“Bitcoin ETF’i İçin Yeniden Başvuruda Bulunacağız” - R10.net
 • 10-10-2019, 14:07:31
  #1

  Bitwise Varlık Yönetimi Araştırma Başkanı Matt Hougan, geçtiğimiz günlerde şirketinin Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusu hakkında bir takım açıklamalarda bulunmuş ve SEC’in bu kez ETF başvurularını onaylayacağı konusunda iyimser ifadeler kullanmıştı.

  Üzücü Haber Dün Gece SEC’ten Geldi
  Ancak dün gece saatlerinde SEC, Bitwise Bitcoin ETF başvurusu hakkında nihai kararını açıkladı. Görünen o ki işler pek de Bitwise Varlık Yönetimi Araştırma Başkanı Matt Hougan‘ın beklediği yönde ilerlemedi.

  9 Ekim gecesi SEC’in yayınladığı bilddiride Bitwise Asset Management ve NYSE Arca Bitcoin ETF başvurularının gerekli yeterlilikleri karşılamadığı kaydedildi. SEC söz konusu kararına gerekçe olarak ETF başvurularının olası piyasa manipülasyonuna karşı gerekli yeterlilikleri karşılamadığını belirtti. Geriye kalan tek ETF başvurusunun reddedilmesi kripto para topluluğunda huzursuzluk yarattı.


  Yeniden Başvuracağız
  Bu üzücü kararın ardından Bitwise yaptığı açıklamayla Bitcoin ETF’i için yeni bir başvuruda bulunacaklarını duyurdu. Yapılan basın açıklamasında finansal düzenleyicilerin kararını üzüntülü bir şekilde taktir ettikleri kaydedildi. Ayriyetten mümkün olan en kısa sürede yeni bir ETF başvurusu yapacaklarını açıkladı.
  Bitcoin ETF’leri uzun süredir kripto para topluluğunda heyecanla beklense dee henüz hiçbir şirket SEC’ten onay almaya yaklaşamadı.


  Kaynak
  1 SAAT İÇİNDE SİGARAYI BIRAKABİLİRSİNİZ |
  3000 Adet İnstagram Özel Kullanıcı Adları SATILIK |
  SATILIK DOMAİNLERİM |
  ★ ONAYSIZ İŞLEM YAPMAYIN | resimarsivi.com