+470 tradeli üyeden, multi olmaz dediler. Yaptım, olacak! - Sayfa 3 - R10.net
 • 10-10-2019, 21:08:09
  #19
  Gerçekten sizi tebrik ederim çok iyi multi avcısısınız Bence iyi niyetten söz edemeyiz çünkü bu konu açılana kadar sessiz kalmayı tercih etmiş gibi görünüyor
  yenibiretkinlik.com - kanbagisla.com - find2player.com - hesabinisat.com - yazilimoloji.com
 • 10-10-2019, 22:25:05
  #20
  Konu sahibine Teşekkürler. Sayenizde arkadaş 4 yıl sonra iletişime geçip ödemesini yaptı.
 • 11-10-2019, 15:06:47
  #21
  Forumu ağırlıklı olarak ticaret için kullanan biriyim ve 4 yıldır forumda ticaret yapıyorum. Bugüne kadar şikayet konusuna yazmışlığım 1-2'den fazla değildir. Yasak olduğunu biliyorum ama genel bir konu gibi olduğu için ve herkes yazdığından dolayı yorum yazıyorum.

  Bu üye forumda birilerini mağdur etmiş ve banlanmış. Daha sonra zararları tazmin edip banını açtırmak yerine işin kolayına kaçıp multi üyelik almış. Bu multi üyelik ile 1 yılda 500'e yakın ticaret yapmış. Yakalanınca da hemen mağduriyetleri gidermiş. Yakalanmasaydı mağduriyetleri gidermeyeceği çok açık. Öte yandan müşterilerinin bu konu altındaki olumsuz yorumları da ticari ahlakı konusunda bizlere fikir veriyor.

  Örneğin şu anda forumda 7.000 TL'ye cihaz satışım bulunuyor. Bu kişinin de benden 2 buçuk kat fazla ticaret sayısı. Ben bu konuyu görmemiş olsaydım ve önce cihazı göndermiş olsaydım bu kişi de ödeme yapmadan forumdan banlanmayı göze alıp beni dolandırsaydı (yapmaz diyebilir miyiz? daha önce yapmış) bunun sorumluluğunu kim üstlenecek? Bu gibi bir durumda R10 yönetimi zan altında sayılabilir. Çünkü forumda aleni bir biçimde yasak olan multi üyeliğe inisiyatif gösterilmiş olunacak. Bu arkadaş 1 yıldır kaçak olarak başkasının T.C. kimlik bilgileriyle foruma katılmış ve bu kadar ticaret gerçekleştirmiş. Yapması gereken şey eski üyeliğiyle mağduriyetleri giderdikten sonra foruma adım atmak olmalıydı. Bu usulsüzlüğü cezasız kalırsa başkalarının da emsal göstererek bu şekilde başına buyruk davranmasının önü de açılır.

  Ayrıca kişinin profilindeki ad soyad bilgileri hala yanlış.

  Tamamen şahsi kanaatlerim sonucu yorumlamamdır. Temiz ve dürüst ticaretlerin süregeldiği, kaliteli bir R10 ortamında alışverişlerimizin devamını dilerim. En hakkaniyetli kararı yönetimin vereceğini umuyorum.
 • 11-10-2019, 15:50:52
  #22
  Şurda atladığınız konu multi üyelik değil, o üyeliğin kullanıcı adınıda bile hatırlamıyorum. Orda ki baris denen kişinin ödemesi bana bile yapılmamıştı, konuşunca hatırladım onuda. Çözüme kavuşturdum. Hatırlasaydım illa ki çözüme kavuştururdum. Burda konuyu alyana vereceğinize, bırakın yönetim kararını versin. Ben kimseyi mağdur etmem ve kimseninde parası kalmaz. Forumda aktif olarak ticaret yapıyorum. Konuyu gördüm ve direk mağduriyetleri giderdim. Olay 3/5 ay önce değil nerdeyse 5 yıl önce yaşanmış. O zamamlar çocukluk aklı, şuan tabi ki onlara yazıp mağduriyetlerini o gunun mağduriyet parasıyla değil şuan ki değeriyle fazlasıyla ödedim. Ben sessiz kalıyorum ama konuyla alakası olmayan kişiler yorum atmaya devam ediyor. Arkadaş bulmuş, iyide yapmış. Yönetimin kararını bekleyelim. Herkese iyi hafta sonları diliyorum.
  @Sikayet;
 • 11-10-2019, 23:08:22
  #23
  @SharkWEB; birilerini zamanında mağdur etmişsiniz. Üyelik aldığınızda eski üyeliğim vardı mağdur ettim banlandım şimdi mağduriyetleri gidermek istiyorum deseydiniz bir şansınız olabilirdi. Ama yakalandıktan sonra hallettim demeniz çözüm değildir.

  Süresiz uzaklaştırıldı.
  Savunmanızı özel mesaj ile değil şikayet konularında yapın. Özel mesajlar dikkate alınmıyor ve okunmuyor