Merhaba. Adsense'te "çift tıklama", "confirmed click" ya da "onaylanmış tıklama" gibi isimlerle anılan uygulamaya takıldığımı düşünüyorum. Bunun sonucunda, reklama tıklayan ziyaretçi doğrudan ilgili siteye gidemiyor ve "Visit site" ya da "Siteye git" diye bir ibare ile karşılaşıyor.
Adsense böylece, "yanlış" tıklamaların önüne geçiyor. Bu durumun ortadan kalkması için reklamların hemen üst kısmına "sponsorlu bağlantılar" ibaresi ekledim ve reklam birimleri ile yazı arasını 40px kadar açtım. Ama sorun devam ediyor.
Ekşi sözlükte gezinirken, onların bu duruma çare olarak aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi iki düzenleme yaptığını gördüm.

Reklam biriminin sol üstüne "Reklam" ve sağ altına da "SITEYE GIT" ibaresi eklemişler.
Tam olarak bunu nasıl yapabilirim? İstediğim şey, reklam ibaresini reklam biriminin üst kısmında değil de tam olarak bu şekilde reklam biriminin çerçeve alanı içinde çıkarmak.
İyi forumlar.
Not: Reklamın üst kısmına "sponsorlu bağlantılar" ibaresini manuel olarak koyduğumda şöyle bir sıkıntı oluyor: Reklam gösterilmediğinde ya da adblck devredeyken, ortada sap gibi kalan bir yazı: Sponsorlu bağlantılar. Bu da görüntü kirliliğine sebebiyet veriyor.