• 24-10-2016, 00:30:48
  #1
  Google sizler için yeni bir uygulamaya gitti.

  Eşleştirilen içerik, sitenizdeki alakalı içeriği ziyaretçilere tanıtmanın yanı sıra sayfaların görüntülenme sayısını ve kullanıcıların sitede geçirdiği süreyi artırabilecek ücretsiz bir hizmettir.

  Yeni bir Eşleştirilen içerik birimi oluşturmak için:

  AdSense hesabınızda oturum açın.
  Reklamlarım sekmesine gidin.
  Kenar çubuğunda "İçerik"in seçili olduğundan emin olun.
  +Yeni reklam birimi'ni tıklayın.
  Yerel'i seçin ve ardından Eşleştirilen İçerik seçeneğini tıklayın.
  Eşleştirilen içerik için uygun olan sitelerinizi görmek isterseniz önizleme alanının üst köşesindeki açılır menüyü kullanın. Uygun siteler hakkında daha fazla bilgi edinin
  Eşleştirilen içerik birimine bir ad verin.

  "Stil" bölümünde Eşleştirilen içerik biriminin stilini sitenize uygun şekilde değiştirin.
  "Boyut" bölümünde düzeninize uygun bir reklam boyutu seçin.
  Duyarlı bir düzen kullanmanızı öneririz. Duyarlı düzen; kapsayıcı genişliğine ve ekran boyutuna göre farklılık gösterir (ör. mobil, masaüstü, tablet vb.). Önizleme alanındaki sürükleme tutamacını kullanarak Eşleştirilen içerik biriminizin farklı kapsayıcılarda nasıl değişebileceğini görebilirsiniz.
  Özel bir boyut kullanacağınız zaman, genişlik:yükseklik oranı, yatay düzende yaklaşık 2:1 veya dikey düzende 1:2 olan bir reklam boyutu seçmenizi öneririz. Eşleştirilen içerik için 728x90 gibi geleneksel banner reklam boyutlarını kullanmanız önerilmez.

  Para kazandıran Eşleştirilen içerik için uygunsanız, Eşleştirilen içerik biriminde reklam göstermek isteyip istemediğinizi "Reklam seçenekleri" bölümünden seçin.
  Bu özelliği etkinleştirerek, Google'ın Eşleştirilen içerik biriminde farklı reklam türleri denemesine ve buradaki reklamların sayısını, biçimini, boyutunu optimize etmesine izin vermiş olduğunuzu lütfen unutmayın. Eşleştirilen içerik biriminizde reklam gösterme hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Kaydet ve kodu al'ı tıklayın.
  Reklam kodunu kopyalayın ve onaylı sitenizdeki sayfalardan birinin HTML kaynak kodu içine yapıştırın. Eşleştirilen içerik birimini doğrudan makalenin altına (ekranın alt kısmı) ve bir reklam biriminin altına ya da üstüne yerleştirmenizi öneririz. Eşleştirilen içerik birimlerini yerleştirme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki en iyi uygulamaları inceleyin.

  Yaptığınız Eşleştirilen içerik ayarları sistem genelinde geçerli olana kadar Eşleştirilen içerik biriminizde standart reklamlar yayınlanabilir. Bunu önlemek için, kodu sitenize yerleştirmeden önce lütfen 15 dakika bekleyin.


  Örnek görünüm için sitemdeki reklamlara bakabilirsiniz.

  Haber detay ve yan bloktaki reklamlar:

  http://www.haberkolaj.com/magazin/dh...di-h16082.html
 • 24-10-2016, 00:36:22
  #2
  Üyeliği durduruldu
  bu reklam birimi çıkalı yıllar oldu
 • 24-10-2016, 09:28:08
  #3
  Adsense bahane backlink şahane.
 • 24-10-2016, 17:55:11
  #4
  Adsense reklam sayı sınırlamasını kaldırdı diyorlar, doğru mudur ?