sekksekkci Adlı Kişiden Şikayetçiyim - R10.net
 • 04-10-2015, 16:10:27
  #1
  Şikayetçi olduğum kişi : https://www.r10.net/members/82723-sekksekkci.html
  Şikayetçi Olunan Konu : https://www.r10.net/account-amp-item/...n-satilik.html

  Konuda ki oyun hesabını satın aldım. Ticaret zaten sıkıntılı başladı, parayı yatırdıktan 3-4 gün sonra ancak hesabı üzerime alabildim. Herneyse, hesapta 125 kostüm olduğu söyleniyor. Konuda görebilirsiniz. Bende satın aldıktan sonra konuyu kaldırtmıştım. Sonra bir saydım kostümleri 83 adet var, konuyu bir modumuza tekrar açtırdım ve saydım 125 adet olduğu söylenmiş 83 adet vardı. Daha sonra bu sorunu kişiye ilettim, iade istedim. İade istedikten 2 gün sonra ise hesap çalındı nasıl oldu ise Hesabın maili benim üstümeydi. Fakat birisi satın aldığım hesap için ''hesabı geri alma'' uygulamış. Tüm gerekli bilgileri vermiş ve hesabı geri almış. Ben satın alırken de kişi tek sahibi benim herşeyini ben biliyorum diyordu. Durumu ilettim, bunları bilmiyorum diyor. Laf kalabalığına gerek yok, zaten anlayan anladı durumu. Hatalı bir ürün verdiğini düşünün, hatayı fark edip iade istiyorsunuz ama iade yapmamak için ürünü çalıyor. Hem para hem hesap aynı kişide benim elde var sıfır.

  Gerekli konuşmalar istendiği taktirde eklerim skype'dan. Ama kişinin pek kaçacak yerinin de olmadığı ortada
 • 04-10-2015, 22:20:29
  #2
  @Baris13; Tüm delillerinizi konuya ekleyiniz.

  @sekksekkci; Konuyla ilgili savunmanızı bekliyorum.
  noth!ng...
 • 05-10-2015, 02:13:27
  #3
  Mandalina adlı üyeden alıntı
  @Baris13; Tüm delillerinizi konuya ekleyiniz.

  @sekksekkci; Konuyla ilgili savunmanızı bekliyorum.
  Hocam ekleyeceğim delil, hesabı satın aldığıma dair olacak.

  Olayı tekrar özet geçebilirim fakat ;

  Hesap aldım. Hesapta 125 kostüm olduğu söylendi. 83 Adet kostüm vardı. Bende bunu fark edince hesabı iade etmek istedim. Hesabı iade edeceğimi söyledikten 2 gün sonra hesap çalındı. ( Kendisi geri aldı )

  Kendisinin geri aldığını nasıl anlarız diyecekseniz kişi zaten burada kendini ele veriyor.

  Şimdi bir hesabı geri almak için oyun sitesi sizlerden birkaç bilgi istiyor. Hesap ne zaman açıldı ? Hesabın maili neydi ? Doğum tarihiniz ? Hangi şampiyonlara sahipsiniz ? gibi sorular.

  Ben maili üstüme aldıktan sonra, birisi girip bu bilgileri verip hesabı geri alıyor.

  Kişi hesabı satarken tek ve ilk sahibinin o olduğunu söyledi. Yani gerekli tüm bilgiler bu kişide var. Bu yüzden kendi kendini ele veriyor. Bütün bilgileri bilip hesabı geri alabilecek tek kişi sekksekkci .

  Eğer bunları bilen tek kişi değilse yani tek kurtarma yanı bu olabilir. Burada yine suçlu bu kişi. Çünkü hesabın bilgilerini başkası biliyorsa bu hesabı satın almazdım. Bana söylenen hesabın tek sahibinin kendisi olduğu.

  Yani çıkan tüm sonuçlar hepinizin de çok açıkca görebileceği şekilde kişinin bana para iade etmemek istemesinden dolayı hesabı kendi üstüne geri alması.

  Bu arada kişi etiketinizi görmesine yani sizden sonra online olmasına rağmen açıklama sunmamış bulunmakta.

  Kesin ve net olarak tek isteğim kişinin bu platformdan süresiz uzaklaştırılmasıdır.
 • 05-10-2015, 11:58:37
  #4
  @Baris13; Konuyla ilgili tüm skype konuşmalarınızı konuya eklemenizi istiyorum. Elinizde ne delil varsa konuya ekleyin.
  noth!ng...
 • 05-10-2015, 12:56:22
  #5
  Mandalina adlı üyeden alıntı
  @Baris13; Konuyla ilgili tüm skype konuşmalarınızı konuya eklemenizi istiyorum. Elinizde ne delil varsa konuya ekleyin.
  Hesabı Aldığım Gün : 8 Eylül
  https://i.hizliresim.com/B49OWj.png
  https://i.hizliresim.com/25QOW0.png (Hesaba başkası girmedi mi diye sorduğum soruyu ve cevabı görebilirsiniz )
  https://i.hizliresim.com/m58Xgy.png
  Hesabı Ancak üzerime alabildim 3 gün gecikmeli : 11 Eylül
  https://i.hizliresim.com/EpEOW9.png
  https://i.hizliresim.com/jjYqrG.png

  Dekont : https://i.hizliresim.com/vRoa7R.png

  Küçük bir dipnot daha geçeyim olayı tam anlamıyla kolaylıkla kavrayabilmeniz için.

  Şimdi oyun da mail ve şifre değiştirirken, şuanda kullandığınız mailinize onay kodu geliyor ve şifreniz ile mailinizi ancak o onay kodunu yazıp değiştirebiliyorsunuz. ( Zaten bende o onay kodunu kişiden almak için 3 gün bekledim konuşmalardan görürsünüz )

  Ben maili üstüme aldıktan sonra hesabın şifre mailini değiştirmenin 2 yolu var. Birisi ilk yol olduğu gibi ancak ve ancak benim mailime gelen onay kodunu yazarak değiştirmek. Fakat benim mailime herhangibir onay kodu ve ticket gelmiyor oyun sitesinden.

  Yani tek bir seçenek kalıyor. O da sekksekkci adlı kişinin hesabı geri alması. Bunu da ilk mesajımda söylediğim bilgileri yazarak yapıyor. Yani hesabı ne zaman açtım ? Doğum tarihim ne ? Hesaba hiç hediye geldi mi ? vb. vb. gibi soruları cevaplayıp hesabım çalındı diyince oyun ekibi hesabı kişiye geri veriyor.

  Herşey çok açıkca ortada iken, kişinin herhangibir mantıklı savunma yapamayacağını kısacası kaçacak deliği olmadığını belirtmek isterim.

  Çünkü tek kurtarış yolu var. Onu yapmaya çalışacak ve onu da çürütücez. Ben konunun geleceğini şimdiden yazayım.

  Kişi ben çalmadım, bu bilgileri bilen başkası çalmış diyecek. Çünkü tek kendini kurtarabilme yöntemi bu. Fakat ben bu hesabı alırken kendisi hesabın ilk ve tek sahibi olduğunu gerekli tüm bilgilerin kendisinde olduğunu söylemişti. Yani bu hesaba şu taktirde sekksekkci adlı kişiden başka hiç kimsenin girme ihtimali yoktur. Olamaz.

  Hesabı iade edeceğimi söyledim ve bu olay oldu. Zaten 125 adet kostüm dendi, 83 adet cıktı ( bunlar para ile alınan şeyler ve bu yüzden oyun hesabına bu kadar para verdim ). Diğer sıkıntı hesap üstüme 3 gün geç geçti. Herşey ortada
 • 06-10-2015, 14:07:09
  #6
  @sekksekkci; Savunma için şikayet konusuna davet edildiniz ve online olmanıza rağmen savunma yapmadınız. Bundan dolayı, üyemizin mağduriyeti giderilene kadar forumumuzdan uzaklaştırıldınız.

  Mağduriyet giderildiğinde beni bilgilendiriniz.

  İyi forumlar.
  noth!ng...