PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kablosuz MS SQL Bağlantısında Kopma

volkankey
25-01-2019, 16:14:54
Merhaba bir POS yazılımı geliştirmekteyim. Desktopta yani *** üzerinde bağlı networkte çalışan bilgisayarlarda sıkıntımız yok bu konuda.
Ancak yazılımımızı tablet (Windows 10 işletim sistemli) üzerinde çalıştırdığımızda standby düğmesi ile tableti uyku moduna alıp yeniden uyandırdığımda SQL ile (ana makine aynı ağdaki başka bir makine) bağlantısı kopmuş oluyor

İnternette çok araştırdım ve denemelerim oldu ancak bu sleep-wake up dan sonraki kopma sorununu çözemedim.

MS SQL in bulunduğu Serverde TCPIP Keepalive seçeneğinin aralığını da düşürdüm. Ne yaptıysam bu kopma sorununa çare bulamadım.

Tecrübeli arkadaşlardan fikirlerini almak isterim

dilebu
25-01-2019, 20:16:36
Win forms uygulaması olduğunu varsayıyorum.
PowerModes.Resume da bağlantını tekrar kurabilirsin.
SystemEvents.PowerModeChanged += OnPowerChange; private void OnPowerChange(object s, PowerModeChangedEventArgs e) { *switch ( e.Mode ) { * *case PowerModes.Resume: break; * *case PowerModes.Suspend: break; } }

volkankey
25-01-2019, 20:25:04
Win forms uygulaması olduğunu varsayıyorum.
PowerModes.Resume da bağlantını tekrar kurabilirsin.
SystemEvents.PowerModeChanged += OnPowerChange; private void OnPowerChange(object s, PowerModeChangedEventArgs e) { *switch ( e.Mode ) { * *case PowerModes.Resume: break; * *case PowerModes.Suspend: break; } }

Vb6 kullanıyorum hocam

volkankey
06-02-2019, 22:54:37
Yardımcı olabilecek var mı acaba

Windows tablet kullanırken yazılım sql server dan kopuyor sanırım
Ama reconnect kodları işe yaramıyor wake up tan sonra