• 17-01-2022, 23:16:39
  #1
  İstediğim tam olarak şu. 2 veya 3 farklı excell dosyasından girilen verileri, her dosyada sabit olan SİPARİŞ NUMARASI üzerinden eşlemesi, Bunları tek bir sayfada listelemesi ve Kar - Zarar Analizi çıkarması.

  Trendyol Sipariş Kar - Zarar Analizi için kullanılacak.

  Masaüstünde çalışan veya Sunucu da çalışan bir yapıda olabilir. Kendisine gğüvenen arkadaşlarla sistemi geliştirmeye de devam ediyor olabiliriz.

  Mantık şu şekilde.

  A dosyasında atıyorum GÖNDERİ ve İADE ile alakalı kargo ücretleri var. Dosya yükle diyicem, Dosyayı yükledikten sonra Ekrana BARKOD veya SİPARİŞ NO ile eşleştir gelecek. Birisini seçicem sonra EXCELL dosyasında ki sütunların ilk birkaç tanesi örnek olarak çıkacak. Üstünden her sütuna atama yapacağım. örneğin KARGO ÜCRETİ - KARGO DURUMU (İADE veya GÖNDERİ) Kargo Şirketi gibi,.. Aynı mantık ile başka bir excell dosyası yükleyerek, ondan da TARİH - KOMİSYON - SATIŞ FİYATI çekicem. Aynı şekilde başka bir dosyadan da MALİYET rakamlarını çekicem.

  Yazılım içerde AYNI SİPARİŞ NUMARASINA sahip olan ürünleri eşleyecek. Hesaplamasını yapacak ve bana dökecek. Hem SİPARİŞ BAZLI hem de AY BAZLI bana KAR - ZARAR analizi yapacak.

  Detayları iş sürecinde konuşabiliriz.