konu eski ama google'dan gelenler için çözümü yazayım, bu arada eklenen ipler googlebot'a ait.konu sahibi çok alakasız işlere yönelmiş.

sürekli bu tarz duruma maruz kalan kişiler, ziyaretçilerin ip adreslerini ve lokasyonlarını dbye kayıt ederek sorunu çözebilirler.ipden ülke çözmek için ücretsiz api sistemleri var, bununla uğraşmak istemiyorsanız tarayıcı dilinden de durumu anlayıp otomatik önlem alabilirsiniz.

mesela sitenize normalde yurtdışından 1.000 kişi giriyorsa, 3.000 kişi girdiğinde yurtdışı girişlerini geçici şekilde kapatabilirsiniz.bunun kayıt ve kontrolü için basit bir yazılım yeterli.javascript ile durdurma çabaları birden fazla ip için yeterli olmaz.

hatta sadece tarayıcı dilini günlük kayıt ederek,olağan dışı durumlarda otomatik olarak yurtdışı girişlerini kapatabilirsiniz, örneğin günde 2.000 ispanyolca tarayıcı girişinin olması.


sayfa yenilemeden,birden fazla klikleri js ile engellemek için aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.adsense kodlarınızı divlerin içine koyun ve kodu kendinize göre düzenleyin, reklam-div e gelen tıklama reklam1 ve 2 divindeki adsense reklamlarını gösterime kapatacaktır.eğer sayfayı yenileyerek tıklama yapmak isterse üstte yazdığım loglara takılıp banlanacak,iyi çalışmalar.

focus();
var listener = addEventListener('blur', function() {
	if(document.activeElement === document.getElementById('reklam-div')) {
	
		setTimeout(function(){ 	document.getElementById("reklam-div1").style.display='none';
		document.getElementById("reklamdiv2").style.display='none'; }, 1000);
		
	}
    removeEventListener(listener);
});
örnek .htaccess (sadece tr'den girişlere ve googlebot'a izin verir)

https://ufile.io/wjqu8