• 21-01-2020, 13:40:12
  #1
  Rise of Empires: Ottoman, son günlerde internet dizi yayıncılığı konusunda Türk yapımı olup dikkat çeken son dizilerden birisi. Netflix tarafından tanıtılmasıyla birlikte ilgi odağı haline giren dizi, Osmanlı İmparatorluğunun tarihini anlatmaktadır. Anlatılan dönem Fatih Sultan Mehmet dönemi olmakla birlikte Netflix cephesinden gelen bilgiye göre kendisi 6 bölüm sürecek bir mini dizi.
  Netflix resmi medya kanalları üzerinden duyurulduktan sonra Imdb cephesinde de yankı uyandırdığından dolayı yabancı izleyiciler de ‘çağ kapatıp, çağ açan’ Osmanlı sultanını izlemek için merakla bekliyorlar. İsterseniz ilk önce dizinin Netflix tarafından yayınlanan resmi fragmanını izleyip, üzerine konuşalım.

  Rise of Empires: Ottoman Resmi Fragman

  https://www.youtube.com/watch?v=t3ISUY0l0WQ


  Rise of Empires: Ottoman, kategori olarak tarih – kurgu kategorilerinde yayına girecek bir Netflix mini dizisidir. 1 sezon sürecek dizi, platform üzerinden 6 bölüm halinde yayınlanacak. Senaryosu ünlü Profesör Celal Şengör tarafından yazılmış ve Emrah Safa Gürkan bu süreçte kendisine danışmanlık vazifesi altında yardımcı olmuş. Karga Seven Pictures ve STX Entertainment olarak iki yapım şirketi tarafından oluşturan projenin yapımcıları Kelly McPherson, Emre Şahin ve Sarah Wetherbee’dir. Gerçekliğin hat safhaya oluştuğu bu içeriği izlenebilir hale getirebilmek için kurgu tarafında Alex Durham ve Alessandro Soares birlikte çalışmışlar. Hikaye tarzında bir anlatıcılık görevi üstlenen Halit Ergenç‘in ismi ise projenin son zamanlarında kesinleşmiştir. Bana sorarsanız böyle bir konuyu en iyi Halit Ergenç’in sesinden dinleyebiliriz.


  Oyuncuları
  Rise of Empires: Ottoman dizisi, birbirinden değerli ve yetenekli oyunculara yer sahipliği yapıyor. Tartışmasız yapımın kalitesini arttıracağını düşündüğüm oyuncuları ve canlandırdıkları karakterleri izlemek için sabırsızlanıyorum.

  Dizi oyuncuları şunlardır:

  Cem Yiğit Üzümoğlu (Fatih Sultan Mehmet)
  Tuba Büyüküstün (Mara Hatun)
  Damla Sönmez (Ana)
  Osman Sonant (Loukas Notaras)
  Selim Bayraktar
  Birkan Sokullu
  Ushan Çakır
  Tolga Tekin
  İlayda Akdoğan
  Tommaso Basili
  Charles Dance

  Kaynak: https://www.filmhalisi.com/rise-of-e...kac-gun-kaldi/
 • smm panel
 • 21-01-2020, 13:57:40
  #2
  Bende çok büyük merak uyandırdı. Özellikle Celal Şengör ismini görmekten çok çok mutlu oldum. Umarım senaryoda da gerçek hayatta olduğu kadar realist olmuştur. Eğrisiyle doğrusuyla gerçeğe en yakın şekilde izleyebileceğimiz zevkli bir dizi olur umarım.