• 05-08-2006, 13:10:35
  #1
  Adsensede ödeme adresini yanlış girdiğimizde napabiliriz? aslında bi sorun olmaz postaneden bulunur felan deniliyo ama sizde bilği verirseniz sevinirim...
 • 05-08-2006, 18:15:06
  #2
  Hitch, senden başka yenilerle, yada hiç kimsenin sorularıyla ilgilenen yok galiba yada kimsenin bişey bildiği yok...30 kişinin okuyup bir kişinin cevap veremediği bir soru ya çok zor bir soru yada bitek benim başıma geldi Teşekkürler Hitch....
 • 06-08-2006, 12:23:35
  #3
  HitcH adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Sevgili merely ; (Mektup girişi gibi oldu )

  Adsense'de, ödeme adresi diye birşey yok. Eskiden vardı. Ödemeyi çek olarak istersen halen var.

  Fakat, sen ödemeyi EFT olarak, yani banka hesabına alacağın için, herhangi bir sorun olmaz.

  Adsense'e kabul edikdikten sonra, hesabına giriş yaparak, Hesabım linkine tıklayacaksın. Orada, bilgileri düzenle kısmından, adres bilgilerini güncelleyeceksin. Doğru adresini yazacaksın.

  Sonra, reklam kodlarını sitelerine ekleyeceksin. Adsense hesabında bulunan para, 50 $'ı gectiğinde, Google tarafından, sana posta ile bir PİN kodu gönderilecek. Bu pin kodu, bazı illerimize 45 günde, bazı illerimize 15 günde gelebiliyor. Bu durumda, "offfff 1 ay oldu, pin kodum gelmedi" diye sitem etmeyeceksin. Sabırla bekleyeceksin.

  Zaten, ilk hesabın kabul edildiğinde, adres bilgilerini düzelttiğin için, PİN kodu'nun eline ulaşmaması için herhangi bir neden kalmayacak. Pin kodun geldikten sonra da, hesabına giriş yaparak, ilgili bölümden pin kodunu gireceksin.

  Adsense hesabındaki kazançların, 100 $ ı gectiği zaman, ödeme almaya başlayacaksın. Google adsense'de, bu ay kazandıgın paralar, bir sonraki ay'ın 25'i civarı hesabında olur.

  Yani, Agustos ayında 125 $ kazandıysan, Eylül ayının 25'inde, 125 $ banka hesabında olacaktır.

  Umarım açıklayıcı olmuştur

  Kolay gelsin
  teşekkürler HitcH