• 02-10-2017, 13:27:30
  #1
  Merhaba Arkadaşlar;  Konuya girmeden , ben bu forumda ki en iyi bu işi yapan insanım demiyorum. Fakat belirli bir tecrübem var bu konudan çok soru aldım onları bu konu üzerinden cevaplamak istiyorum.

  ŞU konuda ki siteyi yüzyüze görüşerek bir arkadaşımıza sattık. Kendisi şuan işlemleri yapmakta. Tabiki ben bu siteyi nasıl oluşturdum ne gibi şeyler yaşadım onları anlatmak istiyorum.

  Öncelikle ben almanca spam ,pdf,moda,kadın,yemek ve ingilizce sektörlerinden gelir elde ediyorum. 3-4 farklı hesap mevcut.


  Nasıl başladım. O zamanlar bir oyun oynuyordum ve baktım ki oyunla ilgili birşey ararken ciddi sayıda site var. Fakat kalite konusunda eksikler.

  *Öncelikle keyword bir domain regledim. SSL sertifikası ile birlikte yabancı lokasyon kaliteli bir host aldım.
  *Güzel bir tema beğendim aldım direk wp üstüne kurdum . Gittim 150-200 kelime makale yazdırdım 100 tane. Sosyal medya hesaplarını kurdum

  * Makaleleri zamanladım. Bir resim ekleyerek sosyal medyada otomatik paylaşma'ya ayarladım.


  Tüm bu işlerimin üzerinden 1-2 ay geçince hemen bildiğim şekilde seo yapmaya başladım. Sonuç başarız. bir ceza ile spama girdik ve sonra tekrar bu domaini bıraktım. Bu işlemi en az 4-5 kere tekrarlamışımdır. Her seferinde giden 1.5 2 k kadar bir para ama bir bilgi birikimi öğrendim. Artık bazı şeyleri öğrenmiştim. İşleyişimi şu şekilde değiştirdim.

  *keyword domain ve ssl sertifikasını 3 senelik aldım. Aynı şekilde hostgator üzerinden bir hosting aldım.
  * Forumdan makale yazan arkadaşlardan istediğim konuları attım. Kelime sayısı ile ilgili sunu dedim. Kesinlikle ve kesinlikle bir sınır yok. Eğer makale 100 kelimede anlatılıyorsa 100 kelime eğer 10.000 kelime gerekiyorsa 10.000 kelime.
  * Kaliteli bir tema aldım. hoşuma gidecek şekilde bir grafikerle anlaşıp editledim. Aynı zamanda sosyal medyaları için özel grafikler yaptırdım. (logo-kapak- post grafikleri)
  * Sosyal medya hesaplarını kurumsal bir özenle açtım ve o şekilde link olmadan paylaşımlara başaldım.
  * Konular siteme özenle girmeye başladım. Konuyu onedio tarzı ile anlattım. Bende artık girip sitede kendim dolaşıyordum.

  Bakın bu en önemli şey. siz o sitede girip konuları dolaşırken zevk alıyormusunuz? Evet ise doğrı yoldasın...


  * Daha sonra kaliteli bir içeriğim vardı. Sosyal medyada sayfamı kastım ve ciddi bir kitle olmaya başladı . ama hala yetersizdi.

  * Daha sonra diğer sitelerde olan bir extension vardı benzerini siteme yaptırdım ve bu trafiğime ciddi katkıda bulundu. Bu extension'ı tanıtmak için bu sektörde olan yabancı bir youtuber'la anlaştım bir video çekti.

  Ondansonra sosyal medya hesabım ciddi şekilde kaliteli bir yola girdi. İçeriklerim organik olarak 1k hit alıyor tbm 1 tl ve ortalama paylaşım yaptıpımda 500-1k içerik geliyor.


  Daha sonra büyük bir oyun bloğu uygulamamı kaynak göstererek tanıtmış . O gün inanılmayacak trafik elde ettim. Sosyal medya da bir postta 1k-2k yorum. Sitede kalma süresi 5-10 dk arasında değişiyor. İnsanlar kendileri otomatikmen paylaşılan içerikler.


  Burada demek istediğim olay su ; 200 kelime 100 tane makale yazarak tanıtım yazısı alarak gelir elde edilir mi? Evet yapanlar var. ama bunu deneyen binlerce kişi var. Biraz olayı farklılaştırdım. Kalite katarak birşeyler oluşturdum. Bunu yaparken 17-20 k arası masraf ettim ederken dönüşü olmayabilirdi. Lütfen bu işe girecekseniz bazı paraların üstünü çekin. Yani farklılık yapın ki başarılı olun.

  Dediğim gibi ufak sektörlerde de varım. 10 site tanesi 100 tl aylık getiriyor. arada 2-3 spama gitse bile sıkıntı olmuyor. Konu daha uzun solukta başarmak ile alakalı.

  Yoksa wp yoast kurun all in one kullanın bunları herkes biliyor.

  Herhangi bir amacım yok sadece tecrübemi paylaştım.

  Herkese iyi forumlar

  Özgür
 • 02-10-2017, 13:31:53
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Teşekkür ederim müsaitm olunca detaylı okuyacağım.
 • 02-10-2017, 13:34:36
  #3
  Üyeliği durduruldu
  Tebrikler.
 • 02-10-2017, 13:36:38
  #4
  Üyeliği durduruldu
  sitelerinizin adresi nedir? incelemek isterim..
 • 02-10-2017, 13:37:00
  #5
  Teşekkürler hocam emeğinize sağlık
 • 02-10-2017, 14:15:11
  #6
  Önemli tecrübeler ile çok güzel bir bilgilendirme yazısı olmuş emeğinize sağlık..
 • 02-10-2017, 15:55:01
  #7
  Üyeliği durduruldu
  Bu işi ekmeği olarak görüp, günlük ilgilenen, para yatıran insanlar bir müddet sonra kazanıyorlar. Ama bu işi ek gelir olarak görüp, arada bir ilgilenen ve genel olarak spam yapan insanlar da bir süre sonra kaybediyorlar. Ben bunu bilir bunu söylerim.
 • 02-10-2017, 16:48:44
  #8
  🥇YAZILIM HİZMETLERİ🥇
  Konudan anladığım tek şey şanslı olmanız birde şu cümleniz;

  Özgür adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Bakın bu en önemli şey. siz o sitede girip konuları dolaşırken zevk alıyormusunuz? Evet ise doğrı yoldasın...
  Emeğinize sağlık. Bu konuda çıkarılacak en önemli anlam siteyi aslında para kazanma kafasıyla değil düzgün içerik üretme amacıyla açmak. Para bi şekilde gelir.
 • 02-10-2017, 16:56:07
  #9
  Alıntı


  * Daha sonra diğer sitelerde olan bir extension vardı benzerini siteme yaptırdım ve bu trafiğime ciddi katkıda bulundu. Bu extension'ı tanıtmak için bu sektörde olan yabancı bir youtuber'la anlaştım bir video çekti.
  Burayı biraz daha açar mısın?