• 02-03-2013, 14:38:48
  #1
  Merhabalar,

  Oyun geliştirme konusunda bi eğitim platformuyla uğraşıyorum(C# ve XNA üzerine). Platformu kendimiz tasarladık(Metro arayüzüne benzer biçimde) ve kendimiz kodluyoruz. Çok geniş bi ders - rehber - topluluk - dosya barındırma ve sınav sistemi hazırlamaktayız.

  Video barındırmayı YouTube üzerinden yapacak olsakta kullanıcıların dosya barındırma işlemi için ayrı bi dedicated kiralayacağız. Yani bizim için masraflı olacak. Sitede ücretli ders, ücretli üyelik ya da ücretli yardım gibi gelir kaynakları olmayacağı için her ne kadar istemesekte başlangıçta Google Adsense'in kapısını çalmak zorundayız. Daha sonraları maddi durumumda olumlu yönde değişiklik olursa ya da uygun bi sponsor bulabilirsek siteden adsense'i kesinlikle kaldıracağız.

  Oyun geliştirme üzerine Türkçe kaynak neredeyse yok. Mevcut kaynaklar ya çok verimsiz ya da sadece oyun geliştirmeye başlangıç için. Meraklı insan sayısı yüksek ve bizde gelişime açık bi platform girişimindeyiz. Ayrıca etohum'da az-çok çevremizde var. Yani kısa zamanda sitenin tutacağını düşünüyorum.

  İçerik tamamen legal ve özgündür. Neredeyse tüm video ve makaleler tarafımızdan hazırlanacaktır.

  Reklam koymayı düşündüğüm yerler:
  - YouTube videolarımız
  - Bazı sayfaların sağ köşeleri

  Sağ köşe :
  http://oi49.tinypic.com/iwslr5.jpg
  Not : XNA logosu temsilidir. Tasarım geliştirilmeye devam etmektedir.

  Sorum : Google'dan iyi gelir elde edebilir miyiz? (Yaklaşık aylık 100$ lık masrafımız var.) Reklam yerleri uygun mu? Böyle bi platformda ban yememize neden olacak bi husus var mıdır? Üyelere ricada bulunacak bi yazı yazmak sakıncalı olur mu?

  Ayrıca proje, tasarım hakkında bi fikir ya da öneriniz varsa belirtirseniz sevinirim.

  Teşekkürler.
 • 04-03-2013, 22:52:29
  #2
  Bilen arkadaşlar yönlendirebilirse gerçekten sevinirim