Pazaronya - Yazı tabanlı tarayıcı oyunu. - R10.net
 • 23-12-2013, 10:53:04
  #1
  Merhaba ,

  Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Pazaronya projesi nihayet açık beta olarak yayına geçti.

  Öncelikle Pazaronya nedir ?

  Pazaronya ekonomiyi ve hayatı simule edebileceğiniz bir tarayıcı oyunudur. Amacınız zengin olmak.. Oyun içerisinde ki bir çok olay ekonomiye birebir etki ediyor bu da enflasyonun yükselmesine / toptancı da bulunan ürünlerin bulunamamasına neden oluyor. Kullanılabilir bir çok modül ve ekonomi dışında uğraşabileceğiniz bir çok meşgale var/olacak.

  Sendikalar :

  Oyun içerisinde sendika/odalar kurabilecek ve arkadaşlarınızın dostalarınızın sendikanıza üye olmasını sağlayabileceksiniz.

  Güçlü bir sendikanın lideri olarak sendika üyelerinizi örgütleyebilecek, genel greve gitmelerini sağlayabileceksiniz.

  Yönetimi sıkıştırabilecek ve taleplerinizi bizzat iletebileceksiniz.

  İşletmeler :

  Dükkan kiralayabilecek ve farklı sektörlerde işletmeler kurabileceksiniz. İşletmenizin daha çok kazandırması için iş ilanları vereceksiniz ve diğer oyuncuları istihdam edebileceksiniz.

  Muhtarlık :

  Semtlere özel yönetici olabileceksiniz. 30 günde bir yapılacak seçimlerde en çok oyu alan oyuncu o semtin muhtarı olacak. Mevcut durumda sadece kaymakamlıkta satılan ikametgah belgesini muhtarlar satacaklar.

  Banka :

  Bankadan açacağınız hesaplar ile diğer oyunculara havale yapabilecek, banka hesabınızda bulunan paranıza günlük faiz alabileceksiniz.

  Arsalar :

  Arsa piyasasından anlıyorsanız bugün çok düşük bir fiyata satın alabileceğiniz arsa ilerleyen dönemlerde sizi zengin edebilir.

  Cafe :

  Biraz muhabbet edebilmek ve diğer oyuncularla tanışmak için cafe yi ziyaret edebileceksiniz.  Yüzünüzü güldürebilecek ve bazende şaşırtabilecek çok fazla detay mevcut. Açık beta sürecine başladık, hata ve eksikliklerimiz de çok fazla. Oyun 2 farklı sunucuya split edilmişti fakat açık beta başladığı saatlerde ikinci sunucuya yapılan yurt dışı kaynaklı saldırı işlerimizi çok güçleştirdi. Hata olmayan yerlerde hata almaya başladık ve şu anda düzene sokmaya çalışıyoruz.

  Bilinen mevcut hatalar

  Anasayfa

  Geliştirme ve düzenlemeler devam ediyor.
 • 23-12-2013, 12:37:13
  #2
  kayıt sırasında halen sorun yaşıyorum. iki farklı tarayıcı ile de denedim fakat sonuç aynı.
 • 23-12-2013, 13:14:58
  #3
  Idleri karıştırdığımız için kayıt esnasında alınan hatalar ekranda görünmüyordu . Şu anda sorun olmaması gerekiyor, aldığınız hatayı bildirebilirseniz sevinirim.

 • 23-12-2013, 13:17:16
  #4
  netster adlı üyeden alıntı
  Idleri karıştırdığımız için kayıt esnasında alınan hatalar ekranda görünmüyordu . Şu anda sorun olmaması gerekiyor, aldığınız hatayı bildirebilirseniz sevinirim.

  Hiç bir uyarı vermiyor ve butona bastığımda öyle kalıyor.
 • 24-12-2013, 19:58:02
  #5
  Oyun biraz daha otursun eksikler biraz daha giderilsin ve grafikler biraz daha iyi olsun o zaman oynarım oyun içinde ücretli alışveriş bile yaparım
 • 27-12-2013, 23:35:01
  #6
  Önemli not : Gün içerisinde ciddi şekilde artan döviz kuru ve oyun açığı kullanıp piyasadaki döviz miktarını arttıran kişiler yüzünden ekonomi modülü enflasyonu yüksek hesaplayıp banka faizlerinide yükseltmiş. Bankada bulunan paralarınıza çok yüksek faiz almış olabilirsiniz. Fazladan verilen miktarlar banka hesaplarınızdan düşülecektir.
 • 28-12-2013, 00:45:54
  #7
  merhaba;
  öncelikle emeğinize sağlık. Burdaki onlarca kişi gibi bie wordpress kurup, konu girdirmek gibi işler varken siz zor olanı seçmişsiniz.
  Benim de benzer bir projem olduğu için oyuna 2-3 gün test ettim. Bir işe girdim, her gün çalıştım. İki meslek kursundan eğitim alıyorum. Fakat bundan sonrası için net birşey yok. Yani oyun amacını kullanıcıya anlatamıyor. Ayrıca marketten can artırıcı bir çok şey almama rağmen canım yükselmedi yada çok az yükseldi.

  Başarılar.
 • 12-01-2014, 13:54:35
  #8
  http://www.tremorgames.com

  Projeyi takdir ederim ancak tasarım kopyalamak emek hırsızlığıdır.
 • 12-01-2014, 16:32:46
  #9
  Elektromanyetik adlı üyeden alıntı
  http://www.tremorgames.com

  Projeyi takdir ederim ancak tasarım kopyalamak emek hırsızlığıdır.
  Merhaba ,

  Mesajınız için teşekkürler fakat linkini verdiğiniz site ile pazaronya arasında bir benzerlik kuramadım. Kaynağına baktım yine bir şey bulamadım. Kopyalanmış kısımları belirtebilirseniz sevinirim. Pazaronya'nın css dosyası oluşturulduğunda dahi başındaydım elbet bir yerlerden esinlenmiş olabilir tasarımcılar ama dediğiniz gibi verdiğiniz siteden kopyalanmış kısımları göremedim ben. Belki de yanlış bir site verdiniz ?