PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Microsoft, Defender Virüsten Koruma Yazılımını Mac’e Getiriyor


SEOmor
22-03-2019, 10:51:40
https://tekno7.com/wp-content/uploads/2019/03/Microsoft.jpg

Microsoft, bugün Windows Defender virüsten koruma yazılımını macOS’a getiriyor. Yazılım devi, bunun sonucunda Windows Defender Gelişmiş Tehdit Korumasını (ATP) Microsoft Defender Gelişmiş Tehdit Koruması (ATP) olarak yeniden adlandırıyor. Microsoft, Mac için özel bir Defender ATP istemcisi yarattı ve hızlı tam taramalar yapabilme yeteneğiyle karışık tam virüs ve tehdit koruması sunuyor.

Hem Windows PC’lerin hem de Mac’lerin karışımı olan ortamlarda antivirüs korumasını denemek isteyenlere sınırlı bir önizleme sunulacaktır . Microsoft, istemciyi güncel tutmak için MacUp’taki AutoUpdate yazılımını kullanıyor ve macOS Mojave, macOS High Sierra ve macOS Sierra kullanan cihazlarda kullanılabilir.

ATP’nin işletmelerle sınırlı olması nedeniyle, Microsoft’un Microsoft Defender’ın tüketici sürümünü Mac’e aktarmayı da planlayıp planlamadığı belli değildir. Defender şu anda varsayılan olarak antivirüs koruması sunan Windows 10’da yerleşiktir. Her iki durumda da, Microsoft, Microsoft Defender ATP müşterilerine sınırlı bir önizleme sunuyor ve buradan (http://aka.ms/mdatpmacpreview) kaydolabilirsiniz.