• 14-01-2011, 22:37:32
  #1
  Eposta Aktivasyonu Gerekmekte
  Arkadaşlar benim türkçe sitem yok ve burda bir çok kardeşimizin şikayet ettiği gibi pis pis reklamlar çıkmıyor sahibi olduğum veya yöneticilik yaptığım ingilizce 3 blogta ancak belki bazı arkadaşlar bilmiyordur diye bir tüyo vermek istedim.

  Bu olayı yabancı arkadaşlarla güzel bir birlik kurarak yaptık zamanında ama sizlerinde aranızda berbat reklam veren Adwords reklamcılarını ''yoğun'' bir şekilde şikayet etmenizi ve deyim yerindeyse ispiyonlamanızı isterim.(Bloglarınızda çıkan cinsel içerikli reklamlar mesela)

  Bakın Google ne diyor:
  Programımızdaki reklamların, reklamcılık yönergelerimize göre incelendiğini bilmenizi isteriz. Politikalarımızı ihlal edebilecek reklamların incelenmeden yayınlanmamasını sağlamak için her türlü çabayı gösteriyor olmamıza rağmen, bazı reklamların AdWords Uzmanlarımız tarafından incelenmeden önce Google'da yayınlanmaları mümkündür.

  Kendi çapımda ben de sizlere elimden geldği kadar yardımcı olurum.Yeter ki tekrar söylüyorum ''yoğun'' bir şekilde yapalım.Bunun için Adsense yayıncısı olmanıza gerek yok.Bir mail adresi yeterli.

  Aşağıda verdiğim linkten gerekli seçim yapın ve 2. sayfadaki boşluğa şikayet etmek istediğiniz reklamın url'sini kopyalayın.Bütün olay bu.İnanın çok şikayet olursa ilgilenirler..Hatta bir konu başlığında liste yapıp,linkleri belirleyip toplu olarak şikayet edebiliriz.

  Buyrun bu linkten şikayetinizi yapın

  http://bit.ly/h93yH1
 • 14-01-2011, 22:44:26
  #2
  winston, bugün benim adsenseden uyarı aldığımı belirttiğim konuyu okurken görmüştüm seni.

  Ben arkadaşa katılıyorum.

  Bugün bir sitem uyarı aldı ve 1-2 saat içerisindede domain olarak adsenseden banlandı. örnek bir url sayfası vermişler yetişkinlere yönelik içerik var diyor, oysaki o örnek sayfada google adsensenin boktan reklamları haricinde hiç yetişkinlere yönelik yazı yok. Adım gibi eminim kendi reklamlarındaki pisliği göremiyecek kadar embesiller tarafından banlanıyoruz !!! yani örnek olarak gönderdikleri sayfada tek yetişkin içerik adsense reklamlarında çıkan ateşli kadınlar, dul bayanlarla sohbet, msnde sorunan kızlar vb reklamlar.

  bu kadar ilginç bir banlanmada görmedim, ilk defa banlanmıyorum ama ilk defa örnek gösterdikleri sayfalarda kendi pisliklerinden başka birşey yoktur. sadece filitreye almayı unuttuğum birkaç .oktan reklam yüzünden banlandığımı düşünüyorum.
 • 14-01-2011, 22:45:08
  #3
  Adam haklı beyler bulduğumuz çöp reklamları şikayet edelim bende bakayım siteme varsa eklerim.
 • 14-01-2011, 22:51:45
  #4
  Birbirinizi şikayet edin hiç durmayın aman oLan gene bizlere oluyor Kazanan Hep Google.
 • 14-01-2011, 23:08:10
  #5
  Wox
  Üyeliği durduruldu
  Dönüp dolaşıp yine olan yayıncılara oluyor
 • 15-01-2011, 00:55:33
  #6
  Üyeliği durduruldu
  Arkadaşlar yayıncılara olan olmuş zaten, bu şekilde her konuda reklamların çıkması hiçte karlı bir iş değildir. Reklamlara tıklama olur ancak geri dönüş olmaz..

  Bu nedenle bir listenin yapılması mantıklı gibi..
 • 15-01-2011, 01:03:43
  #7
  Eposta Aktivasyonu Gerekmekte
  Arkadaşlar birşey yanlış anlaşılmasın.Kazandırmadığını düşündüğünüz reklamları şikayet gibi birşey yok.

  Yazmış yukarda bir arkadaş.Birbirinizi şikayet edin.Konuyu okumamış ki alakasız,ezbere birşey söylüyor.

  Mesela çocukların girdiği bir oyun siteniz var ve hepimiz biliyoruz ki cinsel reklamlar da çıkıyor.Mesela dini bir siteniz var,mesela bayanların girdiği forumlar var.Bu tür reklamların çıkmasını kim ister.

  Kısacası adwords şartlarına uymayan reklamların url'sini kopyalayıp yapıştıracaksınız.Bu akşam ben 5 tane sapıklık yapan reklam verenin verdiği reklamı bildirdim.
 • 15-01-2011, 01:04:58
  #8
  Üyeliği durduruldu
  winston adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Arkadaşlar birşey yanlış anlaşılmasın.Kazandırmadığını düşündüğünüz reklamları şikayet gibi birşey yok.

  Mesela çocukların girdiği bir oyun siteniz var ve hepimiz biliyoruz ki cinsel reklamlar da çıkıyor.Mesela dini bir siteniz var,mesela bayanların girdiği forumlar var.Bu tür reklamların çıkmasını kim ister.Kabak insanların karşısına sapık reklamların çıkmasını.

  Kısacası adwords şartlarına uymayan reklamların url'sini kopyalayıp yapıştıracaksınız.Bu akşam ben 5 tane sapıklık yapan reklam verenin verdiği reklamı bildirdim.
  kesinlikle...
 • 15-01-2011, 11:15:40
  #9
  Üyeliği durduruldu
  clarket adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  gerizekalılık yapıp'da yada yedıremeyıp'de şikayet edenleri anlamıyorum ki GOOGLE babanın oğludamı para ona gitsin istiyosun ?
  Konuyu okumadan ne güzel atlıyorsunuz.

  Sen dini sitende Jigolo sitesi reklamı çıkmasını istermisin? Yada flashoyun sitende?