🇹🇷 Netinternet Veri Merkezi Hakkında - Bilgiler - Haberler - Duyurular - R10.net
 • 20-11-2020, 19:11:18
  #1
  Netinternet Bilişim Teknolojileri AŞ ekibi tarafından ortaklaşa kullanılacak @Netinternet; kurumsal hesabı ile artık R10.net üzerinden sizlerin sorularını yanıtlıyor olacağız. Forum üzerinden bizi mention ederek konulara davet edebilir, sorularınız için her zaman forum üzerinden özel mesaj gönderebilirsiniz.

  R10.net içerisinde dağınık şekilde pek çok konumuz mevcut, oluşturduğumuz bu konu ile şirketimiz ve veri merkezimiz hakkında güncellemeleri bizleri R10.net üzerinden takip edenlerle paylaşacağız. Bizleri tanımayanlar için Netinternet hakkında bilgiler şu şekildedir;


  Kısaca Netinternet

  Şirketimiz Netinternet, 9 Eylül 2006 yılında Denizli’de kuruldu. On dört yılı aşkın süredir her seviyeden, her ölçekten bizi tercih eden kullanıcılarımızdan edindiğimiz tecrübe ile Türkiye'nin internet altyapısına katkı sağlayan şirketimiz, Web Hosting, Veri Merkezi hizmetleri ve Bulut Bilişim alanında hizmet sağlar. Netinternet, 2019 yılında Netcraft verilerine göre Türkiye’de IP aralığında ve downstream peerleri dahil en çok internet sitesi barındıran üçüncü veri merkezidir. Yenilikleri ve ürettiği internet teknolojileri ile sektöre yön veren şirketimiz, yarının teknolojilerini bugünden kullanmanıza olanak sağlar.

  Kısaca Netinternet, bilişim teknolojileri alanında maliyetlerinizi düşürüp, ürettiği teknolojiler ile işinize değer katarken, 7 gün 24 saat esasına dayalı çalışan operasyonu birimi ile birlikte birebir yedekli alt yapısı ile iş sürekliliğini en üst düzeyde tutar.

  Şirket kronolojimiz için; https://www.netinternet.com.tr/kronoloji

  Sertifikalarımız

  TS ISO IEC 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri
  TS ISO IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri
  ISO 20000-1 Bilgi Teknolojileri ve Hizmet Yönetim Sistemleri
  ISO 22301:2013 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemleri

  Sertifika geçerlilik süreleri ile detayları görüntülemek için tıklayınız.

  Netinternet Veri Merkezi

  Pamukkale Üniversitesi, Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde bulunan veri merkezimiz bölgenin tek veri merkezi olup, Çardak havalimanına 70km mesafede, şehir merkezine ise. 5km mesafededir. Akdeniz ve Ege bölgeleri arasında bir köprü olan Denizli’de internet servis sağlayıcıları için önemi her geçen gün artan tesisimizde Türk Telekom yıllardır aktif olarak bulunmakta olup, TürkNet santral kurulum çalışmaları yapmakta olup yine Turkcell SuperOnline’da 2021 içerisinde fiber alt yapısını tesisimize taşıyacaktır.

  Alternatif operatörlere ait kabloların veri merkezine ulaşması ile İstanbul-Denizli arası Layer2 bağlantılara sahip olabileceğiniz gibi büyük internet ağlarına veri merkezinden internet erişimi satın almak zorunda kalmayarak uygun fiyatlı cross-connect hizmetlerimizden faydalanıp bağımsız özel devrelere de sahip olabilirsiniz.

  2N+2 Yedekli UPS sistemi, N+N yedekli jeneratör sistemi, N+1 yedekli iklimlendirme sistemi, Bina içerisinde bulunan Türk Telekom santralinin, 2 farklı Türk Telekom santraline, 2 farklı ring fiber ağ ile yedeklendirilmiş oluşuyla uçtan uca yedeklilik sunan 2. Nesil veri merkezimiz kurulduğu ve faaliyete girdiği 2012 yılından günümüze veri merkezinin tamamını etkileyecek bir enerji arızası yaşamamıştır.

  Tier2’nin üzerinde bir yedeklilik standartına sahip veri merkezimiz hakkında teknik detaylara web sitemizden ulaşabilirsiniz. Detaylar için lütfen tıklayınız.

  AR-GE Faaliyetlerimiz ve Projelerimiz

  Netinternet, veri merkezi kimliğinden daha çok ürettiği teknolojiler ve AR-GE faaliyetleri ile öne çıkar. Yıllar içerisinde yaptığımız ve devam eden projelerimizi alt kısımda bilginize sunuyoruz;

  Tamamen Yerli IDS Projesi: DoS, DDoS saldırılarının tespiti, yönlendirilmesi ile ilgili 2009 yılından günümüze geliştirmekte olduğumuz güvenlik sistemimiz, gelen ve giden saldırıların anında tespit edilmesine imkan sağlar.

  Network Otomasyon Sistemi Projesi: Network bilgisine sahip olmayan kullanıcıların birkaç tıklama ile anons yönünü değiştirebilecekleri, IP adreslerini yurt dışına açıp, kapatabilecekleri, saldırı log kayıtlarını görüntüleyebilecekleri web arayüzünden çalışan otomasyon sistemleri sağlar.

  Akıllı Kabinet Projesi: Kullanıcılarımızın kabinetlerinde çeşitli sensörler ve şebeke analizörleri ile uzaktan anlık, canlı kontrol edilmesine olanak sağlarız. Kullanıcılar anlık elektrik tüketim miktarını, ne tutarda ödeme yapmaları gerektiğini görüntüledikleri gibi, 20 den fazla anormallik sensörü ile oluşabilecek hataları önceden tespit ederek müdahale edilmesine olanak sağlar.

  Yeni ilkbyte.com Projesi: Tamamen Netinternet tarafından geliştirilen ilkbyte.com Google Cloud, DigitalOcean, Vultr gibi cloud providerların alt yapılarında kullandıkları Linux kvm sanallaştırma sistemi üzerine çalışan bir sanallaştırma orkestrasyon sistemidir. Yurt dışı cloud providerlar ile rekabet etmek, verinin Türkiye de kalmasını sağlamak için profesyonel yetkinlikteki kullanıcılar için oldukça uygun fiyatlarla sanal sunucular sağlar.

  Devam Eden Kontrol Paneli Projesi: Uzun zamandır planladığımız Kasım 2019 da başladığımız projemize işletim sistemi seviyesinde hakimiyet sunan, işi sadece konfigürasyon dosyası yaratmak olan ücretsiz kontrol panellerinden farklı olarak, çok daha kapsamlı, yatayda genişleyebilen, güvenliğin ve kaynak paylaşımının ön planda olduğu kontrol paneli projemiz için www.whcpanel.com adresinden güncellemeleri takip edebilirsiniz.

  Devam Eden IDS Yapan Zeka Projesi: Network tabanlı saldırıların tespitinde IDS sistemleri genellikle belirli eşik kuralları ile çalışır, yeni tip saldırılarda bu eşik kuralları güncellenene kadar saldırgan amacına ulaşmaktadır. Bu tür durumlarda bir insan tarafından eşik kurallarının güncellenmesine gerek duymadan makine öğrenmesi, derin öğrenme ile network aktivitelerindeki anormalliklere göre çalışan IDS sistemi projemiz 2021 de geliştirilmeye başlanacaktır.

  Devam Eden Akıllı Kabinet v2 Projesi: Akıllı kabinet projemize ilaveten çok daha fazla sayıda sensörün kullanıldığı, elektromekanik kapı kilitleri, Multi-factor authentication kilit sistemleri, biometrik kilit sistemleri, loglama, kapalı devre çalışma imkanı gibi daha saymakla bitmeyecek pek çok özellik Akıllı Kabinet projemizde. Devam eden projelerimiz için ayırdığımız insan kaynağı sebebi geliştirilmeye kısa bir ara verilmiş olsa da, veri merkezi genişleme çalışmalarımızla birlikte projemize kaldığımız yerden devam edilecektir.

  Projelerimizden bir kısmı yukarıda yer almaktadır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilir, yukarda yazılı projeler hakkında sormak istediklerinizi konu altından bizlere sorabilirsiniz.

  Ticari Bilgiler

  Ticari Ünvan: Netinternet Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi
  Vergi Dairesi: Pamukkale
  Vergi Numarası: 631 073 7752
  Mersis Numarası: 0631073775200023
  Ticari Sicil Numarası: 24402
  Oda Kaydı: Denizli Ticaret Odası
  Oda Kayıt Numarası: 17 / 31053
  Adres: Kınıklı Mh. Hüseyin Yılmaz Cd. No:67/B01 DENİZLİ

  İletişim Bilgileri

  Telefon: 0850 885 0 885
  E-posta: bilgi(at)ni.net.tr
  Web: www.netinternet.com.tr

  Güncellemeler

  Daha önce https://www.r10.net/datacenter/12438...nda-bilgi.html adresinden yapılan güncellemeler artık bu konu altından yapılacaktır. ilgilenenler konuya abone olabilirler.
 • 20-11-2020, 19:13:03
  #2
  Denizli Teknokentte gezmiştim bir keresinde içeriyi. Çok kaliteli ve profesyonel bir yer. Kolay gelsin.
 • 20-11-2020, 19:26:34
  #4
  Hayırlı olsun

  Konudaki iletişim bilgileri kısmindaki web site yeri hatalı 😊

  Bu arada Osman Bey ile veya başka bir yetkili kişi ile görüşebilir miyim?
  En Hızlı Hosting
 • 20-11-2020, 19:29:29
  #5
  Nice güzel işlere, hayırlı olsun
  ~Yüzüme karşı report diyorsun amma.. sanki gözlerin ban der gibi gibi..
  WHMCS Developer | BurtiNET - (850) 840 1147

  MİTSİZ RESELLER KAMPANYASI SADECE 24.90 TL

 • 20-11-2020, 19:33:09
  #6
  frknkdmr96 adlı üyeden alıntı
  Denizli Teknokentte gezmiştim bir keresinde içeriyi. Çok kaliteli ve profesyonel bir yer. Kolay gelsin.
  Teşekkür ederiz.

  powerstorm adlı üyeden alıntı
  Hayırlı işler.
  Teşekkürler.

  EnesCanturk adlı üyeden alıntı
  Hayırlı olsun

  Konudaki iletişim bilgileri kısmindaki web site yeri hatalı 😊

  Bu arada Osman Bey ile veya başka bir yetkili kişi ile görüşebilir miyim?
  Uyarınız için teşekkür ederiz. Tabi iletişim bilgilerinizi PM olarak atmanız durumunda sizleri mesai saatleri içerisinde arayabiliriz.

  Burti adlı üyeden alıntı
  Nice güzel işlere, hayırlı olsun
  Teşekkürler.
 • 20-11-2020, 19:39:22
  #8
  Hayırlı Olsun 🇹🇷😊
  Satılık Hazır Sistem => makaleburada(.)com | İng. Adsense + Newsli Haber Sitesi => kisaltt.com/HE5EU
 • 20-11-2020, 20:43:28
  #9
  bestamiaraci adlı üyeden alıntı
  Hayırlı Olsun 🇹🇷😊
  Teşekkürler..

  mertcangokgoz adlı üyeden alıntı
  Hayırlı olsun
  Teşekkürler..