Türkiye'den kazanç, TBM falan beklemeyin. Tabloya bakın anlarsınız. - Sayfa 2 - R10.net
 • 04-09-2017, 11:10:18
  #10
  İngilizce ekonomi sitesi 2 tıka 0.05 verdi dün ...
  SKYPE kullanmıyorum!
  R10 PM üzerinden ve 0553... 13 98 numaradan onay almadan işlem yapmayın!
  Teyit almadan yapılan işlemlerde sorumluluk kabul etmiyorum !
 • 04-09-2017, 11:11:11
  #11
  Sadece İngilizce yazı yazdırmak ile yabancı sektörde ilerlemeniz çok zor. O ülkenin kültürünü bilek en önemlisi. Ayrıca Türkçe site yaparsanız rakipleriniz bellidir, fakat İngilizce site yaparsanız rakip sayınız hem artacak hemde çok ciddi kaliteli sitelere karşı yarışacaksınız.

  Türkçe sitede kazandırıyor, günde milyar milyar olmasada, yüzer yüzer kazandırıyor, çok şükür.
 • 04-09-2017, 13:04:02
  #12
  Asynchronous adlı üyeden alıntı
  hangi ülkeler türkiye'den daha fazla kazandırıyor peki? birkaçını sayar mısınız?
  Hocam grafiğe göz atmadınız sanırım. Türkiye'nin TBM oranı da orada var diğer Ülke'lerin de. Tabi tık oranı yükseldikçe TBM oranını da düşürüyor Google o ayrı konu ama buna rağmen özellikle ABD, Almanya, Kanada, Belçika, İsviçre, Norveç, Avusturya gibi Ülke'lerin TBM oranları Türkiye'ye oranla çok daha yüksek. Kimi zaman 4-5 katına bile çıkıyor. Mesela bugün Abd'den 19 tık almışım ve TBM oranı 0,61 şuan. Tık aldıkça da Google TBM'yi düşürüyor yavaş yavaş. Algoritmaları buna yönelik. Yukarıda bahsettiğim Ülke'lere çalışma şansınız varsa Türkiye trafiğinin kazandırdığından çok daha fazlasını kazanırsınız.
 • 04-09-2017, 14:22:13
  #13
  hocam kesinlikle doğru. en fazla tık başı veren ülkelerde Birleşik Krallık, ABD, Kanada, Avustralya, Hollanda. Ben 1 tıka 15 tl falan aldım kaç kez. O yüzden Türkçe içerikle hiç uğraşmaya değmez.
 • 04-09-2017, 20:53:14
  #16
  Bolanka adlı üyeden alıntı
  Kolombiya iyiymiş. Bu dili öğrenmek lazım.
  Bu post vesilesi ile Bi' konuya daha değineyim. Kolombiya'da resmi dil İspanyolca'dır. Ama aynı dili konuşan İspanya ile Kolombiya'nın TBM oranları arasında dağlar kadar fark var. Neredeyse 3-4 katı. Yani anlatmak istediğim İngilizce dilinde yayın yapıyor olmanız TBM oranlarınızın fahiş değerlere çıkacağı anlamına gelmez. Örneğin İskoçya'nın resmi dili İngilizce'dir ve bu Ülke Birleşik Krallığı oluşturan birkaç Ülke'den birisi olmasına rağmen TBM oranları düşüktür. Bu tür örneklere araştırıldığı takdirde ulaşılması mümkün. Bu arada tek tıka bazen yüksek oran yakalama olayı çoğu zaman acemi Adwords kullanıcılarının iş bilmezliğinden kaynaklanmaktadır. Neredeyse sektör hatta meslek haline gelen Adwords danışmanlığı hizmeti veren firmalar da bu yüzden var.
 • 04-09-2017, 22:08:31
  #17
  ChatMynetci adlı üyeden alıntı
  Aşağıdaki tabloya bakın ve TBM konusunda Türkiye'den daha rezil kaç tane Ülke var? TBM berbat o yüzden kazanç da berbat. Türkiye hitiyle TBM yükselmez ve TBM düşük olduğu sürece hitiniz ne olursa olsun çok fazla kazanamazsınız. Belli başlı kategorileri hariç tutuyorum tabi ama genele vurduğumuzda sonuç ortada.

  Çok yararlı bilgiler paylaşmışsınız.Açıkcası insanları anlamak zor,zira siz burada deneysel bir rapor vermişsiniz ve bu haliyle bile muhalefet olanlar var.

  Türkçe siteler adsense dolar üzerinden ödemeyi kestiği günden beri,çok kötü kazançlar elde ediyor.Yani ne zaman ödemeler TL bazında yapılmaya başlandı,o zaman adsense kepçe yerine kaşıkla vermeye başladı.

  Zaman zaman,ben de kendi sitemin aylık ve yıllık raporlarına bakıyorum.Şu an sizinki ile mukayese ettiğim de,Almanca'nın değerlerinin gayet tatmin edici olduğu kanısına vardım.

  Şahsen ben bu işlere yeni başlayan biri olsaydım ve r10 gibi bir siteyi sürekli inceliyor olsaydım,sitem kesinlikle Almanlara yönelik bir site olurdu.

  Tekrar teşekkürler raporlar için.
  Deli bir adam size kendinizden utanmanızı,söylüyorsa ne biçim bir dünyadır burası!