Yeni kripto para OM Lira - R10.net
15
Bildirimler TÜMÜNÜ OKUNDU SAY
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..
Giriş Yap Kayıt Ol
 • 15-09-2020, 13:33:48
  #1

  OM Projesi ülkemizde kripto ve dijital para kavramlarını yaygınlaştırabilmek, kripto para kullanımı arttırmak, merkeziyetsiz sistemlerin geliştirilebilmesini sağlamak ve tekelleşmenin önüne geçmek için ortaya çıkan bir projedir. OM Projesi bir öğrenci girişimi olup, ekip üyelerimizin kimlikleri %100 şeffaflık içerisinde web adresimizde listelenmiş, sosyal medya linkleri paylaşılmıştır. Bu nedenle OM Projesi veya OM Lira'yı diğer oluşumlarla karıştırmamak gerekir. - Web adresimiz: omlira.com


  Alıntı
  Airdrop programımız kapsamında her katılımcıya 250 OM Lira ödül, referans başına da 50 OM Lira ek ödül dağıtıyoruz! Airdrop programına katılmak ve daha fazla bilgi almak için omlira.com/airdrop-portal.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Hedefimize ulaşabilmek için önümüze çeşitli sorunlar çıktı ve OM Projesi olarak en çok yaşanılan 5 probleme çözümler ürettik;

  1- Ülkemizde ihtiyaca uygun yerli bir kripto para çözümünün olmaması
  Ülkemizde ihtiyaçlarımızı karşılayacak yerli ve milli imkanlarla üretilmiş bir çözüm olmadığı için yerli imkanlarla OM Lira ismindeki kripto parayı ürettik. OM Lira kullanımı kolay olması adına Ethereum ağı üzerinde ERC-20 protokolüne ve güvenlik önlemlerine uygun şekilde üretildi.

  2- Kripto para transfer ücretlerinin yüksek olması
  Mevcuttaki neredeyse tüm kripto paraların işlem ücretlerinin çok yüksek olmasından dolayı insanların kripto para kullanarak ödeme yapmak istemediğini, işletmelerinse ödeme almak istemediğini fark ettik. Bu nedenle transfer işlemlerinin ilk etapta merkezi bir sistem üzerinden, ilerleyen yıllarda da Ethereum ağı üzerine inşa edilecek 2. katman blokzincir üzerinden merkeziyetsiz olarak, ücretsiz bir şekilde yapılacağı OM Cüzdan çözümümüzü geliştirdik.
  OM Cüzdan ile OM Lira gönderip almak mobil bankacılık kullanmak kadar kolay, üstelik cüzdan adresine özel QR kod ile OM Lira göndermek herkesin kripto para gönderip alabilmesine imkan tanıyor.

  3- Kripto paranın gerçek hayatta kullanımının ek cihaz gerektirmesi ve kolay olmaması
  Birçok insan kripto cüzdanının ne olduğunu ya da nasıl kripto para transferi yapacağını bilmiyor. Kripto para transferini yapmayı bilen insanların da her seferinde yanlarında cep telefonu ya da diğer bir cüzdan olması gerekiyor. Cep telefonunun şarjı bittiği durumlarda maalesef ödeme yapmak da imkansız oluyor. Bu tarz sorunların önüne geçebilmek ve kripto para kullanımını kolay hâle getirmek için OM Kart isminde, anlaşmalı iş yerlerinde geçerli, banka kartı benzeri çözümümüzü gelitşridik.

  4- Kripto paranın geçerli olduğu platformların / işletmelerin olmaması
  Adaptasyonu sağlayabilmek ve kripto para kullanımını bir alışkanlık hâline getirebilmek için vatandaşlarımızın harcama alışkanlıklarını değerlendirdik. Yaptığımız değerlendirmeler ve araştırmalar sonucu Türkiye'deki insanların %70'inin her ay online yemek siparişi verdiğini gördük. kaynak Ayrıca ülkemizde bu sektörde faaliyet gösteren çok sayıda şirketin olmaması ve mevcut şirketlerden bir tanesinin sektörü tek elinde tutması misyonumuza çok uygun bir sektörü fark etmemize neden oldu. Bu nedenle hem OM Lira'nın destekleneceği hem de daha uygun fiyatlara online yemek siparişlerinin verilebileceği OM Yemek Platformu konseptini geliştirdik.

  5- Ani fiyat değişiklikleri
  Tüm bu çözümler kripto para kullanımının önündeki engelleri kaldırırken hâlâ, belki de en büyük sorun olan, ani fiyat değişiklikleri sorunuyla baş başa kaldık. OM Lira'nın ani fiyat değişiklikleri yaşamaması, değerinin günlük hayatta kullanıma uygun olacak oranda sabit olması ve yukarı yönlü hareketinin engellenmemesi adına OM Temettü ve OM Lira Geri Alım Programı adını verdiğimiz ödül programlarını geliştirdik.
  OM Temettü programı, kurulacak olan OM Yemek Platformu'nun net kârının en az %50'sini OM Lira sahibi olan kullanıcılara ödül programı kapsamında sadakat ödülü olarak dağıtmayı hedefliyor. Böylelikle OM Lira'ya inanan ve satın alan vatandaşlarımızın bizlere ve misyonumuza olan inançları ödüllendirilmiş oluyor. Ayrıca ödül dağıtımı OM Lira'nın değerinin korunmasına yardımcı oluyor.

  OM Lira Geri Alım Programı ise toplamda 1 milyar adet üretilmiş olan OM Liraların zaman içerisinde OM Yemek Platformu'nun net kârının en az %20'si ile piyasadan OM Lira geri alımı yapmayı hedefler. Bu program piyasadan aktif olarak topladığı OM Liraları geri dönüşümsüz olarak yakar. Böylece piyasadaki OM Lira miktarı her geçen gün azalır ve arzın azalıyor olması OM Lira'nın her geçen gün daha fazla değer kazanmasına neden olur. Toplamda 100 milyon adet, yani ilk üretim adedinin 10'da 1'i kadar OM Lira kalana kadar OM Lira Geri Alım Programı devam edecektir.


  OM Projesi yalnızca bir kripto para üretmeyi ya da bir online yemek siparişi platformu kurmayı hedeflemez. Bizim hedefimiz ve amacımız ülkemizde bir kripto para ekosistemi kurarak, yerli sermayenin desteklenmesi ve ülke olarak yurt dışından teknoloji ithal eden değil, teknolojik gelişmeleriyle tüm ülkelere örnek olabilecek bir Türkiye olabilmektir.
  Bu yolda çok değişik zorlukların bizi beklediğini, çok şeyi değiştirmemiz gerektiğini ve gecemizi gündüzümüze katarak çalışmamız gerektiğini çok iyi biliyoruz. Bizler, gelecekteki çocuklarımıza daha iyi yarınlar bırakabilmek için, ülkemiz adına bir şeyler üretebilmek için bu sorumluluğu üstleniyor, kararlılıkla ve zorluklarla mücadele ederek bu işten alnımızın akıyla çıkacağımızı biliyoruz.


  Daha fazla bilgi almak için omlira.com web adresimizi ziyaret edebilir, telegram kanalımız olan @omlira üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz
 • 15-09-2020, 16:02:02
  #4
  MrArda adlı üyeden alıntı
  kayıt oldum da giriş yapma yeri yok sitede ?
  Menü'den airdrop kısmına basarsanız airdrop ile ilgili giriş - kayıt sorgulama linklerini görebilirsiniz.
 • 15-09-2020, 16:03:05
  #5
  F.Gungor adlı üyeden alıntı
  Altı üstü bir token.
  Yerli ve milli çakmaya gerek yok.
  Om Projesi'nin tek çözümü OM Lira değil. OM Projesi kendi içerisinde cüzdan, kart ve yemek platformu çözümlerini de barındırıyor. Biz yalnızca bir token çıkartmıyoruz. Token'in kullanılabileceği ekosistem ürünlerini de geliştiriyoruz.
 • 15-09-2020, 16:20:50
  #6
  OMLira adlı üyeden alıntı
  Om Projesi'nin tek çözümü OM Lira değil. OM Projesi kendi içerisinde cüzdan, kart ve yemek platformu çözümlerini de barındırıyor. Biz yalnızca bir token çıkartmıyoruz. Token'in kullanılabileceği ekosistem ürünlerini de geliştiriyoruz.
  Geliştirmesi ve gelişmesi size ve kullanıcılara kalmış bir durum fakat yerli ve milli ibaresi beni baştan soğutuyor.
  Yerli ve milli otomobil
  Yerli ve milli coin
  Yerli ve milli cep telefonu
  Gibi bir çok başarısız örnekler var.
  Milli sporcularımız bile yerli değilken ethereum altyapısı kullanan bir ürünün yerli ve milli olması çok zor.
  Umarım hedeflerinize ulaşırsınız.
  whois
 • 15-09-2020, 22:48:12
  #7
  Site güzel olmuş. Piyasaya güven vermeniz gerekiyor. Güven algısı çok önemli. Başarılar.
  Ticaret yapmadan önce mutlaka buradan onay alın! Haber