Gösteriliş Ayarları

Toplam 517 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Kategori Moderatörleri
Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 12:59:32.

eBay

eBay, e-ticaret ve e-ihracat platformları arasında dünyanın en popüler markasıdır. Günümüzde en büyük online pazaryeridir ve bunu farklı sistemler kullanarak yapıyor. eBay platformunun ne olduğunu ve neler yapılabildiğini öğrenmek için r10.net kategori paylaşımlarından faydalanabilirsiniz.

1995 yılında kurulmuş olan e-ticaret sitesi ile ilgili bilgilere ulaşabilme için konunun uzmanlarının deneyimlerinden faydalanmalısınız. İnsanlar, ebay platformu üzerinde aradıkları tüm ürün çeşitlerini bulabiliyor ve nerede olursa olsun satın alabiliyor.

Sizlerde ürün siparişi vermek ya da ürünlerinizi satmak için ebay hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Hangi işlemi nasıl yapabileceğinizi yine r10.net üzerinden ulaşabileceğiniz güncel kategori bilgileri öğrenebileceksiniz.

Ebay Nedir?

eBay, İran asıllı ve Amerikan vatandaşı olan Pierre Omidyar tarafından 1995 yılında kurulmuş, çevrimiçi satış sitesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Açık artırma modeli ile satış yapılmasını sağlayan platformdur. 1995 yılında kurulduğunda, online açık artırma modelini kullanarak hizmetlerini başladıktan sonra yaşanan süreçte tüm satış modellerine yer vermiştir. Uzun yıllar küresel çapta en popüler online satış platformu olarak hizmet veriyor.

Ebay Nedir? Ne İşe Yarar?

Amerika Birleşik Devletleri, Kolombiya merkezli kurulan ebay e-ticaret platformu, hem sıfır hem de ikinci el ürünlerin alış ve satış işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Açık artırma modeli ile e-ticaret yapılmasını sağlayan online popüler alışveriş sitesidir. Ebay ne işe yarar, neler yapılır denildiğinde çok geniş kapsamlı cevaplar verilebiliyor.

Sistemleri üzerinden satıcıların sıfır ya da ikinci el tüm ürün çeşitlerini pazarlamalarını sağlıyor. Dünya genelinde milyarlarca insan, ellerinde bulunan fazla ürünlerden kolaylıkla kurtulabiliyor.

eBay üyelik hesapları üzerinden farklı fiyat seçenekleri ile satışa sundukları ürünlere müşteri bulabiliyor, gelir elde ederek bütçelerine katkı sağlayabiliyor. eBay, tüm insanlara, üyelik sistemi üzerinden farklı pazarlama yöntemlerini kullanarak para kazanma seçenekleri sunuyor. Yapacağınız küçük bir araştırma ile ebay ne işe yarıyor öğrenebilirsiniz.

Ebay Dropshipping Nedir?

Ebay dropshipping, kişisel ve kurumsal ihtiyaçlara cevap veren stoksuz e-ticaret pazarlama yeridir. Online sistemler üzerinden ürün stoku yapmadan yapılabilen pazarlama işlemlerine dropshipping adı veriliyor.

Satıcı hesabı oluşturmuş olanlar farklı kişi ve markalara ait ürünlerin tanıtımlarını yaparak satışını yapıyor. Satış işlemlerinde ürünün gönderilmesini tedarikçe sağlıyor ve satıcı gerçekleşen satış üzerinden komisyon alıyor. Stok yapılmadığı için satıcı depolama hizmetlerine ihtiyaç duymuyor. ebay dropshipping sisteminde satıcının sadece bir bilgisayara ve internet bağlantısına ihtiyacı vardır. Sanal pazaryeri olarak tanımlanan bu sistem üzerinden para kazanmaya başlayan çok sayıda kişi vardır.

Ebay Hesabı Nasıl Açılır?

eBay hesabı açmak istiyorsanız, platformu web sitesine erişim yapmalısınız. Açılan ana sayfa sol üst bölümdeki “register” bölümü seçilir. Açılan üyelik formundaki tüm alanlara gerekli bilgiler yazılır. Tüm alanlar eksiksiz doldurulur ve Sell bölümü tıklanarak üyelik formunun ikinci bölümüne geçiş yapılır.

İkinci bölüme adres ve iletişim bilgileri yazılır. Form doldurma işlemi tamamlandığında submit butonu ile kaydedilir ve kullanıcı e-posta adresine onay linki gönderilir. Onay işlemi ile kayıt işlemi tamamlanmış olur. İşlem onayından sonra ebay hesabı üzerinden satışlar yapılmaya başlanır.

Ebay Nasıl Satış Yapılır?

Ebay satış işlemlerinin nasıl yapılacağını hemen öğrenebilir ve işlemleri gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Satış yapabilmek için ebay hesabı oluşturmalı ve ürün satışı yapacağınız mağaza açma işlemlerini tamamlamalısınız.

Ebay, dünyanın en büyük sanal pazaryeridir ve mağaza hesabı açıldıktan sonra ürünler gösterilmeye ve satış yapılmaya başlanabilecektir. Satışını yapacağınız ürün türüne ve bütçenize göre mağaza seçenekleri arasından seçim yaparsınız. Hesabınızı oluşturduktan sonra hesabınız üzerinden vereceğiniz ilanla ilgili başlık oluşturmalısınız.

Ürün görselini ekler ve müşterilerin ilgisini çekecek kısa açıklamalara yer vermelisiniz. Ürün ve açıklama ekleme işlemlerinden sonra devam seçeneği ile gerekli doğrulamaları, ödeme seçeneklerini belirleme, satış politikalarını kabul etme işlemlerini yaparak satışa başlayabiliyorsunuz. Tüm işlemler tamamlandıktan sonra müşterilerin ürünü incelemesini ve sipariş vermelerini beklemeye başlarsınız.

Ebay Sipariş Nasıl Verilir?

Ebay üzerinden ürün satın almak için siteye erişim yapmanız ve ebay üyelik hesabı oluşturmanız gerekiyor. Sipariş verecek olan herkes ücretsiz üyelik hesabı oluşturabiliyor. Üyelik hesabı oluşturma işlem adımlarını tamamlayanlar, ürün arama bölümünden ihtiyaçları olan ürün çeşitlerini bulabilecektir. Ebay üzerinde ürün aramasını yaparken İngilizce olarak yapmanız gerekiyor.

Site içeriğinin İngilizce olması yapacağınız aramaları kolaylaştıracaktır. Arama sonuç sayfasında, aradığınız ürün resimleri ve açıklamaları ile birlikte gösterilir. Ürün incelendikten sonra sepete eklenir.

Ebay siparişleri, hemen satın al ya da açık artırmayla satın al şeklinde farklı seçeneklerle sunuluyor. Açık artırma yönteminde ürünü satışının tamamlanması için zaman sayacı süresinin dolması gerekiyor. O süre içerisinde tüm alıcılar sipariş için tekliflerini verebiliyor. En yüksek fiyat teklifini verenler ürünü satın alabiliyor. Sipariş oluşturanlar, profil hesapları üzerinden ödeme yöntemi seçerek ödeme yapıyor ve ürünün kargolanmasını sağlıyor.

Ebay’dan Alışveriş Nasıl Yapılır?

Ebay’dan alışveriş yapabilmeniz için üyelik hesabı oluşturmanız ve satış politikalarına göre işlemler yapmanız gerekiyor. ebay e-ticaret platformu daha çok bireysel satıcıların ürün satışı yaptığı ve alışverişlerde sadece paypal ödeme sisteminin kullanıldığı platformdur.

Alışverişler, sipariş oluşturmada olduğu için açık artırma ya da hemen satıl al yöntemi ile olur. Ebay ürün satış politikaları hakkında bilgi sahibi olduğunuzda ve alışverişlerle ilgili deneyimler kazandığınızda işlemlerinizi daha kolay yapabileceksiniz.

R10.net Ebay ve Konuları

1995 yılında ABD Kolombiya merkezli olarak kurulan dünyanın en büyük online satış ve açık artırma platformu olan ebay hakkında bilgi sahibi olduktan sonra satın alma ya da satış yapma işlemleri yapılabiliyor.

Ebay konuları ile ilgili oluşturulan kategorilere r10.net sitesinde ulaşarak farklı bilgilere sahip olabilirsiniz. e-ticaret konularında kullanıcı deneyimleri, uzman açıklamaları çok sayıda soru cevaplar r10.net sitesinin e-ticaret & alışveriş – dropshipping kategori paylaşım sayfasında yer alıyor. ebay konularına hızlı erişim yapmak istiyorsanız https://www.r10.net/ebay/ linkini kullanabilirsiniz. Bu link sayesinde, ebay nedir? nasıl sipariş verilir? indirimli ürünler, ebay Türkiye gibi farklı konu başlıklarına ulaşabileceksiniz.