PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DirectAdmin Panel Mysql Karakter sorunu

okan02
15-02-2010, 06:02:06
Merhaba arkadaşlar..

ben phpnuke'den Vbulletine geciş yapacam bildiginiz üzere ilk once phpbb 'yi phpbb2 veya 3'e cevirip impex ile vbulletine entegre etmem gerekiyor. bunu yaptım fakat phpbb3'e cevirdigimde karakter sorunu oluşuyor. bu sorunu ortadan kaldırmam icin phpnuke'nin database'ndaki karakter sorununu çözmem lazım ilk önce..

Yüzlerce döküman okudum onlarca şey denedim fakat hic biri ile birşey elde edemedim..

* Host kullanıyorum ve ssh girişim yok
* nuke'nin database buyuk oldugu icin tek tek karakterleri düzeltme yapamıyorum
* Panelden sql yedegini aldıgımda yine karakter sorunu ile karşılaşıyorum , nukenin admin panelinden yedek aldıgımda ise karakter sorunu olmuyor fakat sanırım eski myadmin versiyonu ile yedek alıyor olsa gerek phpmyadmin'e tanıtmak istedigimde version hatası gibisinden hata veriyor.. noktalama işaretleri yanliş kullanıyor sanırım nuke paneli yedek alırken.
* bir php kodlaması ile phpmyadmin 'deki tablo'ların karakter kodlamasını degişiyorum fakat halen türkçe karakter hatası devam ediyor.

yani özetlicek olursam ne yaptısam phpmyadmin 'deki phpbb yedegini karakter sorunu olmadan bilgisayarıma indiremedim. bilgisi olan arkadaşlar veya tecrubesi olanlar yardım edin pls :/

Ayrıca başka bir sorum daha olcak phpbb3 'u impex ile vb entegre ettigimde
En Son yazılan yazılar top10 istatislikler eklentisinde konular gozukuyor bunun sebebi ne olabilir ? vbulletin Sayaçlardan sayım'mı yapmam gerekiyor bunun duzelmesi icin ?

yardımcı olcak arkadaşlara şmdiden teşekkürler..