• 13-05-2022, 00:54:58
  #10
  DemirayBilisim adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Dediğim gibi bunlar benim site satışı konularında cok fazla denk geldiğim bir durum için konu böyle oldu. Elbet çocuklara hitap eden bir sitenin gelirleri ile finans konularında yer alan bir sitenin reklam gelirleri hitleri aynı bile olsa farklı olacağını ama genelleme yaparsak böyle bir durumla karşılaştım. Tabii ki fikirleri de açıkçası merak ediyorum.
  Sizce çocuklara hitap eden bir site ile finans konularına hitap eden bir siteniz farklı kazançları var? Sorumu cevaplarsanız ufak bir bilgi paylaşımı yapacağım
 • 13-05-2022, 01:03:40
  #11
  Tr içerikle tabi ki yüksek kazançlar hayal Ancak bahsettiğiniz olay tamamen sektöre bağlı. TR'de sadece finans sektörü ile ilgili içerik üreten bir blog ile sıradan bir haber sitesi bir değil. Hatta bazı durumlarda yüksek hit yüksek t.o. getirse de gelirin düşmesine neden olabiliyor. Bunun nedeni her kategoride yazan bir haber sitesine gelen ziyaretçiye gösterilen reklamın random , sadece finans ile ilgili makaleler yazan bir siteye gelen ziyaretçinin gördüğü reklamın daha ilgili olması (çerez ve arama geçmişini dahil etmediğimiz durumlarda). Temelde google ilgi alanına dayalı reklam gösterir. Buna bağlı olarak reklam verenlerden kesintiler yapar. Misal adwords'ta 1,25 tbm belirlersiniz bazı durumlarda 1 TL kesinti yaparken bazı durumlarda 1,30 tl kesinti yapar. Bunun nedeni ise müşteri profilinin daha net olduğu tıklamalar da yüksek tbm kesmesidir. Bundan dolayı adsense'de buna bağlı olarak size ödeme yapar. Yani her alanda değil sabit bir nişte yarışa girerseniz yüksek kazançlar elde etmeniz daha olasıdır.
 • 13-05-2022, 02:16:38
  #12
  Misafir
  Proxcis adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Türkçe sitelerde TBM'lerin düşük olduğunu söylüyorlar, açıkçası güzel bir proje yapmayı düşünüyorum ancak TBM düşük olması beni geri plana itiyor.
  Esas mesele ise günlük stabil 500-650 arası organik hitim var ama aylık hiç 800+ tutarı göremedim.
  Trafik amerika ağırıklı gelse de T.O ile de alakalı. TBM'lerim çok iyi 3-4 TL ama T.O çok düşük
  O zaman reklam yerleşimini tekrar gözden geçir derim..