Adsenseden vergi istenirse siteme yaptığım harcamaları gider olarak gösterebilir miyim? - Sayfa 2 - R10.net
 • 27-01-2019, 02:24:31
  #10
  ASametYildirim adlı üyeden alıntı
  Açıklama için çok teşekkür ederim hocam. Daha adsenseden gelir elde edemedim. Kuruş kuruş birikiyor bakalım. (Mecaz değil gerçekten her gün 1 kuruş ile 10 kuruş arası gelir oluyor.)

  Gece gece yatmadan önce aklıma takıldı bu konuda bilgili siz değerli hocalarıma sormak istedim ve iyiki sormuşum. Bu yorumlar beni baya tatmin etti tekrarda teşekkürler.
  Selamlar.

  Türkiye'de ne yazık ki vergi konusunda insanlar çok ön yargılı durumda, x kişisi çeşitli ticaretlerden para kazanıyor, vergi olayları hakkında bilgisi olduğu halde gidip mükellef olmuyor, para kazanmaya devam ediyor, sonra vergi dairesi gel bakalım güzel kardeşim dediğindede olaylar patlıyor
  Türkiye'deki vergi sistemi dünyanın sayılı ülkelerinde var, çok ağır vergiler ile iş yapıyoruz, Bugün yurtdışından hizmet aldığınızda 2 KDV Ödeyecek duruma geldik gibi, Yurtdışı merkezli bir şirkete herhangi bir hizmet için ödeme yapın, %18 KDV direkt olarak kesilmekte.
  Geçenlerde vergi dairesine çağrıldım, yurtdışında yaptığım bir araç kiralama ödemesini neden yaptığımı sordular, 500-550 € değerinde bir global bir şirketin araç kiralama ödemesiydi, artık şirket çalışanlarının veya da dolaylı olarak sahiplerinin kişisel harcamaları bile denetlenmekte.
  Bu duruma gelmişken, vergi durumlarına özellikle değinilmeli, atlanmamalı.Aksi taktirde istenmeyen sonuçlar çıkabilir.

  Teşekkürler.
 • 27-01-2019, 02:26:41
  #11
  myqatsel adlı üyeden alıntı
  Geriye dönük gider gösteremiyorsunuz.
  Eskiden vergi incelemelerinde geriye dönük sunduğunuz adınıza ait ve sektörünüzle alakalı faturaları geriye dönük gider kabul ediyorlardı ( sunucu ödemesi, domain vb ) Artık onuda mı etmiyorlar
  SATILIK DOMAİNLER
 • 27-01-2019, 02:47:12
  #12
  KR@LKSK adlı üyeden alıntı
  Eskiden vergi incelemelerinde geriye dönük sunduğunuz adınıza ait ve sektörünüzle alakalı faturaları geriye dönük gider kabul ediyorlardı ( sunucu ödemesi, domain vb ) Artık onuda mı etmiyorlar
  Öyle biliyordum ama bazı arkadaşlar da öyle değil diyor. Aslında siz başvurunca galiba oluyor da, onlar yakalayınca olmuyor. Kafalar bir milyon.
  "Büyüklerle oturunuz, âlimlere sorunuz. Hikmet ehli ile düşüp kalkınız." - Hz. Muhammed (S.A.V)