• 13-09-2017, 02:36:49
  #1
  HALLEDİLDİ. Teşekkürler.

  Arkadaşlar ben öğrenci evindeyim ve açıkçası evdeki çocukların durmadan reklamlara tıklayabileceklerinden korkuyorum. Zira bu durumu izah etsem. Belki şimdi olmasa bile ilerleyen dönemlerde tıklayacaklar vs bilirsiniz işte. Az evvel okuduğum bir konudan sonra aklıma geldi ve olması muhtemel bir durum.

  Sorum şu: Kullandığımız wifi den gelen tıklamaları nasıl engellerim. Veya bu evin IP adresini adsense ye nasıl engellerim. Acil yardım ederseniz sevinirim.

  Google Dökümanlarından Bunu Buldum Ama. Acaba Risk Yok mudur? PEk yorumlayamadım ben.

  IP adresimi veya kullanıcılarımın IP adreslerini engelleyebilir misiniz?

  IP adresleri çeşitli kaynaklardan atanabildiğinden ve sonuç olarak geçerli tıklamalar engellenebileceğinden, yayıncıların sağladığı IP adreslerini engelleyemiyoruz.

  Bir reklamın hedefini ziyaret edebilmek veya reklamı filtre listenize ekleyebilmek için IP'nizi engellemeye çalışıyorsanız, alternatif olarak AdSense Yayıncı Araç Çubuğu'nu kullanmanızı öneririz. Bu araç çubuğu, geçersiz tıklama oluşturma riski taşımadan sayfanızdaki reklamların hedefini kontrol etmenize olanak tanır. Bu araçla ilgili daha fazla bilgi için AdSense Yayıncı Araç Çubuğu konusunu inceleyebilirsiniz.  Diğer kullanıcılarla aynı IP adresini kullanıyorum. Bu durum bir sorun yaratır mı?

  Diğer kullanıcılarla aynı bilgisayarı kullanıyor veya bir IP adresini paylaşıyor olabileceğinizi anlıyoruz. Tıklama etkinliğini nasıl izlediğimizle ilgili herhangi bir bilgi verememekle birlikte, reklamverenlerimizin ve sizin çıkarlarınızı korumak için, Google'ın, AdSense programının her türlü kötüye kullanımını önlemek üzere Google reklamlarının aldığı tüm tıklamaları ve gösterimleri sürekli olarak izlediğini bilmenizi isteriz. Durumunuzu yakından izleyeceğimizden ve geçerli olduğunu düşündüğümüz tüm tıklamalar ve gösterimlerin hesabınıza gerektiği gibi yansıtıldığından emin olabilirsiniz.
 • 13-09-2017, 11:45:08
  #2
  Modemden dilediğin siteye engel koyabiliyorsunuz. Kendi sitene girişi engelleyebilirsiniz.