Böyle bir mail geldi. Bilgi ve fikri olan var mı ?

Merhaba,

IAB TCF 2.0 sürümü entegrasyonunuzu etkileyebilecek yaygın uygulama hataları hakkında bilginiz olduğunu doğrulamak için ulaşıyoruz. Bu hataların çözülmemesi Google'dan elde ettiğiniz kazancı etkileyebileceğinden, bunlara çözüm bulmaya çalışmanız çok önemlidir. IAB TCF 2.0 sürümüyle ilgili uygulama hatalarının giderilmesi için çalışmalarını sağlamak amacıyla CMP'lerle de iletişime geçtiğimizi bildirmek isteriz.

IAB TCF 2.0 sürümü hataları nelerdir?

IAB TCF 2.0 sürümü hataları, en az bir site veya uygulamanızla ilişkili şeffaflık ve rıza (TC) dizesi sorunlarının sonucudur. Hata varsa Google, CMP'niz tarafından gönderilen TC dizesini gerektiği şekilde okuyamaz.

IAB TCF 2.0 sürümüyle ilgili hatalarım olduğunu nasıl anlarım?

Site veya uygulamalarınızdan bir ya da daha fazlasıyla ilişkilendirilmiş olan TC dizesiyle alakalı sorun algılarsak sizi ürün kullanıcı arayüzünde bilgilendiririz. Son 7 gün içinde tespit edilen hataların ayrıntılı bir raporunu indirmek için hesabınızdaki "AB kullanıcı izni" sayfasından "TCF hata raporunu indir" seçeneğini tıklayabilirsiniz.

IAB TCF 2.0 sürümü hataları şu anda nasıl düzeltilebilir?


Google, IAB Europe Şeffaflık ve Kullanıcı Rızası Çerçevesi 2.0 sürümünün yayınlanmasıyla ilgili hatalar ve yanlış yapılandırmaları yönetmeleri için yayıncılara zaman tanıma amacıyla, 15 Kasım 2020'de sonlanacak 90 günlük bir ek yayınlanma süresi sağlıyor. Bu ek yayınlanma süresi boyunca hatalara rağmen para kazanmaya devam edebilirsiniz. Ancak ek yayınlanma süresinin işleyişi ve para kazanmaya olan etkisi, hata türüne göre değişiklik gösterir.

90 günlük ek yayınlanma süresi, farklı hata türleri ve potansiyel çözümler hakkında Yardım Merkezi'nden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

• Ad Manager
• AdSense
• AdMob

Öncelik vermem gereken belirli bir ek yayınlanma süresi veya hata türü var mı?
Ek Süre 0 ve "Ek süre yok, reklam yayınlanmaz" hata türlerine çözüm bulmaya başlamanızı öneriyoruz. Bunlar, kazancınızı hemen (ek sürenin olmaması = reklam isteği yapılmaması) veya çok kısa bir süre içinde (Ek Süre 0 kapsamındaki reklam istekleri, 15 Ekim'den itibaren varsayılan olarak NPA'ya ayarlanır) etkiler.

Bu tür hatalar çözüldükten sonra ek yayınlanma süresinin sonlanacağı 15 Kasım 2020 tarihinden önce diğer hatalarla ilgilenin.