PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sql hakkinda bir sorum var lutfen yardim edebilirmisiniz

djgekkie
18-04-2010, 15:22:20
bende bi sistem var sistemde kayit sistemi var ama bazi ozellikler eksik birtane uyelik sistemi buldum ikisini birlestircem yani birine kayit olunca digerindede kayit olmayi saglicam ama bir sorun var

simdi sorum su uyelik sistemini kendi sistemime uyarlamak istiyorum bunun icinde

bu kendi sisteminmin

`ID` int(11) NOT NULL auto_increment,
`kadi` varchar(200) character set latin1 NOT NULL default '',

buda uyelik sisteminin

`uyeno` int(11) NOT NULL auto_increment,
`kulladi` varchar(100) NOT NULL,

yukardaki uyelik sistemindeki uyeno yu id kulladi nida kadi olarak degistirmek istiyorum bunun icin ne gibi islemler yapmam lazim lutfen yardimmm

not uyelik sisteminin adi PHP_Uyelik_Sistemi_V2.2 internette buldum

victories
18-04-2010, 15:49:36
aşağıdaki komutu kullanabilirsin.

ALTER TABLE 'tablo_adi' CHANGE 'uyeno' 'ID' int(11) NOT NULL auto_increment

djgekkie
18-04-2010, 16:08:08
aşağıdaki komutu kullanabilirsin.

ALTER TABLE 'tablo_adi' CHANGE 'uyeno' 'ID' int(11) NOT NULL auto_increment

dostum mysql dan degil uyelik sisteminden kompl degismem lazim onu

victories
18-04-2010, 16:10:14
dreamweaver ile klasör aramayı kullanarak tüm dosyalarda otomatik değişiklik yapabilirsiniz.

Ctrl+F ile aramayı açın, "Find in" kısmından "Folder" seçip script dosyalarının bulunduğu klasörü seçin.

djgekkie
18-04-2010, 16:16:51
dreamweaver ile klasör aramayı kullanarak tüm dosyalarda otomatik değişiklik yapabilirsiniz.

Ctrl+F ile aramayı açın, "Find in" kısmından "Folder" seçip script dosyalarının bulunduğu klasörü seçin.

yapiyorum ama olmuyor dostum rica etsem yapabilirmisin fazla dosyasi yok uyelik sisteminin saten 10 tane lutfen

Twinsens
18-04-2010, 20:38:52
Advanced Find And Replace die bir program var işine yarar direk olarak bir dizin içindeki aranan kelimeyi istersen başka bir kelime değiştirmeni kolaylıkla saglıyor bu aynı sekılde cumleler ıcınde gecerlı