Bende 3 gün oldu başlayalı. oyun biraz karmaşık ama çabuk öğreniliyor. En fazla altını olan ilk 5 in içinde bir türkün olması, benim oyuna dahada merak sarmama neden oldu. Hatta Hammadde alıp hızlı gelişebilmek için bizim Türkten 1 altın satın aldım.

Goldentowns Nedir ?
Goldentown isimli strateji oyunu 19,08,2013 Tarihinde ANNO1777 Labs oyun yapım şirketinin CEO su Mr Vlad Cristian tarafından tanıtıldı. Goldentowns Strateji, savaş, ekonomi ve politika üzerine kurulmuş online ücretsiz browser oyunudur.

Oyuna başlangıçta küçük bir kasaba olarak başlıyorsunuz ve bu küçük kasabayı inanılmaz bir şehire çevirebiliyorsunuz. Grafik&Tasarım aşamalarının oldukça başarılı bir şekilde hazırlandığı dikkat çekiyor.

Bu oyunu diğer oyunlardan ayıran nedir?
Bu oyunu diğer oyunlardan ayıran en önemli özelliği, oyunun kurgusu. Goldentown' da 100 Bin altın Goldentown altını var ve bu altınlar oyunculara dağıtılmaktadır. Her bir Goldentown altını şuan için 6,5 Euro değerinde. Oyun içindeki bu altınlar 24 ayar gerçek altınla garanti altına alınmış tek oyun özelliğini taşımaktadır.

Oyunda sistem çok güzel kurulmuş ve işletilmektedirki, oyunculara dağıtılan altın miktarı ne kadar çok olsada asla eksilmemektedir. Bir oyuncu günlük en fazla madenden 3 altın çıkartabilir. Bu sabit olarak ayarlanmıştır, fakat aylık 2000 hatta 3000 Euro nakit para kazanma şansınız mevcuttur.
Bu oyun karmaşık olmasına rağmen mantığı kolayca çözülebilirdir. Oyuna başladığınız ilk andan itibaren 20 – 25 gün içinde Gold kasmaya başlayabilirsiniz bu günün piyasasında 1 gold = 6.5 Euro ya tekabul etmektedir. Bir oyuncu 5 levelde kurabildiği Altın madenini en yüksek seviye 5 levele ulaştırmayı başardığında günlük altın kasma miktarı 0.5 golddur. Ve en fazla bir şehre 20 adet maden kurulabilmektedir. 2013 yılının Şubat ayında 1 gold = 2 Euro iken şu anki durum 6.5 Euro ve gitgide yükselmektedir. Türk oyuncuların çokta azımsanmayacak olduğu oyunda ülkemizdeki kullanıcıları hızla artmaktadır. Tahminen ileride 1 gold = 10 Euro civarına ulaşabilir.
Alıntı.

Oyun dediğim gibi biraz karmaşık geliyor öğrenene kadar. oyundan ve burdan sorularınızı yardımcı zevkle cevaplayıp oyunu kavramanıza yardımcı olurum. Refimden üye olursanız sevinirim.

Oyna Refli

Oyna Refsiz