• 22-02-2008, 03:16:43
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Merhaba AdSense yayıncısı, Bu ay içinde bildirdiğimiz AdSense programını tavsiye eden tavsiye hakkındaki değişiklikle ilgili bir açıklık getirmek istiyoruz. Bu değişiklikleri duyurmamızdan bu yana aldığımız geribildirimler, tavsiye eden yayıncının bulunduğu coğrafyadan öte, tavsiye edilen kişinin coğrafyası üzerine yoğunlaşmıştır. Bu geribildirimi dikkatle inceledikten sonra, planlanan yeniliklerimizi sizin için değiştirmeye karar verdik.

  Sonuç olarak, herhangi bir tavsiye birimini Japonya'ya ve/veya Kuzey Amerika ve Latin Amerika'daki herhangi bir ülkeye hedeflediğinizde, hesabınız içinde AdSense için bir tavsiye birimi ekleme seçeneğini görebilirsiniz. Geçerli dönüşümlerin ödendiğinden emin olmak için, geçerli AdSense tavsiye birimlerinize yönelik hedefleme ayarlarını kontrol etmenizi öneririz.

  Sizi, Google Pack ve Firefox'a yönelik tavsiye programlarında yapılacak değişiklikler konusunda da bilgilendirmek istiyoruz:

  Google Pack: Şu anda bir kullanıcı, bağlantınız veya düğmeniz üzerinden tavsiye edilerek ilk kez Google Pack'i indirip çalıştırdığında 2 $'a kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Şubat'ın ilk haftasından itibaren, başarılı bir Pack tavsiyesi en fazla 1 $ kazandıracaktır. Bu değişiklik, tüm Google Pack tavsiyeleri için geçerli olup kullanıcının veya yayıncının coğrafyasından bağımsız olacaktır.

  Firefox: Ayrıca, Şubat ayının üçüncü haftası boyunca Çin'den gelen Firefox tavsiyelerinin ödemelerinde indirim olacaktır. Bu özel tavsiye ödemesi değişikliği, yalnızca Çin'deki kullanıcıların yüklemeleri için geçerlidir. AdSense tavsiyeleri için bu durum, yayıncı olarak bulunduğunuz coğrafyadan bağımsızdır. Bu değişikliklerin, şu anda bu tavsiye programlarında yer alan bazı kullanıcıların kazancını düşürebileceğini anlıyoruz. Yayıncıların, AdSense programından mümkün olduğunca fazla kazanç sağlamasını amaçlasak da, tavsiye reklamcılığı hizmeti veren tüm kuruluşlar gibi biz de kampanyalarımızın verimli ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için sürekli olarak değerlendiriyoruz.

  Tavsiye programına yönelik geribildirimleriniz ve desteğiniz için tekrar teşekkür ederiz.
  Saygılar,
  Google AdSense Ekibi
  Google Ireland Ltd. Gordon House
  Barrow Street
  Dublin 4 Ireland
  Registered in Dublin,
  Ireland Registration
  Number: 368047
 • 22-02-2008, 03:18:42
  #2
  Üyeliği durduruldu
  ben anlamadım, kısaca özetlermisiniz?
 • 22-02-2008, 03:26:27
  #3
  Üyeliği durduruldu
  Google Adsense Ekibi Tarafından Gelen Email
  Başlık Tam Olarak: Kullanıcılarınıza AdSense programına kayıt olma tavsiyesi ile ilgili değişikliklerde gelişme

  Anladıgım kadarı ile google tavsiye reklamlarda cografi konuma bakıyor.
  Çinde google tarafından yatırım bakımından gözünden düşüyor gibi
  Adsense Tavsiye Reklamında da sizin değil tavsiyeniz üzerine üye olanların konumuna bakılacakmış
 • 22-02-2008, 11:40:42
  #4
  Üyeliği durduruldu
  Bugün banada geldi biraz baktım yine tavsiye falan diyo çin min diyo uzun diye okumaya üşenip sildim