• 01-04-2020, 19:23:56
  #1
  Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Aşk Filmi - Sizin Önerileriniz Nedir ?

  Nacizane önerilerimi makale haline getirdim ve sizlerle paylaşmak istiyorum

  Kaynak : https://www.sinevizyon.org/mutlaka-i...n-5-ask-filmi/

  Kasımda Aşk Başkadır (2001)
  İşkolik bir iş adamı olan Nelson Moss, ehliyet almak için girdiği sınavda Sara adındaki kadınla tanışır. Sara, Nelson’dan onunla en az 1 ay yaşamasını ister ve Nelson bunu kabul eder. Kısa süre içerisinde aynı eve taşınan çift, kısa zaman içerisinde birbirilerine aşık olacaklar. Sara hayatında ilk defa aşık olmuştur. Nelson ise aşık olduğu kadının kanser olduğudur. İki insan bu zorlu süreci atlatmaya çalışacaktır.

  Sil Baştan (2004)
  Bazen hayatta hiç yaşamak istemediğiniz şeyleri unutmak istersiniz. Hayat her zaman planlandığı şekilde yaşanmayabiliyor. Bazen anılar canımızı yakabilir. Kötü biten bir aşk, hayal kırıklığı yaşanan dostluklar, ölümünü kaldıramadığınız bir yakınınız. Başrollerini Jim Carrey ve Kate Winslet’in canlandırdığı Sil Baştan filmi böyle bir hikayeyi işleyen içten bir film. En iyi orijinal senaryo ve kurgu gibi pek çok ödüle layık görülen film izlenmesi gereken 5 aşk filminden biri.

  Kazablanka (1942)
  Kazablanka tarihin en unutulmaz aşk filmlerinden biri olarak klasikleşmiş filmlerden biridir. Ingrid Bergman ve Humphrey Bogart’ın ismini altın harflerle yazdırdığı film 2. Dünya Savaşı esnasında Fas Kazablanka’da Nazilerden kaçan Avrupalıların başından geçen hikâyeyi konu alıyor. Şehrin en işlek barını işleten Rick, bir gün eski aşkı ve kocası ile şehre gelir. Rick, Ilsa ve kocasını kentten çıkarabilecek tek kişidir.

  Aşk ve Gurur (2005)
  Bennet’in hayattaki amacı, beş kızına uygun eşler bulup evlendirmek. Kızlar bu konuda annelerine katılır ancak Lizzie hariç. Şehre taşınan yakışıklı ve zengin bir bekâr olan Bay Charles Bingley’i herkesin beğenmesine rağmen Lizzie için o bir züppedir. Bir süre sonra ikili arasında aşk ve gurur arasında bir ilişki doğar.

  Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi (2008)
  New Orleans’ta ölüm döşeğindeki Daisy Williams kızı Carolina’dan dostu Benjamin Button’ın hikâyesini okumasını ister. Button’ın sıra dışı bir hikâyesi vardır. Oğlunu savaşta kaybeden bir saatçi, imal ettiği saatin geriye doğru işlemeye çalıştırmayı başarır. Savaşın sona erdiği zaman doğan Benjamin, hayatı tersten yaşamaya başlayacaktır.
 • smm panel
 • 01-04-2020, 19:28:41
  #2
  Hepsini izledim, izlenmesi gereken filmler ve ayrım yapamıyorum açıkçası.
 • 01-04-2020, 20:06:46
  #3
  real2018 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Hepsini izledim, izlenmesi gereken filmler ve ayrım yapamıyorum açıkçası.
  benim içinde öyle hocam birini çıkar deseniz çıkarılamayacak tatta hepsi valla 😊