Wd Yeşil Teknoloji Diskler - R10.net
 • 02-07-2013, 16:21:51
  #1
  Son zamanlarda müşteriler artık daha az enerji tüketen ve fiyat bakımından uygun olan ürünleri seçmeye başladılar. Bunlardan biri de wd Green teknoloji adını verdiği diskler.

  Bu Diskler az enerji tüketip, sessiz çalışması, uygun fiyatları ve diğer disklere göre daha uzun kullanım süresi vermektedir.

  WD’nin de çevreye duyarlı yatırımlarının sonucu geliştirdiği WD Green sürücüler, RoHS ile uyumlu olmanın yanı sıra, sürdürülebilir bir gelecek için kurşunsuz ve halojensiz malzemeler kullanılarak, yenilikçi bir biçimde tasarlanmış ve üretilmiştir. Böylelikle daha az nadir element kullanılarak, çevreye daha az kirletici madde salınması amaçlanmıştır.

  Yeşil sabit sürücülere giden yolda liderlik etmek

  WD, daha az güç kullanan yeni bir çevre dostu sabit sürücü kategorisi yaratma konusunda öncü olmuştur ve dünyanın enerji ihtiyacını her seferinde bir bilgisayar kullanıcısıyla azaltmaya yardımcı olmuştur. WD Green sürücüler hem çarpıcı güç tasarrufu hem de yüksek performans sunar. Bu sürücüler, aynı zamanda, başlatma sırasında daha az akım tüketerek sistemlerin başlangıç sırasında daha düşük zirve yüklerde çalışmasına imkân tanır. 100 milyonun üzerinde WD Green sürücünün satılmasıyla* WD Green sürücü kullanan müşteriler dünya çapında 466 milyon kw/s - kömürle çalışan bir termik santralin bir yıllık güç üretimiyle neredeyse aynı düzeyde – güç tasarrufunun yapılmasına katkıda bulundular.