Asp.Net Core 2 - R10.net
 • 14-04-2019, 20:29:39
  #1
  Arkaşlar merhaba. Bitirme tezim var. Benim de yardımınıza ihtiyacım var. Bi site yapıyorum. Fakat Login ekranını yapamadım. Mantık şu;
  Login page tasarladım. Yazılıma aitte veritabanı tasarladım. Kullanıcı login ekranına geldiğinde 3 aşamalı doğrulama var. Firma kodu, Kullanıcı adı ve şifre.
  Ekrandan bilgiler girildiğinde submit olduğunda store prosedür çalışacak ve mssql e o bilgiler gidecek. Eğer doğrulanırsa giriş olacak. Değilse giriş ekranında kalacak. Ama mantığıma yatmayan şu .net Core mantığına ilkkez bakıyorum.

  Mantığıma yatmayan şu:

  Connection string mantığını yereye yazıcam?
  Modele ne yazıcam?
  Bir de prosedür de veritabanına gidecek örnek değerler şöyle
  @CompanyName='aaa'
  @UserName='ali25'
  @Password='asd32f'

  Bunları nerde nerye yazıcam. Yardımcı olursanız çok memnun olurum
 • 17-06-2019, 10:39:34
  #2
  Merhabalar;

  Projeniz hakkında detay bilmediğimden, herhangi bir design pattern kullanıp kullanmadığınızı tahmin edemiyorum ancak projeniz orta çaplı ise Repository ve Service Pattern kullanarak hatta ve hatta daha ileriye gitmek isterseniz Unit of Work kullanarak, örneklerine göz atarak, fikir edinebilirsiniz. Ayrıca ORM olarak ne kullanıyorsunuz? Dapper veya Entity Framework mu yoksa ORM hiç mi kullanmıyorsunuz. Daha detaylı yardımcı olmamı isterseniz özel mesaj aracılığıyla bana ulaşabilir, kodları beraber inceleyebiliriz.

  İyi çalışmalar dilerim