PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mysql ard arda veri yükleme???

kaanrevan
16-03-2019, 16:50:44
Arkadaşlar ben bir proje için Arduino RFID ile okutulan karttaki bilgileri arduino ethernet shield (Ethernet kartı) aracılığı ile Mysql bir veritabanına kaydettiriyorum. Ancak bir problem var. Veriler bazen kaydediliyor, bazen kaydedilmiyor. Yani 3-5 saniya arayla ard arda gönderdiğimde zaman zaman sanki kayıt gerçekleşmiyor gibi bir durum var. Cpanel den girip bir veritabanı ve tablo oluşturdum.

Açıkcası o kadar bilgi sahibi değilim veritabanı programlama ile ilgili. Acaba bir konfigürasyon ayarı falan mı yapmalıyım. Çünkü RFID kartı sonuçta çoğu zaman aynı veriyi gönderiyor. SPAM olarak falan algılayabilir mi verileri?

MuhammetDemirel
16-03-2019, 17:04:13
Mysql optimize edilirken belki veri kayıtlarını anlık yerine belirli bir süre sınırlaması olabilir emin değilim tahminen söyledim.
Sql olarak değilde verileri bir metin belgesine yazdırıp çıkan sonuçlara bakmayı deneyin bir eğer orada kayıt sıkıntısı olmazsa bir vps benzeri sunucu alıp kendiniz mysql kurun.

kaanrevan
17-03-2019, 11:40:39
Bu gün iyice test ettim. Tamamen rastgele ... Yani bazen kaydediyor bazen kaydetmiyor. Arduino tarafında bir fonksiyon var, sendmysql fonksiyonu. Yani bu fonksiyon eğer işlevsiz olsa hiç çalışmaz. Ancak arada verinin yüklenip arada yüklenmemesi neden kaynaklanır anlam veremiyorum.