PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bigdump.php ile ilgili

yolcu_34
23-08-2007, 19:27:12
bigdump.php ile

--------------------------------------------------------------------------------

çok basit dostum önce admincp > bakım > veri tabanı kopyasından forumun db sini yedekliyoruz......

daha sonra site de bi hata mı çıktı yoksa siteyi başka bi yere mi taşicaz?
forum ana dizinine yedek diye bi klasör aç...db yi ve bigdump.php yi oraya uploadla

bigdump.php yi upload lamadan önce not defteriyle bigdump.php yi aç ve aşağıdaki kısmı config.php ye göre ayarla...

// Database configuration

$db_server = 'server name genel de localhost tur';
$db_name = 'dbname';
$db_username = 'kullanıcı adı';
$db_password = 'şifre';

config.php yi de zaten hostun sana verdiği sql bilgisine göre ayarlıyosun...

sonra

www.xxxx.com/yedek/bigdump.php yi açıp
ordan sql dosyanı görüp start import diyiceksin sonra importlamaya başlicak import bitince sen bigdump.php ve sql dosyasını sil ki hacklenme
bu arada yedek klasörün 777 yapmayı unutma...

arkadaşlar yukarıda tarif edileni yaptım fakat start import dedigim zaman "Can't open eski.sql for import You have to upload the eski.sql to the server" uyarı eriyo nerde yanlışlık var acaba?

Elazığlı168
23-08-2007, 22:23:03
bigdump.php ile sqlün aynı dizinde olmasına dikkat et ve eski.sql ün ismini değiştir farklı bir isim yap bigdump.php dende aynı ismi değiştir sorun çözülecektir

yolcu_34
23-08-2007, 22:54:13
bigdump.php ile sqlün aynı dizinde olmasına dikkat et ve eski.sql ün ismini değiştir farklı bir isim yap bigdump.php dende aynı ismi değiştir sorun çözülecektir

öncelikle ilginden dolayı teşekkür ediyorum. ftp ana klasorde yedek diye klasor oluşturdum içine eski forumun sql sini vede bigdump.php attım

"eski.sql ün ismini değiştir farklı bir isim yap bigdump.php dende aynı ismi değiştir" hocam burayı birazdaha açarmısın bi zahmet tam anlamadım

Elazığlı168
23-08-2007, 23:13:00
eski.sql olan sql dosyasının adını atıyorum yedek1.sql yap bigdump.php yi açıp file kısmından dosya isminide yedek1.sql olarak ayarlayıp dene

yolcu_34
23-08-2007, 23:46:14
valla arkadaşım bu konularda çok acemi oldumdan yani daha önce hiç denemedim mal kafam almıyo valla kusura bakma.yapamadım tariflerini çözemiyom ib türlü aklım karıştı nasıl yapcaksam

Elazığlı168
24-08-2007, 01:07:46
ftp bilgilerini pmlersen bakayım

yolcu_34
24-08-2007, 01:31:23
YA bi arkadaşın lafına baktık tabloları sil import et olur dedi bizde dedigini yaptık forumda gitti:):):) geçi önemli dil zaten yeni kurmuştum gönderim bilgileri pm yle arkadaşım

yolcu_34
29-08-2007, 10:07:31
ya arkadaşlar şu sorunuma lütfen bi çare bigdump.php ile yedegi yüklüyorum ama yüklemi işlemi tamamlandıktan sonra bembeyaz sayfa çıkyo bi türlü halledemedim elazıglı arkadaşımız halletmişti fakat türkçe karekter hatası verdi ugraştırmak istemedim sabah olmuştu arkadaşı forumu tekar kurdum sql yükleyince bembeyaz sayfa çıkıyo. Elazığlı168 bidaha yardım edersen çok sevinirim

DReaMeRYounG
29-08-2007, 13:06:49
Öncelikle panele gidip db ve db kullanıcısı oluşturun.Daha sonra yüklemek istediğiniz yani yeni sql ini ftp ye yükleyin.En son olarak ta bigdump.php dosyasını notpad ile açıp gerekli alanları kendi bilgilerinizle düzenleyip kaydedin ve bunu da sql in bulunduğu dizine atın.( sql klasör içindeyse bigdump.php yi de aynı yere atın )

Bigdump php de düzenlemeniz gereken yerler:

$db_name = 'root'; // veritabanı adı
$db_username = 'user'; // veritabanı kullanıcı adı
$db_password = 'pass'; // veritabanı şifre
$filename = 'dosya.sql'; // sql dosyanızın adı

Bigdump.php dosyasının içerisinde yukarıdaki kodları bulup kendinize göre düzenlemeniz lazım.Kolay gelsin. :)

yolcu_34
29-08-2007, 22:12:56
Öncelikle panele gidip db ve db kullanıcısı oluşturun.Daha sonra yüklemek istediğiniz yani yeni sql ini ftp ye yükleyin.En son olarak ta bigdump.php dosyasını notpad ile açıp gerekli alanları kendi bilgilerinizle düzenleyip kaydedin ve bunu da sql in bulunduğu dizine atın.( sql klasör içindeyse bigdump.php yi de aynı yere atın )
Bigdump php de düzenlemeniz gereken yerler:
$db_name = 'root'; // veritabanı adı
$db_username = 'user'; // veritabanı kullanıcı adı
$db_password = 'pass'; // veritabanı şifre
$filename = 'dosya.sql'; // sql dosyanızın adı

Bigdump.php dosyasının içerisinde yukarıdaki kodları bulup kendinize göre düzenlemeniz lazım.Kolay gelsin. :)

dedigini harfi harfiyen yaptım her sey normalde bigdum.php yükledigim zaman beyaz sayfa çıkyo

nehuse
29-08-2007, 23:28:11
ssh erişimin varsa ssh ile yükle yedeği sitede arama yap nasıl yapacağını anlatıyor..

yolcu_34
30-08-2007, 08:51:20
valla vazgeçtim yapmaktan başım agrıyo artık ne veled işse işin içinden çıkamadım kurdum forumda gitti kaç kere kurdum zaten sevmiyom hile yapmayı:) saolun ilginizden dolayı

HKNOCN
30-08-2007, 12:40:57
Merhaba.
Bigdump ile kaç MB'ye kadar DB import edebiliyoruz?

150 ~ bir DB de sorun çıkarıyor.. Sabahtan beri bir import edemedim şunu :cry

Fatih
30-08-2007, 15:59:59
Mysql dump daha iyi değilmi arkadaşlar bence onu kurun ..

nehuse
30-08-2007, 22:07:31
yedek almak için mysql dumper güzel yüklemek içinde kullandım ama 20 mb üstünü denemedim ssh ile 140 mb lik database 2-3 dk da yüklendi.Büyük dosyalarda en iyisi bence ssh ile çalışmak yada dump ederken küçük dosyalara bölüp dump etmek..

captainzap
01-09-2007, 00:03:18
bigdump iyidir geçen epey işime yaradı 300küsür mb boyutundaki dosyayı kolayca mysql e aktardım. hatta önce zipledim boyutunu ufaltıp ftp ye attım sonra php koduyla zip dosyasını hosting e açtım sonra ordan çalıştırdım :| pratik oldu