Philippe Petit... Belki de bu ismi daha önce hiç duymamış olabilirsiniz. O halde kendisinden kısaca bahsedelim.Philippe Petit (d.13 Ağustos1949) Fransız sanatçı. Kendisi usta bir ip cambazı olmasının yanı sıra binicilik, hokkabazlık, eskrim, marangozluk, kaya tırmanışı ve boğa güreşi konularında ustalaşmıştır.
Philippe Petit, kendisini dünyaya ilk olarak Paris’te bulunan Notre Dame Katedrali’nin iki kulesi arasında tam da dünyanın dört bir yanından gelen turist kafilelerinin olduğu bir zamanda ip üstünde yürüyerek tanıttı. Daha sonra dünyanın ticaret merkezi olarak bilinen New York’ta bulunan İkiz Kuleler’in arasında (46.5m mesafe, 421 metre yükseklik) yine emniyetsiz bir şekilde ip üstünde yürüyerek tüm dünyaya kendini kanıtladı.
Gelelim filme. Filmin başrolünde Joseph Gordon-Levitt yer alırken kadroda kendisine Ben Kingsley, Charlotte Le Bon, James Badge Dale ve Ben Schwartz eşlik ediyor.
Philippe Petit‘in İkiz Kuleler arasında yürümesini ve hayalini gerçekleştirmesini konu alan sürükleyici macera, dram ve gerilim filmi. Yaklaşık 1 saat uzunluğunda olan film otobiyografik bir biçimde işlenmiş olup Geleceğe Dönüş filminden tanıdığımız usta yönetmen Robert Zemeckis tarafından yönetilmiştir. Her ne kadar film uzaktan heyecanlı ve sürükleyici gelmese de aslında film izleyiciyi kendi etrafına saran olayın içine özümseyen bir başyapıt. Macera ve biyografi severlerin mutlaka izlemesi gereken filmlerden biri.
kaynak : artgeik.com