PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fontawesome Sql ( 784 ikon class + cheatsheet )

Birdilimask
25-06-2019, 15:44:45
Evet. Geliştirdiğim bir proje için lazım olan bu sqli toplamda 6 saatin sonunda kendim hazırlamış bulunmaktayım. İnternette bulduğum bir sql vardı fakat çok eksik ve cheatsheet'i bulunmuyordu.

İhtiyacım olmasına rağmen bu sql'i para ile satmamaya karar verdim. Projelerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz hatta birçok kişinin aradığı özellik bile denilebilir.
İçerisin de 784 adet ikon var. 2 adet ikon eksik birisini buldum diğerini bulamadım. Bulduğumu eklememin sebebi aynı ikondan 3 adet daha olması. Diğer ikona da açıkcası çok uğraşmak istemedim. Bulan gören olursa basit şekilde ekleyebilir. Bu yüzden bu sql de 784 adet ikon ve cheatsheet'leri mevcut.https://cdn.r10.net/editor/82978/ac8c53b96234565a022caf2b72190671.png

https://cdn.r10.net/editor/82978/77b97aedcf52cdd3317c7d42a3f0e43f.png

Sql Github Adresi (https://github.com/aliyasarcomtr/Fontawesomesqliconlist)

FSahin; bahsetmiş olduğu json olayı buradan (https://gist.github.com/zwinnie/3ed8e7970240962bc29227533c3ae047) indirebilirsiniz

ystr
25-06-2019, 15:54:38
font-awesome ile yapabiliyorken; neden veritabanı işlemi yapıp zamandan kayıp edeyim?
Çok faydasız geldi; front-end'de hızlıca çözülebilecek şeyi veritabanına yüklemek.

FSahin
25-06-2019, 15:56:49
Veritabanını yormak yerine json ile veriyi yükletebilirdiniz. Yine de teşekkürler, güzel paylaşım.

Birdilimask
25-06-2019, 16:01:32
font-awesome ile yapabiliyorken; neden veritabanı işlemi yapıp zamandan kayıp edeyim?
Çok faydasız geldi; front-end'de hızlıca çözülebilecek şeyi veritabanına yüklemek.
yapılamayan birşeyin olduğunu ve sonucunda bunu yaptığımı dile getirdiğimi hatırlamıyorum :) Bana göre de bu postunuz çok faydasız geldi. Bir paylaşım yapılıyor işinize gelmeyen birşey ise yorum yapmazsınız. Sizin gibi insalar yüzünden şu forumdan soğudum zaten (=
Veritabanını yormak yerine json ile veriyi yükletebilirdiniz. Yine de teşekkürler, güzel paylaşım.
Amacım kontrolün ve verinin tamamen saklı ve kalıcı bir şekilde elimde olmasıydı. Bu sebeble böyle bir girişimde bulundum. Alıp kullanan olursa ne mutlu bana (= Yorumunuz için teşekkürler uğraşmak istemeyen insanlar sizin bahsettiğiniz yöntem ile halledebilirler.

ismailix
25-06-2019, 16:14:09
emek varsa takdir de var. teşekkürler elbet ihtiyacı olan birileri çıkar.

ZirveBarkod
25-06-2019, 16:15:35
Eline sağlık hocam cidden bunları tek tek eklemek büyük emek ve zaman gerektiriyor bende veritabanı'na ekleme ile uğraştım ancak uzun süreceğinden bırakmıştım çok aradım ama bu kadar güncel halini'de bulamadım çok teşekkürler emeğin ve paylaşımın için ciddi manada işe yarayacak :)

Birdilimask
25-06-2019, 16:17:43
Eline sağlık hocam cidden bunları tek tek eklemek büyük emek ve zaman gerektiriyor bende veritabanı'na ekleme ile uğraştım ancak uzun süreceğinden bırakmıştım çok aradım ama bu kadar güncel halini'de bulamadım çok teşekkürler emeğin ve paylaşımın için ciddi manada işe yarayacak :)
rica ederim hocam işinizi görecekse ne mutlu bana.

ZirveBarkod
25-06-2019, 16:18:45
rica ederim hocam işinizi görecekse ne mutlu bana.

İşimi görmek basit kalır hocam hayatımı kurtardın :) tekrar teşekkür ederim eline koluna sağlık.

ystr
25-06-2019, 16:43:55
yapılamayan birşeyin olduğunu ve sonucunda bunu yaptığımı dile getirdiğimi hatırlamıyorum :) Bana göre de bu postunuz çok faydasız geldi. Bir paylaşım yapılıyor işinize gelmeyen birşey ise yorum yapmazsınız. Sizin gibi insalar yüzünden şu forumdan soğudum zaten (=

Amacım kontrolün ve verinin tamamen saklı ve kalıcı bir şekilde elimde olmasıydı. Bu sebeble böyle bir girişimde bulundum. Alıp kullanan olursa ne mutlu bana (= Yorumunuz için teşekkürler uğraşmak istemeyen insanlar sizin bahsettiğiniz yöntem ile halledebilirler.

Soğucak birşey yok.
Yapılan iş zararlı.
Süreden vakitten kayıp var.
Doğruyu öğrenince soğuyorsanız üzücü yani.

txt dosyaya yazıp okusan bile olurdu -ki fontawesome'un yaptığı bu :D

Senin burda yaptığın iş; ulaşması kolay olan A kitaplığından alıp uzakta olan B kitaplığına koymak. Ve her seferinde B kitaplığına yürüyüp kitabı almak.
Sonuç 0 fayda.

Birdilimask
25-06-2019, 16:47:08
Soğucak birşey yok.
Yapılan iş zararlı.

Doğruyu öğrenince soğumak?
Yapılan zarar?
Vakitten kayıp?

Arkana bakmadan konudan uzaklaş :) İşine yarayan insanlar illaki çıkacaktır. Senin kafa yapınla muhattap bile olmak istemiyorum.

Soğucak birşey yok.
Yapılan iş zararlı.

Senin burda yaptığın iş; ulaşması kolay olan A kitaplığından alıp uzakta olan B kitaplığına koymak. Ve her seferinde B kitaplığına yürüyüp kitabı almak.
Sonuç 0 fayda.
Yemin ediyorum süper kafa yapısı :D Sanki amerikadan alıp çine taşıdım sonra amerika üzerinden çine gidip gidip kütüphane kullanıyorum. Dostum git bir ayran iç kendine gel.