniz önemlidir. Ayrıca, sitenizdeki bağlantıları kontrol eden programlar hakkında bilgi edinin. Bu programlar reklam bağlantılarını da tıklayabilir.

Teşvik edilmiş trafik kaynağı kullanmak

Yayıncılar, ödeme karşılığı tıklama, ödeme karşılığı gezinme, otomatik gezinme ve tıklama değişim programları gibi, tıklama veya gösterim oluşturan üçüncü taraf hizmetlerini kullanmamalıdır.

Reklamların sunulma biçimini değiştirmek

Daha yüksek gelirli reklamlar elde etmek için reklamların hedeflemesini değiştirmek yasaktır. Bu, alakasız reklamlar elde etmek için sitenizde sitenizin içeriğiyle alakalı olmayan anahtar kelimeler kullanmayı içerir.
Reklamlar IFRAME'ler içine yerleştirilmemelidir. Uygunsuz uygulamalar yasak olmasının yanı sıra, raporlarda tutarsızlıklara da yol açabilir. Siz de reklamların gerçekte nerede gösterildiğini bilemezsiniz.

Kullanıcıları reklam etkileşimi aracılığıyla sitenizi desteklemeye teşvik etmek

Yayıncılar, başkalarından reklamlarını yenilemelerini veya tıklamalarını isteyemez. Bu, kullanıcılardan sitenizi desteklemelerini istemeyi, reklam görüntüleme veya arama yapma karşılığında kullanıcılara ödül teklif etmeyi ve bu tür davranışlar için üçüncü taraflara para toplama sözü vermeyi içerir.

Kullanıcılar açısından aldatıcı olan veya yanlışlıkla tıklamaya yol açan reklam yerleşimi

Yayıncıların, kullanıcıları Google reklamlarını tıklamaya teşvik etmesine hiçbir şekilde izin verilmez. Bu, reklamları menü, gezinme veya indirme bağlantıları gibi diğer web sitesi içeriğiyle karıştırılabilecek şekilde uygulamayı, reklam boyutunu standart dışı ve görünmez olacak ya da kullanıcının görmesini zorlaştıracak şekilde değiştirmeyi veya reklamları sayfada fazla fare etkileşimi gerektiren öğelerin çok yakınına yerleştirmeyi içerir. Lütfen aldatıcı kabul edilen uygulamalara ilişkin yönergeleri inceleyin.

Uygulamalara gömülen reklamlar

Yayıncıların, yazılım uygulamalarına reklam gömmesine izin verilmez. Bu, araç çubuklarını, masaüstü uygulamalarını, tarayıcı uzantılarını ve benzerlerini içerir. Uygulama, reklamları tıklamak istemeyen ancak yanlışlıkla tıklayan kullanıcılardan kaynaklanan geçersiz tıklamalara yol açtığında, bu bazen, üçüncü taraf siteler aracılığıyla barındırılan uygulamaları da içerebilir. Mobil uygulamalarda reklam sunmayı seçen yayıncılar, yalnızca AdMob SDK'sını kullanarak reklam sunmalıdır. Ayrıca, videolarda veya Flash içerikte sunulanlara yönelik olarak Video için AdSense ya da Oyunlar için AdSense SDK'sı da bulunmaktadır.

Kaynak: http://support.google.com/adsense/bi...answer=2660562