PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uyku Kafesi (Odası) Açmak (15.000 TL Gelirli)

onurbesen
04-02-2019, 15:01:42
Merhabalar;

İspanya da popüler bir iş modeli haline gelen uyku kafesi(odası) fikirini,ülkemizde de yeni iş fikri arayanlar için bu konu da (https://evdepara.com/uyku-kafesi-odasi-acmak-15-000-tl-gelirli/)ele aldım.Marjinal bir fikir olan uyku kafesi işini merak ediyorsanız makeleyi okumanızı öneririm.

crooper
04-02-2019, 15:05:00
türkiye de gitmez bencd. günübirlik evler saatlik odalara taşınır :)

ystr
04-02-2019, 15:06:37
Aç aç geliriz kızlarla

onurbesen
04-02-2019, 15:06:58
türkiye de gitmez bencd. günübirlik evler saatlik odalara taşınır :)

Hocam bence özellikle istanbulda taksim gibi yerlerde ilgi görür.Fakat düzenin iyi oturtulup,prosedürlerin dışına çıkılmaması lazım.Yoksa liseli çiftlerin uğrak mekanı haline gelebilir:)

beachturk
04-02-2019, 15:09:48
masada otobüste dolmuşta hatta araba sürerken bile uyuyup uyanan işine devam eden bir millete böyle bir oda açmak =) üstüne bir de para almak sanırım gelenler para da verecek oldukça manasız gibi geldi bana gider evimde uyurum evimde uyuyamıyorsam başka yerde hiç uyuyamam :D . bu makale patlar emin olun =)

onurbesen
04-02-2019, 15:12:45
masada otobüste dolmuşta hatta araba sürerken bile uyuyup uyanan işine devam eden bir millete böyle bir oda açmak =) üstüne bir de para almak sanırım gelenler para da verecek oldukça manasız gibi geldi bana gider evimde uyurum evimde uyuyamıyorsam başka yerde hiç uyuyamam :D . bu makale patlar emin olun =)
Özellikle yazları çimlerin üstü uyku için her ne kadar popüler olsa da,şehir dışından gelenler,öğle arasında kestirmek isteyen çalışanlar,evde huzuru olmayıp kalitei bir uyku çekmek isteyenler tercih edebilir hocam :D

globaltr
04-02-2019, 15:20:20
Millet ekmek alma derdinde. Uyumasa da olur. Bence Türkiye'de uygulanması çok fantazi kaçar günümüz koşullarında.

onurbesen
04-02-2019, 15:23:10
Millet ekmek alma derdinde. Uyumasa da olur. Bence Türkiye'de uygulanması çok fantazi kaçar günümüz koşullarında.
Haklısınz hocam ekonomimiz iyi değil fakat keyfine düşkün kişiler 10 ₺ gibi bir rakamı kaliteli bir uyku için vermekten çekinmeyeceklerdir.

beachturk
04-02-2019, 15:23:14
Özellikle yazları çimlerin üstü uyku için her ne kadar popüler olsa da,şehir dışından gelenler,öğle arasında kestirmek isteyen çalışanlar,evde huzuru olmayıp kalitei bir uyku çekmek isteyenler tercih edebilir hocam :D

:joy::joy:
valla ben öğplen araları 2 km mesafedeki evime gidip uyumuyorum 8 dk sürüyor git gel 8 dk daha fazla uyurum diye genelde masayı tercih ediyorum. ofise alıcam bi kanepe de uyursam uyanmam diye korkuyorum =)

onurbesen
04-02-2019, 15:24:49
:joy::joy:
valla ben öğplen araları 2 km mesafedeki evime gidip uyumuyorum 8 dk sürüyor git gel 8 dk daha fazla uyurum diye genelde masayı tercih ediyorum. ofise alıcam bi kanepe de uyursam uyanmam diye korkuyorum =)
ahahaha :D

hhbozlak
04-02-2019, 15:25:26
Türkiyede o iş, günü birlik saatlik odalar kafelere döner ve insanlar tarafından bir fuhuş evi olarak görülür. Bizde suistimal olur.

onurbesen
04-02-2019, 15:28:14
Türkiyede o iş, günü birlik saatlik odalar kafelere döner ve insanlar tarafından bir fuhuş evi olarak görülür. Bizde suistimal olur.
Onun önlemleri her oda 1 kişilik şeklinde alınabilir hocam.Haklısınız ülkemizde "ya saatine 50 verim 2 kişi girelim"diye teklif edecek insanlar olacaktır,fakat işletme olarak konseptin dışına çıkılmazsa herkes güvenle tercih edebilir.

hhbozlak
04-02-2019, 15:32:27
Onun önlemleri her oda 1 kişilik şeklinde alınabilir hocam.Haklısınız ülkemizde "ya saatine 50 verim 2 kişi girelim"diye teklif edecek insanlar olacaktır,fakat işletme olarak konseptin dışına çıkılmazsa herkes güvenle tercih edebilir.
Doğru düşünüyorsunuz hocam ama bence ülkemiz hala buna hazır değil. Hem zaten öyle daha büyük ülkelerdeki gibi bir iş yoğunluğumuz yok. Denemek isteyenler için İstanbul'u en işlek ulaşımı zor yerlerinde işleyebilir aslında. Ama ruhsat falan baya zorluk çıkarırlar.

onurbesen
04-02-2019, 15:35:54
Doğru düşünüyorsunuz hocam ama bence ülkemiz hala buna hazır değil. Hem zaten öyle daha büyük ülkelerdeki gibi bir iş yoğunluğumuz yok. Denemek isteyenler için İstanbul'u en işlek ulaşımı zor yerlerinde işleyebilir aslında. Ama ruhsat falan baya zorluk çıkarırlar.
Zaten bu iş modeli başlangıç için istanbul da tercih edilmelidir.Şehrin gürültüsünden birkaç saatliğine de olsa uzaklaşmak isteyen kişiler olacaktır diye düşünüyorum.Yoksa K.maraş gibi şehirlerde açılırsa kafenin önünde esnaflarla akşama kadar tavla oynamak zorunda kalırsınız :D

yasina
04-02-2019, 23:06:47
Hocam bunun yerine metrobüs'de ayakta kalanlar için portatif bir oturak gibi bir alet geliştirseniz peynir ekmek gibi satarsınız zincirlikuyu'da :)

onurbesen
04-02-2019, 23:46:09
Hocam bunun yerine metrobüs'de ayakta kalanlar için portatif bir oturak gibi bir alet geliştirseniz peynir ekmek gibi satarsınız zincirlikuyu'da :)
Evet oda farklı bir iş fikri olabilir hocam haklısınız :)

AlperDemircan
04-02-2019, 23:55:00
Uyuyorum ayağına cingözler basar oraları. :D

onurbesen
04-02-2019, 23:57:23
Uyuyorum ayağına cingözler basar oraları. :D
Özellikle "2 saat müsade et yengenle soluklanalımcılar" çok olur hocam :D iyi bir işletmeciyle bu tür şeylerin önüne geçilir ama

dandanakan01
05-02-2019, 00:06:51
Merhabalar;

İspanya da popüler bir iş modeli haline gelen uyku kafesi(odası) fikirini,ülkemizde de yeni iş fikri arayanlar için bu konu da (https://evdepara.com/uyku-kafesi-odasi-acmak-15-000-tl-gelirli/)ele aldım.Marjinal bir fikir olan uyku kafesi işini merak ediyorsanız makeleyi okumanızı öneririm.

sırf merakından milyonlar denemek için sıraya girer kemal sunalın köye kurduğu tuvalet misali ( içinde ne var ) :D

onurbesen
05-02-2019, 00:09:09
sırf merakından milyonlar denemek için sıraya girer kemal sunalın köye kurduğu tuvalet misali ( içinde ne var ) :D
ilk bir kaç ay merakından tercih eden çok olur hocam haklısınız :) değişik bir iş fikri olacağı için sosyal medya da bile gündem olabilir

Teksen_06
05-02-2019, 00:29:33
Şahsen ben tercih edebilirim arabada uyumaktan boynum ağrıyor :D bir de uyandırma servisleri olursa tadından yenmez

onurbesen
05-02-2019, 00:30:21
Şahsen ben tercih edebilirim arabada uyumaktan boynum arıyo :D bide uyandırma servisleri olursa tadından yenmez
Ödemeyi peşin yaparsanız siz istemesenizde uyandırırlar hocam :D

SponneR
05-02-2019, 01:56:45
Hocam 2kişi girebiliyorsak 3 saat alabilirim 😂😂

onurbesen
05-02-2019, 01:58:05
Hocam 2kişi girebiliyorsak 3 saat alabilirim 😂😂
Maalesef onun için günlük kiralık daireler var hocam :D

Coffee
05-02-2019, 04:51:54
Türkiye'de tutmaz.
Tutulur da eger amacina uygun kullanilirsa.
Insanlarin dakik yasadigi, dakikalarin önemli oldugu, vakit nakittir mantiginin yerlestigi toplumlarda is yapar.
Bunun icin soguk ülkelerde daha basarili olacaktir.
Akdeniz kültürü iliklerinize kadar islemis güzelim ülkemizde ise zor.

Ayrica verilen linkte hesap yapan arkadasa saygi! duydum.
Sakin danismanliga falan baslamasin, hesaplari hep "best case" üzerinden yapmis, batmak icin ideal bir hesaplama yöntemidir.
"worst case" durumunda ne kadar zarar ediyoruz aylik bununla ilgili bir rakam göremedim.

xxx786
05-02-2019, 04:55:19
Para verirsek uyku tutmaz :D

cevatburak
05-02-2019, 06:24:54
Makalede boyle bir isin giderinin olmayacagindan bahsetmissiniz ama unuttugunuz bisey var. Oncelikle sizinde makalede belirttiginiz gibi odalari her musteriden sonra temizlemeliyiz. bunu temizleyecek 1 kisi sart (7/24 calismali). Iscilik masrafindan sonra birde yatak ortulerini vs yikatmaniz gerekecek. ya kurutemizlemeciye falan vericeksiniz yada kendiniz 1-2 tane sanayi camasiri alicaksiniz baska turlu yetismez. (bu tur makineler cok pahalidir) E bunlar bide kurutulmali, kurutucuda alalim. Sonra bu odalara bir gun pisligin biri gelicek icine edicek hadi yatak ortulerini atip yenisini alalim. Sonra pislik birisi gelicek, odaya bir pire yatak bocegi bulastiricak ki boyle durumlarda odada ne varsa cope atmaniz lazim cunku diger odalara bulasma ve tekrar yasanma sorununu goze alamazsiniz daha buyuk zararlar dogurur. Bence butun bunlari hesapladiginizda bir odanin gunluk maliyeti bence en az 30 lira olacaktir. Dediginiz gibi gunde 5 saat kiralansa size 20tl kazandirmis olacak ve bence bu kar oraniyla kurtarmaz. Anca yaninda baska seylerde yapar bide normal cafe gibi servis verirseniz falan tutar

onurbesen
05-02-2019, 10:36:00
Makalede boyle bir isin giderinin olmayacagindan bahsetmissiniz ama unuttugunuz bisey var. Oncelikle sizinde makalede belirttiginiz gibi odalari her musteriden sonra temizlemeliyiz. bunu temizleyecek 1 kisi sart (7/24 calismali). Iscilik masrafindan sonra birde yatak ortulerini vs yikatmaniz gerekecek. ya kurutemizlemeciye falan vericeksiniz yada kendiniz 1-2 tane sanayi camasiri alicaksiniz baska turlu yetismez. (bu tur makineler cok pahalidir) E bunlar bide kurutulmali, kurutucuda alalim. Sonra bu odalara bir gun pisligin biri gelicek icine edicek hadi yatak ortulerini atip yenisini alalim. Sonra pislik birisi gelicek, odaya bir pire yatak bocegi bulastiricak ki boyle durumlarda odada ne varsa cope atmaniz lazim cunku diger odalara bulasma ve tekrar yasanma sorununu goze alamazsiniz daha buyuk zararlar dogurur. Bence butun bunlari hesapladiginizda bir odanin gunluk maliyeti bence en az 30 lira olacaktir. Dediginiz gibi gunde 5 saat kiralansa size 20tl kazandirmis olacak ve bence bu kar oraniyla kurtarmaz. Anca yaninda baska seylerde yapar bide normal cafe gibi servis verirseniz falan tutar
öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.Makale de "pek bir giderinin olmayacağını"yazdım hocam hiç gideri olmayacak gibi bir şey yazmadım.Burada en büyük masraf sizin dediğiniz gibi yatak örtülerinin temizliğini sağlamak olacak,bu sorununda tek kullanımlık kullan-at çarşaflarla ya da her iş sonrası kendi evinde yıkamayayla çözebilir.sonuçta bu örtüler yedekli olması lazım.,Ortalama 10 odalı bir kafenin temizliği için 2 personel yeterli olacaktır.Her işin mutlaka kendine göre giderleri vardır ancak bu işte pek bir masrafın olmayacağına değinmek istedim.Dediğiniz gibi yanında başka şeyler satılarak gelir arttırılabilir haklısınız.

ayesoft
05-02-2019, 10:51:55
Türkiye'de onun adını *** cafe yaparlar fuhuş döner o mekanda, bi süre sonra polis baskınları başlar normal gelecek varsada gelmez o saatten sonra. Ayrıca bizde siesta kültürü yok denecek seviyede. İspanya için güzel Türkiye için kötü fikir.

Gucluyazar
05-02-2019, 14:00:00
Hat güzergahı çok yoğun olmayan bir otobüse binerim. Geçerim en arka tarafa. 2 sefer git gel yaparım. 2 saat temiz uyku çekerim. Masraf : 5 Tl

Daniel1336
05-02-2019, 14:08:01
Çok karlı bir iş odanın adı da kar yapan hane manasına gelen karhane olabilir ülkemizde uyku kafesi yerine...

fikirdanis
05-02-2019, 15:10:29
hastayım bu şu kadar gelirli falan filan yazılara :)
neye göre 15.000 tl
ispanya yasaları ile bizim yasalarımız bir mi yok kimlik almak gbt sorgulamak falan kolay işler mi.
statü ne olacak yasal çerçevede hangi bakanlığa tabi olacak tursab izni gerekecek mi ?
belediyeye ne için talepte bulunacaksın dahası itfaiye bile onay vermezse ruhsat falan verilmez.

ReFLeX
06-02-2019, 00:49:43
Sırf uyumak için saatine 10 TL verecek varsa getir beraber uyutalım hocam. :)

onurbesen
06-02-2019, 00:52:47
Sırf uyumak için saatine 10 TL verecek varsa getir beraber uyutalım hocam. :)
Hocam uyumak diyip geçeyin.Uyuyabilmek çok büyük bir lüx :)

Leadman
06-02-2019, 11:36:02
Çok sevdiğim bir Stan Lee hikayesi.

https://www.youtube.com/watch?v=sCPEpetnVno

Not: Ben de fikrin Türkiye için mantıksız olduğunu düşünüyorum.

GodLessTurtLe
07-02-2019, 10:23:18
Evdeki hesap çarşıya uymaz :) Günlük 500 TL ama %100 mü? Ticarettte hiçbir zaman %100 diye birşey yoktur.

Uyku evi açarak insanlardan kimlik alamazsınız bunu yasal yollara dökmeniz gerekecek ve bunun için izin alacaksınız, izin alırsanız geliriniz belli olarak vergiye tabi olacaksınız, vergin kaçıracam diyorsanız orası ayrı ama kimlik öyle önüne gelene verilmez. Kimlik almadığını varsayıyoruz bir çift geldi uyumak için tartıştı adam çekti kadını vurdu gitti sonra ne yapmayı düşünüyorsun ? Herşeyi göze alacaksın, adamlar uygun fiyatlı uyuma evi diye esc kadınları getirip saatlik odanı kullanabilir bunuda düşün. Keşke okadar basit olsaydı Avrupada görüp TR de uygulanacak binlerce şey var ama tutacak proje 1 elin parmaklarını geçmez. Aramızda kültür farkı var bizde o tür şeyler tutmaz.

onurbesen
07-02-2019, 15:44:50
Evdeki hesap çarşıya uymaz :) Günlük 500 TL ama %100 mü? Ticarettte hiçbir zaman %100 diye birşey yoktur.

Uyku evi açarak insanlardan kimlik alamazsınız bunu yasal yollara dökmeniz gerekecek ve bunun için izin alacaksınız, izin alırsanız geliriniz belli olarak vergiye tabi olacaksınız, vergin kaçıracam diyorsanız orası ayrı ama kimlik öyle önüne gelene verilmez. Kimlik almadığını varsayıyoruz bir çift geldi uyumak için tartıştı adam çekti kadını vurdu gitti sonra ne yapmayı düşünüyorsun ? Herşeyi göze alacaksın, adamlar uygun fiyatlı uyuma evi diye esc kadınları getirip saatlik odanı kullanabilir bunuda düşün. Keşke okadar basit olsaydı Avrupada görüp TR de uygulanacak binlerce şey var ama tutacak proje 1 elin parmaklarını geçmez. Aramızda kültür farkı var bizde o tür şeyler tutmaz.
Haklısınız hocam birçok şey var yapılması gereken ancak bunların hiçbirisi yapılmayacak şeyler değil.Eğer açılışta konseptin ne olduğunu iyi bir şekilde yansıtabilirseniz,3-5 krş fazla kazanıcam diye dışına çıkmazsanız kimse zaten esc getirmeye cesaret dahi edemez

GodLessTurtLe
07-02-2019, 16:32:18
Haklısınız hocam birçok şey var yapılması gereken ancak bunların hiçbirisi yapılmayacak şeyler değil.Eğer açılışta konseptin ne olduğunu iyi bir şekilde yansıtabilirseniz,3-5 krş fazla kazanıcam diye dışına çıkmazsanız kimse zaten esc getirmeye cesaret dahi edemez

Hocam bu mesajımı belki hatırlayan vardı Börekçide üst katta işi pişirmeye çalışan dayı vardı videosu düşmüştü 3 ay öncesinde arkadaş atmıştı whatsapptan sen diyosun ya cesaret edemez diye düşün üst kattasın börekçide kimse yok çatır çatır iş yapmaya çalışıyosun :D Türkiye burası herşeyi düşüneceksin O:)

onurbesen
07-02-2019, 16:55:50
Hocam bu mesajımı belki hatırlayan vardı Börekçide üst katta işi pişirmeye çalışan dayı vardı videosu düşmüştü 3 ay öncesinde arkadaş atmıştı whatsapptan sen diyosun ya cesaret edemez diye düşün üst kattasın börekçide kimse yok çatır çatır iş yapmaya çalışıyosun :D Türkiye burası herşeyi düşüneceksin O:)
İzlemiştim o videoyu biliyorum :D

GodLessTurtLe
07-02-2019, 19:40:08
İzlemiştim o videoyu biliyorum :D

İşte o adam abazaların atasıdır :grimace::grimace: muamele çk iyiydi bide el kol yapıyoya abi naptık ki der gibi :D Zaten adamalr tokatlıyodu onu kadın bi 3 dk kendine gelemedi :D :D aklıma geldi çıldırıyorum dahawlşdawdakdajda :D :D