• 13-02-2020, 23:51:46
  #1
  4 Şubat Sevgililer Günü için saatler kaldı. Sevgilinizle birlikte ne izleyeceğinize karar veremediniz mi? Hemen yardımınıza koşalım. Romantik anların başlangıcı olan filmlerin en iyilerinden 10 tanesini sizin için bu yazıda derliyorum. Erkek kadın demeden her iki tarafında sıkılmadan izleyeceği, derin hikayeleri, müthiş oyuncuları ve hikayelerin bir arada toplandığı etkileyici senaryoları ile kesinlikle güzel bir gün, geceye başlayacaksınız.

  14 Şubat Sevgililer Gününde Sevgilinizle İzleyebileceğiniz En İyi 10 Film

  14 Şubat geldi çattı. Fakat durun. Sizin için biz özenle bir film listesi hazırladık. Sürükleyiciliği yüksek, romantik – aşk türündeki filmlerde sıkıldığınız saçma detaylardan uzak sade filmler bunlar. Listeyi kısa tuttuk ki uzatıp kaliteyi bozmayalım. İsterseniz hemen filmlerimize geçelim.
  • Titanik – Imdb 7.8: Dünyanın hiçbir zaman hatırlamak istemeyeceği büyük bir felaket gerçekleşmek üzeredir. Fakat tüm bu kaosun ortasında bir umut, bir can suyu vuku bulacaktır izleyici için. O zamana kadar yapılmış en büyük gemi olan RMS Titanik ilk seferini yapacaktır. Bir soylu – zengin kız ile şans eseri gemiye binmeye hak kazanmış adamın gemide yaşanacak büyük bir felaketten kaçışı, kaçabilmek için yaptıkları ve tüm bunlardan yaşanmadan önce tanışmaları, birbirlerine olan tutkularını izleyeceksiniz. Büyük ama kısa sürecek bu aşkı, tutkuyu sonuna kadar hissedeceksiniz.
  • Sil Baştan – Imdb 8.3: Büyük bir aşktan geriye kalan hatıralar ve bunlardan kaçmak, kurtulmak, bunlardan kurtulmak isteyen bir adamı izleyeceksiniz. Deneysel bir teknoloji sonrasında beraber olduğu sevgilisinden ilginç bir haber alan Joel Barish sevgilisinin hafızasının silindiğini öğrenir. Ne yaparsa yapsın bu durumu değiştiremeyen adam sonunda bu deneyin içine girip sevgilisiyle aynı kaderi paylaşarak, bu yalnızlığı, yalnızlık hissini sonlandırmak ister.
  • Gün Doğmadan Önce – Imdb 8.0: Film bir Avrupa yolculuğu sırasında trende karşılaşıp tanışan Jesse ve Celine’in hikayesini anlatıyor. Belli bir yerden sonra trenden inmeye ve bulundukları şehri gezmeye, birlikte zaman geçirmeye karar verirler. Tek atladıkları şey, ne olursa olsun geçirecekleri bu günün son günleri olduğudur.
  • Aynı Yıldızın Altında – Imdb 7.9: 16 yaşında genç bir kız olan Hazel üç yıldır tiroid kanseriyle savaşmaktadır. Yönlendirmeler üzerine bir terapi grubuna katılır. Bir seans sırasında Augustus adında önceden beyin tümörüyle savaşmış birisiyle karşılaşır. Augustus geçirdiği bu dönemlerde bir bacağını kaybetmiştir. Kısa sürede ikili birbiriyle tanışır ve kaynaşır. Sonunda birbirlerine aşık olurlar fakat Hazel’in hastalığı epey ilerlemiş ve hastaneye yatırılmıştır. Augustus sevgilisinin en sevdiği yazarı bulmak için Amsterdam’a gidecektir fakat geldiğinde Hazel’i yerinde bulabilecek midir?
  • Soğuk Savaş – Imdb 7.8: Bu film iki zıt karakterin hikayesi. Birbirinden her anlamda farklı, hiç uymayan iki insanın. Zula ve Wiktor her ne kadar imkansız görünse de iki aşıktır. Kaderin cilvesiyle toz gibi savrulan çiftin, zor ama bir o kadarda tutkulu hikayesini izleyeceksiniz. Kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederim.
  • Umut Işığım – Imdb 7.7: Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano, yaşamında bugüne kadar gerçekleştirdiği, ulaştığı her şeyi tek bir günde kaybeder. Bu olay ona çok ağır gelir. Yaşadığı şeyler yüzünden 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Hayatını düzene sokmak için elinden geleni yapacaktır ve eski karısına ulaşıp her şeyi eskisine döndürecektir. Bu süreçte aile dostu Tiffany ile karşılaşır ve yardım ister. Fakat sonuç herkes için şaşırtıcı, farklı olacaktır.
  • Aşkın (500) Günü – Imdb 7.7: Sinema tarihinin belki de en gerçekçi aşk filmlerinden birisi. Hatta mottosu “bu bir aşk hikayesi değil, aşk hakkında bir hikaye”. Aşkın gerçek olmadığına inan bir kadın ve ona aşık olan adamın hikayesini konu alıyor. Bu bir ilk görüşte aşk hikayesi.
  • Cesaretin Var mı Aşka? – Imdb 7.6: Çocukluk arkadaşı olan Julien ve Sophie, çocukluklarından kalma bir oyunu sürdürmektedirler. Korkusuzluk, cesaret gerektiren bu yarışma onları hem yakınlaştırır hem de hünerlerini sergilemelerine yardımcı olur. Oyun sayesinde birbirleri için yaratıldıklarını düşünmeye başlayan bu iki arkadaşın akıbeti ne olacaktır?
  • Seninle Bir Ömür – Imdb 7.1: Luke eskiden şampiyonlukları olan başarılı bir boğa matadorudur. İçten içe eski günlerine yeniden dönme arzusu taşır. Sophia ise hayallerinin peşinden koşan bir üniversite öğrencisi. İlişkileri bir gün kesiştikleri parkurda başlar. Oldukça çetin bir süreçten geçeceklerdir. Bu sıra dışı hikayede entrika vb. unsurlar bulunmuyor. Saf aşkı konu edinen filmi kesinlikle izlemelisiniz.
  • Tatil – Imdb 6.9: Londra’da yaşan bir köşe yazarının meslektaşına beslediği derin ve karşılıksız aşkı konu ediniyor. Adamın yılbaşından hemen önce nişanlandığını öğrenen kadının dünyası tepetaklak olur. Diğer yanda köşe yazarımıza benzerlik gösteren Los Angeles’ta yaşayan bir kadında sevgilisinden ayrılmıştır. Kader bu iki kadının yollarını kesiştirir. Ve olacaklar kimsenin sandığı gibi olmayacaktır.
  Az önce sitemde girdiğim yazıyı sizinle de paylaşmak ve bir nebze olsun arayanlara yol göstermek istedim. Şimdiden iyi seyirler

  Kaynak: https://www.filmhalisi.com/14-subat-...0-harika-film/
 • smm panel
 • 13-02-2020, 23:59:29
  #3
  minidora adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Teşekkür ederim. Arka sokaklar var.
  Ahahah hocam kahkaha attım
 • 14-02-2020, 00:00:19
  #4
  İzleyelim de bil bakalım ne eksik.
 • 14-02-2020, 00:01:22
  #5
  BigSEO adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  İzleyelim de bil bakalım ne eksik.
  Umarım izleyebileceğiniz geniş bir ekrandır