• 10-10-2010, 20:55:31
  #1
  Adsense kurallarında buna benzer bir madde var. Tek bir sayfada bile cinsel yönden açık metin veya içerik bulunuyorsa; maille uyarılıyorsunuz ve 3 iş günü içerisinde silinmezse tüm site adsense'den banlanıyor.

  Sorun şu, kullanıcıların içerik girdiği, kontrol edilmeden içerik eklenen sitelerimizde biz farkında olmadan böyle içerikler bulunabilir. Bunu engellemek için scriptimizde bir ***** kelime filtresi olması lazım.

  Böyle bir ***** veritabanı yada keyword list'e nereden ulaşabiliriz?
  VBulletin gibi scriptler ***** kelimeleri filtreliyor, default olarak bir yasaklı kelime listesi varmı vbulletin de?
 • 11-10-2010, 13:45:49
  #2
  Bu maddenin tam anlamıyla uygulanmadığını düşünüyorum.
  Sağlık sitelerinde cinsel konular çok açık ve detaylı bir şekilde gösteriliyor.
  Cinsel birleşmeyi açık bir şekilde gösteren bir sitede adsense reklamı yayınlanıyor ve hiçbir şekilde banlanmıyor.
 • 11-10-2010, 15:22:47
  #3
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  google adsense kolu bu konulara bir el atması lazım; örneğin "cinsel birleşme" ve "sek*" ayrılmalı, "cinsel birleşme" legal, "sek*" illegal gibi bişey olmalı.
 • 11-10-2010, 16:43:07
  #4
  şu site neden banlanmıyor ozaman ?
 • 11-10-2010, 16:49:04
  #5
  metanek adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  şu site neden banlanmıyor ozaman ?
  "cinsel birleşme" uygun banlanmaz ama "se*s", "si*iş" olursa banlanabilir risk oluşturur. bu ayrıma dikkat etmemiz lazım.
 • 11-10-2010, 16:51:40
  #6
  bende de bu tarz konular var hepsi bilimsel bir dille anlatılıyor ancak gelen ziyaretçiler hep sapıkça kelimelerden geliyorlar bu konuda endişelerim var
 • 11-10-2010, 18:46:51
  #7
  Üyeliği durduruldu
  metanek adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  bende de bu tarz konular var hepsi bilimsel bir dille anlatılıyor ancak gelen ziyaretçiler hep sapıkça kelimelerden geliyorlar bu konuda endişelerim var
  o da google nin algoritmasındaki eksikliklerden kaynaklanıyor

  örneğin dini içerikli bir sitede s**is gibi reklamlar çıkabiliyor örneklerini gördük bu forumda

  googlenin algoritmasındaki eksiklikler
 • 11-10-2010, 18:55:19
  #8
  resmi blogdan şöyle bir açıklama yapılmış; içeriğinize aileniz yanınızdayken bakamıyorsanız, veya işyerinde siz o içeriğe bakarken patronunuz gördüğünde rahatsız oluyorsanız bu içerikte adsense yasaktır.

  sizin bahsettiğiniz sağlık içerikleri sıkıntı yaratmaz bence. ama benim endişem forumlarda vs. kullanıcıların eklediği tek tük sakıncalı içerikler olabiliyor. bunları filtrelemek için bir yasaklı kelime listesi lazım.

  google bu konuda eğer işine geliyorsa bişey demiyor; ama başka bir nedenden (spam, kalitesiz içerik vs) dolayı sizi banlamak istiyorsa bunu bahane gösterip banlıyor..

  Alıntı
  Merhaba, Hesabınızı gözden geçirirken, şu an Google reklamlarını program kurallarımıza uyum sağlamayan bir şekilde gösterdiğinizi tespit ettik. Örneğin, http://www.****-14526.html sayfasında AdSense program kurallarını ihlal ettiğinizi görebildik. Program politikalarımızda belirtildiği gibi, AdSense yayıncılarının, cinsel yönden açık metinler dahil olmak üzere yetişkinlere yönelik içerik bulunan sayfalara Google reklamlarını yerleştirmelerine izin verilmez. Gereken değişiklikleri lütfen gelecek 72 saat içinde yapın. Aynı zamanda bir kez daha program kurallarımızı (https://www.google.com/adsense/policies) gözden geçirip tüm sayfalarınızın kurallarımıza uyum sağladığından emin olmanızı tavsiye ederiz. Sayfanızı güncellediğiniz an değişiklikleri otomatikman tespit edeceğiz, ve reklam yayını etkilenmeyecektir. Değişiklikleri üç gün içinde yapmamaya karar verirseniz, hesabınız etkin kalacaktır, fakat sayfanızda gelecek için reklam yayınlayamayacaksınızdır. Gelecekte yeniden ihlaller tespit edersek hesabınızı durdurabileceğimizi bildirmek isteriz. İşbirliğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Google AdSense Ekibi Sorun Kimlik Numarası *** ---------------- Bu uyarı e-postasıyla ilgili daha fazla bilgi için, lütfen Yardım Merkezimizi ziyaret edin: https://www.google.com/adsense/suppo...er=11305&hl=tr
 • 11-10-2010, 18:56:23
  #9
  Cinsel metinlerde pek problem olmuyor fikrimce.