PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce Sitem Nasıl Eksikleri Neler ?

caddebodrum
21-11-2018, 03:22:56
Websitem : https://www.makale.co/
Konu : Yazılar paylaşıyorum genelde kendim yazmıyorum supericerik veya makale satış sitesinden makale alıp ekliyorum. Reklam seo çalışması vs bişi yapmadım ama günde 50-100 kişi giriyor sizce sitem nasıl eksiklik neler var gördüğünüz temayı internetten bulmuştum ama sizce eksiklikleri nelerdir ?

DemirayBilisim
21-11-2018, 03:42:52
Notlarım

Alan adı oldukça güzel
Tasarım seçimi kötü olmuş. Blogger'da çok daha şık ve güzel tasarımlar bulunuyor. Unutmayın site açmanın önceliği kullanıcı içindir.
Sayfa içi seo çok daha aktif bir şekilde yürütülebilirmiş. Meta taglerde düzenleme yapılması yerinde olacaktır. Ayrıca ayarlar kısmında yer alan bazı seo ile ilgili kısımların doldurulması da iyi olacaktır.
Konularda bir bütünlük yok.
Hoşunuza giden başlıklar satın alınmış gibi duruyor.
Bunun yerine genel bir blog olduğunuz için öncelikli olarak belirli konular belirleyip o konu içeriği hiyerarşik bir yapıda birden fazla konu ile çeşitlendirmek ve konu içinde link vermeniz yerinde olacaktır.
Makale yazmaya alıştırın kendinizi inceliklerini öğrenin. Taşıma su ile değirmen dönmez demişler.
Sitede kategorilerin olmaması oldukça büyük bir eksi.
Sitenize gelen ziyaretçiler arama motorundan gelse dahi hakkımızda, künye gibi sayfaları görmek ister. İnsanoğlu meraklıdır.
İçeriklerinizi satın alıyorsanız bile bir düzenlemeye ihtiyaç duyduğu çok kesin.
Örneklemek gerekirse

Saç kesimi, bakımı, renklendirmesi, şekillendirmesi ve kalıcı forma sokulmasını gerekli araç ve gereçleri etkin bir şekilde kullanarak belirli bir sürede kendi başına yapabilme becerisine sahip kişidir kuaför.

Türkçemizde böyle bir cümle düzeni bulunmuyor. Tanım yaparken tanımı yapılan (özne) cümlenin başında olur. Evet seo ile belki çok az alakası vardır ama bunu birilerinin okuduğunu ve o okuyan kişilerin okumaması durumunda hiç bir şey kazanamayacağınızı bilmeniz ve bu noktada içeriklerinizi hazırlamanız gerektiğini bilmelisiniz. Bunu içerik yazarlığı yaparak gelirini sağlayan birisi olarak söylüyorum. Şimdilik notlarım bu şekilde. İncelemeye devam ediyorum gözüme çarpan bir detay olursa konu içerisinde düzenleme yaparım. Hayırlı geceler, iyi çalışmalar.