BTC ticareti yapacaklara uyarı! Okumadan ticaret yapmayın!! - R10.net
 • 20-06-2017, 17:25:42
  #1
  Değerli arkadaşlar, btc alışverişi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar

  1- Kişinin profilindeki isim soyisim ile ödeme yaptığınız banka hesabındaki isim soyisim aynı mı?
  2- Telefon numarası var mı?
  3- Daha önce BTC ticareti yapmış mı ?
  4- Kişinin son mesajları eski tarihli mi ? (Örnek: Son mesajı 15 aralık 2015 ise ticaret yapmayın foruma sürekli giren kişilerle ticaret yapın)
  5- Daha önce açtığı konulara bakıp siteleri varsa whois'den doğrulama yapın.

  **Eğer bunlardan birinde bile sıkıntı varsa ticaret yapmayın. Bende x bankası yok sen benim kankamın hesabına ödeme yap diyenlere itibar göstermeyin.


  Bir çok kişinin kayıt olduğu mail adresinin domaini düştüğü için başkaları alıp şifre yeniliyor. Sizde bu tuzağa düşmek istemiyorsanız bu yazdıklarıma dikkat edin.

  Kayıt olduğunuz mailin domaininin süresini uzatın.

  Teşekkürler.
  Adıma ait olan hesaplara ödeme yapın. mail: ramazan@pekcan.com Onaylı iş yapın.
  Kitap okuyun,çay için,insanları sevin.
 • 20-06-2017, 19:05:23
  #2
  Bu uygulama çok iyi oldu. Gerekli dikkat ve özen gösterilir umarım.
  “Bir gün gelecek, banlatmadığım her multi için bana küfredeceksiniz.”

  ~Regex/Jurisconsult
 • 01-07-2017, 14:57:12
  #3
  Bin bir türlü do.landırıcılık yöntemi var.
  Tanınıp bilinmeyen kişilerle alışveriş yaptığınızda bir süre sonra kendinizi karakollarda, mahkemelerde hakim karşısında btc'yi izah etmek zorunda bulabilirsiniz kendinizi. Ki bunu yapmak inanılmaz zor bir şey.

  Karşısınızdaki kişi size önce tl'yi yada önce btc'yide göndermiş olabilir. Bu bir şey değiştirmez. Karşısınızdakinin niyeti kötüyse sonunda "do.landırıcılık" ve benzeri şüphelerle zan altına giren siz olursunuz.

  Herkesi uyarıyorum bu konuda, sonradan ah vah eden çok olacaktır.
 • 06-09-2017, 16:51:20
  #4
  Bu d0landırıcılar bu aralar çok türediler özellikle bitcoin de herkesin dikkatli olması lazım.
  Hayatta en pahalı şey tecrübedir. Çünkü kazanmak için kaybetmek gerekir..
 • 07-11-2017, 16:37:41
  #5
  Arkadaşlar bir konuda uyarı yapmak ve bunun, konu başlığına eklenmesini rica ediyorum, başıma gelen bir olaydır ve bugün banka arayınca farkettim, kişi coin alıyor ve ödemeyi yapıyor, fakat ödemeyi yapan kendisi değil fakat coin kendisine gidiyor, sanırım olay şu şekilde oluyor, benden coin alan kişi başka birisine bir şey satıyor, ödemeyi benim hesabıma havale ettirip karşı tarafı ödetiyor,ona ise sattığı her ne ise vermiyor.
  Bendeki kısmı ise şöyle gelişti.
  Formdan bir şahıs, whatsapp dan yazınca eski bir müşterim olabilir diye düşündüm üstünde durmadım açıkcası,Whatsaptan yazıp coin istedi, olur dedim satış yaptım, aynı gün 2 ci defa aldı ve hocam arkadaşlar ile ortak bir yere yatırım yapıyoruz, size ücret yollayacak, vereceğimiz adrese yollarsın dedi peki dedim, 1gün sonrası yine yazdı abi bir arkadaş daha yatırım yapacak coin lazım vereceğimiz adrese yolla biz bu sefer ortak para toplayıp alıyoruz dedi,kısacası onuda yolladım ve bugün beni banka aradı, bana son ödeme yapan kişi için, ödeme iadesi istediğine dair, bende kişi benden döviz aldı ve karşılığını aldı malesef para iadesi yapamayacağım dedim, bunun üstüne banka bana havale yapan kişinin telefonuma erişemediğini söyledi, bende bankaya kendileri arayacağımı söyleyip kapattım ve bana whatsapp tan yazan arkadaşı aradım erişilmiyordu, geri bankayı aradım ve şüphelendiğim durumu onlara izah ederek anlattım, şu anda diğer taraf ile görüşeceklerini söylediler öylece kapattık, banka Enpara.

  kısacası arkadaşlar sadece alırken değil artık satarkende dikkat etmek zorundayız, şu anki durumumda ne olacak, olay nereye gider, nereye varır bilmiyorum, fakat şayet birileri zarar ederse hiç hoş olmayacak.
  Bitcoin Alım Satım 7/24 yapılır, Advcash ihtiyaçlarınız görülür, Skype Polat33